AXTON Tout Fixer: Indicator de emisii în aerul interior

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79136
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976

AXTON Tout Fixer: Indicator de emisii în aerul interior




de Christophe » 15/10/19, 11:38

În același sens ca Nutriscore, Tocmai am descoperit indicator de poluare interior pe un tub de lipici polimeric.

Prin urmare, acest scor definește în mod clar poluarea interioară produse chimice"...

Interior_poluare.jpg
Pollution_intérieur.jpg (79.83 KiB) Vizualizat de 1627 ori


Axton_Recto.jpg
Axton_Recto.jpg (93.46 KiB) Vizualizat de 1627 ori


Axton_All_Fix.jpg
Axton_Tout_Fixer.jpg (90.25 KiB) Vizualizat de 1627 ori


Este o inițiativă foarte bună care, sperăm, va crește gradul de conștientizare a oamenilor și le va îndruma cumpărăturile ... atunci este nenorocita ta de sănătate!

Pe de altă parte, acest scor nu l-a ghidat pe al meu, deoarece nu văzusem acest scor la magazin! Dar să spunem că am ales bine! : Mrgreen:

Confirm că acest lipici nu are absolut miros! Dar ok, există poluanți fără miros pe care îi știu ...

A priori nu am alte produse care să aibă acest „PoluScore”, poți să verifici la tine?
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: AXTON Fix totul: indicator de emisii de aer interior




de izentrop » 15/10/19, 14:09

Sper că vor plăti bine pentru anunț : Mrgreen:

În caz contrar, cu acest logo există și vopsele pe bază de apă, chiar și pentru metal, inodor și care acoperă foarte bine și se poate spăla. De asemenea, la îndemână pentru curățarea sculelor. :P
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 322