Înlocuirea arzătorului cu peleți ULMA 2000

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
Soare
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 12/11/17, 22:44
x 2

Înlocuirea arzătorului cu peleți ULMA 2000




de Soare » 01/02/20, 18:24

bonjour,
Am un cazan ULMA 2000 de 20kw complet din 2011
https://ulma.se/en/13-pellet-boilers

Vreau să schimb arzătorul pentru că devin serios în legătură cu problemele, acest arzător nu este deloc fiabil, schimbarea compresorului de cenușă, trei sonde de temperatură nesigure care indică adesea „defecțiunea sondei” și de trei ori aprinderea este aproape normal uzura la fel. Cu așteptări de livrare, deoarece furnizorul este exclusiv, așa că rămânem blocați pentru a primi echipamentul ideal iarna ..... camera de ardere nu este de asemenea de bună calitate, începe să se deterioreze grav. Prin urmare, doresc să opresc costurile pentru acest arzător.
Vreau să mă schimb și să mă întorc la un brand mai răspândit pentru piese și mai bine adaptabil cazanului meu. Crezi că pot găsi un model, dacă este posibil, cu o cameră din oțel inoxidabil care să se potrivească cu viermele și compresorul meu de cenușă? Poate fi posibil acest lucru?
Îmi iau sfaturi, vă mulțumesc pentru sfaturi
Soare
1 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 284