Ajutați-mă să-mi dopage motorul

Editări și modificări ale motoarelor, experiențe diferite, descoperiri si idei.
Tabasco
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 01/12/17, 12:41

Ajutați-mă să-mi dopage motorul




de Tabasco » 01/12/17, 13:10

Bonjour à tous,

Sunt Kévin, am 30 de ani și recent m-au interesat sistemele de dopare a apei pentru motoare. Aș vrea să-mi dotez mașina cu unul dintre aceste sisteme, dar recunosc că sunt complet pierdut în fața multelor informații care pot fi găsite ...
Nu sunt expert în mecanică, dar hei, am câteva elemente de bază :). Nu știu să lipesc, dar pot face bere :P
Mașina mea este un Audi 80 1.9TDI care se apropie de 300 km. Locuiesc în Toulouse și ar fi grozav să pot discuta cu cineva care dorește să-și transmită cunoștințele și să mă ajute să pun asta pe titina mea. Dacă aveți contacte sau altele în regiunea Toulouse, sunt foarte fierbinte !! mulțumesc
0 x
dany81
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 12/05/18, 10:12

Re: Ajutor pentru doparea apei a motorului meu




de dany81 » 12/05/18, 10:27

salut Tabasco, salut tuturor
să mă prezint, Dany 57 de ani
Tocmai m-am re-înregistrat pe acest site, în urmă cu câțiva ani că am fost înregistrat, dar mi-am pierdut numele de utilizator și parola. Sunt la sud de Albi și la 45 de minute de Tlse.
dacă nu ați găsit pe nimeni, iată blogul meu pentru a începe; http://leblogdedany8.over-blog.net/
o împărtășire pentru ceea ce nu o știe.

@+
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Ajutor pentru doparea apei a motorului meu




de Janic » 12/05/18, 11:07

buna danny
tot ceea ce se adaugă unui motor, HHo, AVEC, Gillier pantone este automat o schimbare în comparație cu certificatul de mine, deoarece modifică parametrii stabiliți.
Acum, dacă trebuie să așteptăm ca cei responsabili să ia decizii în această direcție, va fi multă apă care va trece sub poduri. Uneori trebuie să anticipezi viitorul, chiar și la limitele legislației care vizează restricționarea tuturor inovațiilor. Dar, pe măsură ce ecologia și reducerea poluării sunt în creștere, legislația va trebui să introducă apă în vinul său sau VSLA în motoare. :D
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
dany81
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 12/05/18, 10:12

Re: Ajutor pentru doparea apei a motorului meu




de dany81 » 12/05/18, 12:20

Bună Janic
Ai dreptate cu privire la HHO, ai nevoie de un RTI așa cum am specificat pe blogul meu.
Cu toate acestea, pentru WITH (deja, tipul trebuie să vă demonteze admisia pentru a o găsi) sau arzătorul, care este așezat împotriva evacuării, fără decupaj, nu există o lege care să o interzică, în plus Am avut cherokee la începutul lunii și tipul mi-a confirmat-o.
Acum, dacă întâlnești un tip care este zelos, există întotdeauna unii care se iau pentru tatăl veșnic, te schimbi de lactate.
Am atacat comburatorul pentru Dragstar 1100, care va urma pe blog în câteva săptămâni.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Ajutor pentru doparea apei a motorului meu




de Janic » 12/05/18, 13:35

Cu toate acestea, pentru WITH (deja, tipul trebuie să vă demonteze admisia pentru a o găsi) sau arzătorul, care este așezat împotriva evacuării, fără decupaj, nu există o lege care să o interzică, în plus Am avut cherokee la începutul lunii și tipul mi-a confirmat-o.
Nu este vorba de controlul tehnic, ci mai degrabă superficial, ci de controlul minelor care ar vedea conexiunea conductei provenind de la Ecopra și ar considera-o ca o adăugare, nu legală, care ar putea modifica caracteristicile vehiculului (mai bine ca mai rea).
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Nikolaj
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 173
Înregistrare: 17/08/17, 18:38
Locul de amplasare: inel 35120 pican
x 14

Re: Ajutor pentru doparea apei a motorului meu




de Nikolaj » 20/06/18, 06:10

tabasco a scris:Bonjour à tous,

Sunt Kévin, am 30 de ani și recent m-au interesat sistemele de dopare a apei pentru motoare. Aș vrea să-mi dotez mașina cu unul dintre aceste sisteme, dar recunosc că sunt complet pierdut în fața multelor informații care pot fi găsite ...
Nu sunt expert în mecanică, dar hei, am câteva elemente de bază :). Nu știu să lipesc, dar pot face bere :P
Mașina mea este un Audi 80 1.9TDI care se apropie de 300 km. Locuiesc în Toulouse și ar fi grozav să pot discuta cu cineva care dorește să-și transmită cunoștințele și să mă ajute să pun asta pe titina mea. Dacă aveți contacte sau altele în regiunea Toulouse, sunt foarte fierbinte !! mulțumesc

salut, iata un kit usor de 300 de euro ...
https://www.youtube.com/user/ECONOKIT/v ... _polymer=1
0 x
Un mister este perpetuat doar atunci când există refuzul studierii sale (Georges Charpak?)
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2

Re: Ajutor pentru doparea apei a motorului meu




de denis » 08/07/19, 15:09

salut, pentru orice schimbare mecanică nu există griji, avem dreptul la o toleranță pentru a crește puterea cu 10% legal, pentru restul minelor trebuie să uităm o simplă informație și acceptare de către asigurător, prin prezentarea dispozitivului curățarea este suficientă, totul trebuie să fie asigurat, fără cuvinte goale, cunoașterea faptelor :D
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Injecția apei în motoare: ansambluri și experimente"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 146