Documentarul „Water in Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 879
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de Gildas » 11/05/19, 00:04

asta este argumente foarte convingătoare:
Motor de apă

22 decembrie 2017 ·
Deja mai mult de 4 ANI (2013) => Un consum a crescut la 11.5 L în loc de 15 și 14 L / 100 KM pe un Vito Sprinter V6 CDI ... @ Hybrid4all
„Crazy thing, Your Process !!! ...”, Hybride4All.com
Câștig de consum 2.5 la 3 L / 100 KM, Performanță îmbunătățită, m-am sărbătorit pentru a demoda și a titila motorul care a răspuns imediat cu un câștig net de cuplu, ca să nu mai spun că abia am consumat 1 Trait de apă pe borcan pe ultimul 450 KM
:
Domnule CASCARINO, Moto Sport Courneuvien 93.
Sprinter V6 CDI



Acesta este un kit inspirat de Gillier-Pantone similar cu cel văzut în videoclipul „Apa în motorină”
Este instalat pe un motor de înaltă tehnologie, comparativ cu motorul tractorului lui Antoine Gillier ...

Și domnul Cascarino nu vorbește despre defecțiunile care vor fi evitate: filtru de particule, supapă EGR, Turbo, supape, sonde și capete injectoare, admisie, etc, etc ... care vor curăța și nu vor fi murdare ...

Evitați poluarea monstruoasă cu particule :şoc:
Omologare motor + 1000! Câștigați cuplul, flexibilitatea și mai puțin zgomotul motorului.

Am doar o îndoială cu privire la buna funcționare a catalizatorului.

PS: Nu eu sunt cel care vinde aceste truse
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de Janic » 11/05/19, 07:18

entuziasm mare pe care îl găsim în rândul utilizatorilor care au făcut descoperiri similare. Dar atenție, se pare că nu este științific științific! : Cheesy: : Cheesy:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de thibr » 11/05/19, 08:24

este ca homeopatia : Mrgreen:
funcționează doar cred : Wink:
1 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de Janic » 11/05/19, 10:04

este ca homeopatia : Mrgreen:
funcționează doar cred : Wink:
în același mod ca orice lucru care afectează oamenii, inclusiv alopatia, care funcționează doar asupra subiectivității. Cu excepția mecanicii, care este chiar exemplul raționalului care este menit să fie non-subiectiv. Deci, fie există diferențe măsurabile sau nu, în aceleași condiții de utilizare!
De exemplu, testele de banc NEDC nu corespundeau condițiilor reale de conducere și permiteau blocajelor de trafic de pe consumuri să creadă într-o scădere reală a poluării și ocolite de producători. Și înlocuit de WLTP-ul mai realist, dar totuși făcut pentru a minimiza producțiile poluante ca în regimul maxim, de exemplu.
https://www.largus.fr/actualite-automob ... 10393.html
Cu toate acestea, în acest caz, utilizatorii acestor procese au putut măsura diferențe semnificative și non-subiective atunci când un fermier, care își cunoaște perfect mașinile, care vede reduceri semnificative ale consumului, pentru că nu este suficient să crezi, pompa de combustibil este cea care o confirmă.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de Janic » 11/05/19, 17:55

http://quanthomme.free.fr/qhsuite/Gilli ... 5herve.htm

pe mai mult de 5.500 km în condiții dificile

Consum
334 litri de GO pentru 5558 Km

6 L / 100km în medie, pe un curs care cuprinde:

autostradă / orașe / câmpii / munți 1600 alt / nisip

Este interesant să comparăm aceste rezultate cu consumurile convenționale furnizate în manualul Peugeot al acestei mașini, care indică:

Turul orașului: 10.9 L / 100 km
Viteza constantă la 90km: 8 l / 100 km
De la 120km: 10.4 l / 100 km
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de thibr » 11/05/19, 21:33

https://www.auto-data.net/fr/peugeot-50 ... -75hp-5510
Nu găsesc aceleași numere pentru datele producătorului : Mrgreen:
beneficiu
Consumul de combustibil - ciclul urban
9.3 l./100 km.
Consumul de combustibil - ciclu extraurban
6.4 l./100 km.
Consumul de combustibil - ciclu mixt
9 l./100 km.
Tip de carburant
Diesel
Accelerare 0 - 100 km / h
18 sec
viteza maxima
152 kilometri pe oră

