Vestele galbene: Este justificat apelul din noiembrie 17? #GiletsJaunes

Petrol, gaz, cărbune, nucleare (PWR, EPR, fuziune la cald, ITER), centrale termice pe gaz și cărbune, cogenerare, tri-generare. Peakoil, epuizare, economie, tehnologii și strategii geopolitice. Prețuri, poluare, costuri economice și sociale ...
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de GuyGadebois » 29/08/19, 21:48

Christophe a scris:Ține un fund ** SS * dezlănțuie-l în direct și în vânt! Cine este această Zohra disprețuitoare?

O burgheză privilegiată care, din platforma ei media, își varsă ura și disprețul față de orice alternativă. Practic o p ... a sistemului. Chipul lui, expresivitatea lui îmi transpiră descrierea.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de Christophe » 29/08/19, 22:55

GuyGadebois a scris:O burgheză privilegiată care, din platforma ei media, își varsă ura și disprețul față de orice alternativă. Practic o p ... a sistemului. Chipul lui, expresivitatea lui îmi transpiră descrierea.


Cred că acesta este primul mesaj pe care îl scrii unde sunt 1% de acord cu tine : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Bine bine bine, am căutat pe răzbunător nu mascat ...

Deja îi putem înțelege ura: are doar 55 de ani și arată 65! : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: Când suntem prost fututi, avem inevitabil mai multă agresivitate ... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

În rest nu este zoli zoli, ci judecă singur: https://www.google.com/search?client=fi ... ohra+bitan

Este o presupusă islamofobă anti-PS ... chiar a scris o carte ...

(ei bine, tind să fiu de acord cu ea asupra dezbaterii recente din Burkini: interzisă în anumite locuri din Magreb, dar autorizată în Franța seculară ...: Cheesy: ...)
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de sicetaitsimple » 29/08/19, 23:09

Christophe a scris:Deja îi putem înțelege ura: are doar 55 de ani și arată 65! : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: Când suntem prost fututi, avem inevitabil mai multă agresivitate ... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:


Bolsanoro se descurcase puternic, îl depășești ... Zâmbetele nu schimbă nimic.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de Christophe » 29/08/19, 23:17

Rooooooohhhh ticălosul !!! : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

Ah? A spus asa ceva? : Mrgreen: Nu am urmat controversa ... pipolitica nu mă interesează ...

ps: veți observa "ups" semi-umorist eh ...
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de sicetaitsimple » 29/08/19, 23:20

Christophe a scris:ps: veți observa "ups" semi-umorist eh ...


Nu, nu o scriu ....
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de Christophe » 30/08/19, 02:01

Ei bine, dacă nu mai putem ataca cu umor * agresorii, chiar și aici, ei bine, ne-am descurcat ... avem dreptul să fim urâți, dar nu urâți și răi în același timp! Combo Bham! Laugh out Loud

Bine serios? Ce se întâmplă? O cunoști personal?

* cam greu, recunosc, dar au fost deja mult mai rele aici ... vreau să văd ultimul meu mesaj despre OMG și sănătate : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de Christophe » 18/09/19, 17:13

Potrivit Franche TV: http://franchetvinfo.fr/une-gilet-jaune ... ans-loeil/

O vestă galbenă se îndrăgostește de un CRS „M-a lovit în ochi”

Este o poveste de dragoste neconvențională care a avut loc recent la Nantes, în plină demonstrație. Roger, în vârstă de 56 de ani, și Nathalie, în vârstă de 46 de ani, s-au văzut pentru prima dată în timpul actului 12 al vestelor galbene de pe străzile din Nantes.

„Am fost mai presus de toate împotriva lui Macron, nu acolo pentru a întâlni oameni, în special un CRS. »Am încredințat-o pe Nathalie, pe care am întâlnit-o recent la ea. „Am fost gazat toată ziua, insultat toată ziua și mi-am petrecut ziua luptând pentru oamenii din Franța. Nu aș fi putut niciodată să cred că cel mai rău dușman al meu, cel care mi-a rupt retina stângă în acea zi, poate fi soțul meu. "

Atunci când Roger a lovit cu mare respect și fără intenție de a face rău sau de rău, Nathalie și-a văzut fața prin masca sa de protecție. Ochii lor s-au întâlnit, o secundă ca în filme, și doar pentru o clipă sufletele lor s-au trezit unite. De parcă orice altceva nu ar mai fi important.

(...)
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de Ahmed » 18/09/19, 18:31

Că în termeni galanți se spun aceste lucruri:
... Roger a lovit cu mare respect și nicio intenție de a face rău sau de a răni ...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de Christophe » 18/09/19, 19:07

Stai, ai văzut restul?

(...)

Slujba mea este pasiunea mea, pisoiul a fost foarte bun, dar a fost necesar să lovească pentru că au fost cu siguranță mari babes care au votat UPR.
Roger


Roger își amintește foarte bine prima lor întâlnire, prima lor privire. "Da, bine, am lovit-o morocănos, recunosc că nu era prea urâtă, așa că am adoptat-o, dar superiorii mei nu trebuie să știe altfel, voi fi lapidat. Slujba mai presus de toate, dacă îmi pierd slujba la CRS, va trebui să mă înscriu la o sală de box și la pisă și recunosc că sunt leneș. Nu, dar dincolo de asta da, îmi place eh, serios. "

Recent căsătorită, Nathalie trăiește astăzi înflorind alături de acest bărbat care o respectă mult ca gospodină.

„Sperăm că povestea va dura mult, nu știu ce ți-a spus soțul meu în interviu, dar simt că mă iubește atât de mult și mă respectă atât de mult, încât sunt sigur că nimic, nimic nu poate. rău de trecut ”a recunoscut în cele din urmă Nathalie.


ps: acum citiți celelalte articole ale autorului ...
1 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Vestele galbene: Este apelul din noiembrie 17 justificat? #GiletsJaunes




de Ahmed » 18/09/19, 19:23

Este într-adevăr aceeași apă, deși mult mai aspră la dezizolare! :D
... cu acest bărbat care o respectă mult ca gospodină.
Această restricție pune la îndoială amplitudinea mentală a lui Roger ... : Roll: Sper pentru „morocănos” că dragostea profesiei nu-l va încuraja pe tovarășul său să se antreneze acasă: totuși va putea să pledeze pentru o deformare profesională ...

ps: Văd ... Prin urmare, realitatea nu depășește frecarea.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

Reveniți la „Energiile fosile: petrol, gaz, cărbune și electricitate nucleară (fisiune și fuziune)”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 303