Izolarea la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Izolarea la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de Christophe » 05/02/20, 20:24

Mă întreb dacă tot acest ajutor nu este realizat în scopul de a atrage decopertări venale și incompetente ... și, prin urmare, dezgustă oamenii cu econologie? Există deja o istorie cu turbine eoliene de fațadă, panouri solare ... etc etc ...

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Izolare la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de Exnihiloest » 05/02/20, 21:19

Christophe a scris:Mă întreb dacă tot acest ajutor nu este făcut în scopul de a atrage deșeuri venale și incompetente ... și, prin urmare, dezgustă oamenii cu ecologie? ...

Încercarea intenției. Aveți dovezi cu privire la acuzațiile dvs.?

Desigur, este plin de escroci. A trecut un an în care am fost hărțuit telefonic cu până la 5 apeluri pe zi, de toți acești băieți din izolarea la 1 € care speră doar la un lucru: să profite de ajutorul de stat.
Acești escroci nu sunt statul, ci șefi lipsiți de scrupule, în general din cutii mici sau mijlocii, care subcontractează liniile fierbinți, în special în Maghreb. Liniile calde sunt la fel de putrede ca și agenții lor, trebuie doar să vezi cum se agăță de tine dacă ceri să fii eliminat din lista de apeluri sau să vorbești cu unul dintre managerii lor (nu au niciunul vreodată : Roll: ) sau imediat ce vor vedea că nu vor primi nimic de la tine.

Atitudinea de a critica totul, deoarece este statul care l-a pus la punct sau insinuarea devine obositoare și foarte nesănătoasă.
Oamenii lipsiți de scrupule sunt și ei plini de oameni și dacă clasa conducătoare este atât de putredă încât o prezentați, putem spune că este reprezentativă pentru oameni! Nu ea este cea care fură 400.000 de biciclete pe an în Franța și 600.000 de smartphone-uri, sunt oameni obișnuiți. Ca sau Cahuzac ascunderea banilor în Elveția este același lucru, amoralitate și rascalitate. O mulțime de oameni obișnuiți nu le pasă mai puțin de stat, și de multe ori chiar mai mult, de alte persoane obișnuite.
Și de ce i-ar priva? Ei pot face orice, vor exista întotdeauna niște scuze pentru ei pretinzând că este vina statului, sau chiar intenția statului, că se comportă. Strigând haro împotriva statului chiar și atunci când nu are nimic de-a face cu el, să dezaprobăm pe toată lumea căutând țapi ispășitori, să ștergem întotdeauna adevărații vinovați atunci când sunt din clanul tău sau când sunt „slabi”, nu trebuie să vii și să te plângi după aceea că cei răi proliferează!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Izolare la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de Christophe » 05/02/20, 21:24

Încercare de intenție? Nu înțelegeți ce în „Mă întreb dacă ...” : Cheesy:

De acord cu restul ... dar sincer, € 1 este ridicol și, inevitabil, va atrage schemerii, margoulinii și alți hackeri ... izolarea la 500 € sau 80% credit fiscal pentru client și chiar în AUTO POSE ar fi fost mult mai eficient și nu ar fi atras escroci și margouilin ...

Crezi că este bine pentru angajarea în Franța: nu, toată această muncă este făcută de români sau de alții!

Dar să ne uităm la raportul lui Lucet, nu?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Izolare la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de GuyGadebois » 05/02/20, 21:30

Exnihiloest a scris:Nu ea este cea care fură 400.000 de biciclete pe an în Franța și 600.000 de smartphone-uri, sunt oameni obișnuiți.

MDR, îmi place umorul tău tentat de ironie!
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Izolare la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de izentrop » 05/02/20, 21:55

Există o distanță de siguranță între țeavă și materialele combustibile, dar vata de sticlă nu este. :?:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Izolare la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de plasmanu » 05/02/20, 22:03

Și cine va depune o plângere pentru 1 €, chiar dacă creditul fiscal a dispărut (este nedureros)
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Izolare la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de Christophe » 05/02/20, 22:33

izentrop a scris:Există o distanță de siguranță între țeavă și materialele combustibile, dar vata de sticlă nu este. :?:


Da, ciudat acest caz ... nu a fost rulouri, a fost lână flocată, poate este mai sensibil la foc (în timp) ??

După ce întotdeauna se află praf și grime în jurul mansardei ... poate reziduuri de șantier care au fost împinse sau ținute împotriva canalului + efect izolant ... care poate explica totul ...

Mai este nevoie de 250 ° C pentru a aprinde lemnul ... puțin mai puțin pentru hârtie / carton ...

Acest lucru nu s-ar fi întâmplat cu role care ar fi acoperit mai puțin conducta.

Apoi, 20 de euro pentru reparații ... cu rămășița gaurilor și podeaua încă deformată ... ce ... au reparat ce? Rama doar?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Izolare la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de Christophe » 05/02/20, 22:36

Plasmanu a scris:Și cine va depune o plângere pentru 1 €, chiar dacă creditul fiscal a dispărut (este nedureros)


Îmi pare rău, dar acest lucru de 1 € păstrează 15!

Asta trebuie să moară ... factură falsă, site fictiv, mărturie falsă, izolație deja efectuată și reîncărcat etc etc ... Mă întreb dacă Lucet a menționat aceste abuzuri!

Îmi imaginez că statul nu verifică fiecare site la fața locului!
0 x
jean.caissepas
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 01/12/09, 00:20
Locul de amplasare: R.alpes
x 423

Re: Izolare la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de jean.caissepas » 06/02/20, 01:00

izentrop a scris:Există o distanță de siguranță între țeavă și materialele combustibile, dar vata de sticlă nu este. :?:


Problema este că lâna de sticlă se comportă în acest caz ca un cuptor care concentrează căldura (reducerea dispersiei radiante a căldurii). Seamănă cu principiul cuptorului refractar din cărămidă (vezi cuptorul cu pizza pentru grădină ...): Nu este nevoie de mult combustibil pentru căldura să crească rapid ...

Puneți niște vată de sticlă în jurul unei țevi de eșapament și o veți vedea roșind!
0 x
Obiceiurile trecutului trebuie să se schimbe,
pentru că viitorul nu trebuie să moară.
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Izolare la 1 euro: Elise Lucet demonstrează escrologie!




de izentrop » 06/02/20, 01:51

jean.caissepas a scris:Problema este că lâna de sticlă se comportă în acest caz ca un cuptor care concentrează căldura (reducerea dispersiei radiante a căldurii).
Da!
Astăzi vă recomandăm tuburi izolate din oțel inoxidabil dublu, mai ales atunci când țeava intră în mansardă, fără a fi în interiorul unui bucș.

Deoarece este scump, pentru o inserție instalată într-o cameră folosită ocazional, am pus o carcasă netedă pe care am izolat-o, la mansardă, cu lână de rocă rigidă, acoperită cu o hota specială din aluminiu vatră. Am ținut-o cu sârmă.

Am o tragere la sorți și puteți pune mâna pe conductă fără a vă arde și fără risc de incendiu. : Wink:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 357