Ce utilitate să se rostogolească cu ulei

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
raybas
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 08/05/18, 21:16

Ce utilitate să se rostogolească cu ulei




de raybas » 24/02/19, 18:19

Bună ziua! Așa că aici te duci, în prezent călăresc un TDI 130cvx passat dat de tatăl meu. Dar începe să renunțe la fantomă și mai ales vreau să cumpăr o utilitate pentru a funcționa. Un lucru ieftin de tip expres.

Dar mai presus de toate aș dori să intru în recuperarea uleiului pentru a conduce, cel puțin 30%. Sunt puțin reticent să pun în passat cu toată electronica pe care o are. Mai ales că este o injecție directă.
Așadar, aș dori să știu că este cea mai bună utilitate pentru rularea pe ulei sau tipul de motorină, ideal ceea ce atrage la mai mult de 70 CP. Am văzut că cel mai bun a fost injecția indirectă, așa că vechile diesel cu injectoare bosch. Dar dificil de știut refs.

Dacă mi-ai putea spune mai multe, ar fi fain.
Vă mulțumesc pentru tine.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Ce utilitate să funcționezi pe ulei




de Adrien (ex-nico239) » 25/02/19, 15:27

hi

Nu am nicio părere despre utilități, dar experiența mea Mercedes 190D a condus deja ulei de rapiță 100% ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 202