și chiar puțin mai puțin aici
https://www.ultimatespecs.com/fr/car-sp ... --GRD.html
Consumări - Compus: - L / 100km
Consumări - Extra Urban: 6.2 L / 100km
Consumări - Autostradă: 8.6 L / 100km
Consum - În oraș: 8.4 L / 100km
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de izentrop » 12/05/19, 00:55

Nu sparge thibr, tot ce se află pe site-ul Quanthomme.free este o mărturie ireveribilă, nici o credibilitate, nici o valoare științifică și o mulțime de experimentatori de auto-convingere. : Mrgreen:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de izentrop » 12/05/19, 02:28

Dacă conduceți ca un cartof, puteți economisi 20% : Wink: Chiar dacă rotația 2000 ... ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 879
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de Gildas » 12/05/19, 08:23

thibr a scris:https://www.auto-data.net/fr/peugeot-505-551a-2.5-diesel-75hp-5510
Nu găsesc aceleași numere pentru datele producătorului : Mrgreen:
beneficiu
Consumul de combustibil - ciclul urban
9.3 l./100 km.
Consumul de combustibil - ciclu extraurban
6.4 l./100 km.
Consumul de combustibil - ciclu mixt
9 l./100 km.
Tip de carburant
Diesel
Accelerare 0 - 100 km / h
18 sec
viteza maxima
152 kilometri pe oră

și chiar puțin mai puțin aici
https://www.ultimatespecs.com/fr/car-sp ... --GRD.html
Consumări - Compus: - L / 100km
Consumări - Extra Urban: 6.2 L / 100km
Consumări - Autostradă: 8.6 L / 100km
Consum - În oraș: 8.4 L / 100km

Ar fi surprinzător faptul că, cu măsurători la fel de precise pe un traseu mai mare de 5000 km, tipul 505 face o astfel de greșeală! Exista versiunea diesel 2 a 505, tipul avea probabil motorul 504 Diesel: https://minute-auto.fr/guide/voitures-a ... eugeot-505 „Pe motorina Diesel, motorul Indénor XD2 de 2 cm304 a fost supus unui efort semnificativ pe 3, care era mai greu și mai rapid decât 505: rareori ajungea la 504 km fără a necesita intervenții majore, injecție sau chiar linia arborelui.



A fost înlocuit cu XD3 de 2cc în 498 (de la numărul de serie 3 1982). "
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Documentarul „Apa în Gasoil” despre injecția de apă, știu producătorii de mașini!




de Janic » 12/05/19, 08:52

@ tibr

https://www.auto-data.net/fr/peugeot-505-551a-2.5-diesel-75hp-5510

Nu găsesc aceleași numere pentru datele producătorului : Mrgreen:
beneficiu
Consumul de combustibil - ciclul urban
9.3 l./100 km.
Consumul de combustibil - ciclu extraurban
6.4 l./100 km.
Consumul de combustibil - ciclu mixt
9 l./100 km.

și chiar puțin mai puțin aici
https://www.ultimatespecs.com/fr/car-sp ... --GRD.html



nu trebuie să ignorați că aceste cifre, cu viteză constantă, sunt date pentru un vehicul nou, din lanțuri, cu o persoană la bord și fără bagaje. Deci, bănuiesc că ați observat deja că între o mașină și un consum încărcat în vid variază foarte mult.
Comparați aceste cifre în condiții ideale și cu cazul citat, care este departe de acesta pentru un vehicul 1984, având astfel vechimea 23 și 234.000 km, motorul original. Cine spune mai bine?
Cu toate acestea, în ciuda acestui fapt, consumul său și poluarea scăzută explodează și aceste date ale producătorului.
Acesta este motivul pentru care am preferat să indic un caz în condiții favorabile, dacă ai avut curiozitatea de a urmări experimentarea lui.

Pentru zbura cocoșului, care cu greu trebuie să știe să deschidă o capotă și să confunde borcanul cu înghețată cu borcanul de răcire, este interesant de citit că este nevoie de toată lumea, cu excepția lui, evident, pentru mincinoși, deși este un maestru în această disciplină.
Așadar, Christophe, Christophe-ul nostru, nu ar avea credibilitate, nici o pregătire științifică (dar inginerul nu este deja rău) și suferă de slăbiciunea spiritului de auto-convingere cu privire la ceea ce a experimentat și a verificat pe loc până la depunerea unui brevet pe această tehnică. Uhhh, tragerea la sorți! : Evil: : Roll:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 83