Publicitate pe Internet: este conținut gratuit ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.

Folosești un blocant de anunțuri?

Puteți selecta 1 opțiune

 
 
Consultați rezultatele
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de Christophe » 25/09/19, 15:37

Am citit corect și îmi amintesc că ai vrut să găzduiești site-ul cu mine și să ștergi numele de domeniu (fără comentarii) ...

De acolo, în afară de a migra totul forum spre un grup de facebook (cu cenzură și constrângeri, mult mai mare decât pe un forum, că induce ...) Nu văd nicio alternativă ...

Serios, erai serios? :şoc:

ps: scuze că nu am fibra ...
0 x
SansLesMains
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 24/09/19, 17:48

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de SansLesMains » 25/09/19, 15:55

Deci da, am fost serios, dar ai durere lu înțeles, re-explic:

Una dintre propuneri a fost de fapt să găzduiască forum pe o linie de fibre, nu am vorbit niciodată despre casa ta.
O linie de fibre este de 10 până la 30 pe lună și rămân convins că este posibil să găsești pe cineva cu care să instalezi un server, dacă fibra nu este disponibilă la locul tău (ești singurul care să gestionezi acest forum ?).

Nu văd conexiunea cu o „migrație către facebook” (WTF? A forum pe facebook, aveți vreun exemplu?), cine ar fi complet prost și care nu are absolut nimic de făcut.

Am făcut alte propuneri, cum ar fi gruparea mai multor forumuri care tratează mai mult sau mai puțin același subiect, pentru a reduce drastic costurile. Spuneți că nu vedeți o alternativă, dar când vi se oferă una, o ignorați.

Care este problema cu un nume de domeniu altul .com?
„Fără comentarii” ... ei bine, încă nu ați făcut niciun comentariu interesant la propunerile mele, doar denigrare.
Oricum, la această propunere nu a trebuit să rămânem eh, a .com este de 15 bile pe an, nu trebuie să ne faceți să credem că asta este scăderea bugetului, deci nu este nevoie să dezbatere despre asta.

Vă comportați prost, am impresia, văd că intervenția mea nu este binevenită și că încercați să păstrați un model pe care îl folosiți de ani de zile (ceea ce este de înțeles, eh). Nu cred că conversația va ajunge prea departe, așa că, dacă sunteți în regulă cu ea, trebuie doar să o lăsăm acolo, nu am timp de pierdut în discuții inutile. DACĂ aveți răspunsuri REALE și nu doar un „nu este posibil”, asta mă interesează foarte mult, chiar dacă din curiozitate tehnofilă, deoarece așa cum ați subliniat, nu sunt „în cunoștință de cauză” ^ ^
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de Christophe » 17/03/20, 12:05

Primită în această dimineață, publicitatea pe internet devenise deja foarte șovăitoare, va fi și mai rău ...

Sfatul lor: supraîncărcați anunțul ... Nu mulțumesc!

În caz contrar, pentru informațiile despre anunțurile Google, tendința descendentă a fost brutală din IANUARIE 2019 (-60% în 2 luni ... așa că cei care plâng și plâng liber scad când cifra de afaceri scade de la 5% la 10% eu distrează-te mult ...) ...

Ca și cum Google ar fi anticipat deja ceva în ianuarie 2019 ... :?: :?: :?: : Idee: : Idee: : Idee:

Dragi editori,

În acest context foarte particular, am dori mai întâi să vă comunicăm sprijinul complet.
Dacă circumstanțele dvs. vă permit, vă reamintim că pur și simplu să stați acasă vă pot salva vieți :)

Ce impact pentru monetizarea site-ului meu?

COVID-19 reduce treptat investițiile globale în publicitate. Iată un prim articol despre acest subiect: Offremedia.com: https://www.offremedia.com/20md-de-bais ... e-au-covid

Într-adevăr, sistemul nostru de monetizare se bazează pe concurența dintre mii de mărci în timp real. Majoritatea mărcilor își opresc treptat campaniile publicitare.

CPM mediu în rețeaua noastră scade brusc.

Agenții de publicitate la nivel mondial foarte mari, precum companiile aeriene, băncile sau toate întreprinderile fizice sunt obligați să își păstreze investițiile din motive evidente.

Ce pot face pentru a limita impactul asupra veniturilor mele?

Pentru a vă păstra veniturile din publicitate, vă invităm să luați noi inițiative în ceea ce privește publicitatea site-ului dvs.
De exemplu, puteți adăuga 1/2 de formate pe pagină.
Este posibil ca traficul global de internet să crească semnificativ.
Această creștere a traficului nu va compensa a priori scăderea totală a investițiilor în publicitate, dar vă poate permite să păstrați un venit acceptabil.

Un très vite!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de Did67 » 17/03/20, 13:52

2019 sau 2020 ?????

CPM: késako ???

Dar într-adevăr, argumentul lor de „supraîncărcare” este o prostie!

„Plăcinta de împărțit” se topește ... Dacă toți editorii supraîncarcă mai mult sau mai puțin, venitul se va topi oricum. Nu pot exista alunecări decât între cei care supraîncarcă mult (care vor ridica o bucată mai mare dintr-un tort mult mai mic) și ceilalți (cărora le vor rămâne firimiturile) ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de GuyGadebois » 17/03/20, 13:54

Dacă Google ar putea fi distrus, nu aș plânge.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de Did67 » 17/03/20, 13:58

Nu va fi Google ...

Va fi econologie!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de GuyGadebois » 17/03/20, 14:01

Did67 a scris:Nu va fi Google ...

Va fi econologie!

Ah bah nu eh, "véloooooo meu" !!!
(Vrei 20 de bile, Christophe?)
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de Christophe » 17/03/20, 14:44

Did67 a scris:2019 sau 2020 ?????

CPM: késako ???

Dar într-adevăr, argumentul lor de „supraîncărcare” este o prostie!

„Plăcinta de împărțit” se topește ... Dacă toți editorii supraîncarcă mai mult sau mai puțin, venitul se va topi oricum. Nu pot exista alunecări decât între cei care supraîncarcă mult (care vor ridica o bucată mai mare dintr-un tort mult mai mic) și ceilalți (cărora le vor rămâne firimiturile) ...


Vorbesc despre o prăbușire cât mai curând Ianuarie 2019 dar având în vedere cum am luat-o în fața unora când am vorbit despre necesitatea absolută a finanțării publicitare pentru forums... Am preferat să nu-ți spun nimic ... până azi dimineață.

Este ca și cum algoritmii de publicitate ai google ar fi prezentat deja ceva în ianuarie 2019 ...

CPM = cost pe milă = câștig la 1000 de vizualizări de pagină ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de Christophe » 17/03/20, 14:48

GuyGadebois a scris:
Did67 a scris:Nu va fi Google ...

Va fi econologie!

Ah bah nu eh, "véloooooo meu" !!!
(Vrei 20 de bile, Christophe?)


Încă nu suntem acolo și trebuie să vedem cum va fi evoluția lunilor următoare ...

Mulțumesc Guy a primit bine 20 de euro!

Dar deodată trebuie să mulțumesc cui? Tip..E ... sau L ...? : Cheesy:

(Pentru cei care nu înțeleg, Guy tocmai a donat 20 de euro pe această pagină: https://www.econologie.com/aider-le-site-econologie/)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Publicitate pe Internet: este vorba de conținut ...




de GuyGadebois » 17/03/20, 16:15

Nici nu vom face o afacere mare!
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 251