Tabletă grafică cu ecran Wacom sau XP-Pen?

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Avatar de l'Utilisateur
qianglie
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 03/03/20, 10:29

Tabletă grafică cu ecran Wacom sau XP-Pen?




de qianglie » 03/03/20, 10:33

bonjour,

Asa ca am nevoie de parerea ta, aveam de gand sa investesc intr-o tableta grafica cu ecran cu un pret mediu cuprins intre 400-600 Euro.

momentan nu stiu multe despre el dar am gasit 2 modele intre 15.6 inch care nu mi se par deloc rau.

acestea sunt XP-Pen Artist 15.6 pro și Wacom Cintiq 16. Aș dori informații despre tabletele Wacom și XP-PEN .

Aveți păreri sau feedback despre oricare dintre aceste tablete? sunt de incredere in timp etc.... sau aveti alte tablete de recomandat?


multumesc anticipat.



Salutări.
Dernière édition alin qianglie 03 / 03 / 20, 10: 39, editate 2 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79127
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: tableta grafică cu ecran Wacom sau XP-Pen?




de Christophe » 03/03/20, 10:37

Miroase puțin spam mesajul tău!

Mă înșel? : Cheesy:
0 x
Pisica proastă
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 15/03/21, 09:41

Re: Tabletă grafică cu ecran Wacom sau XP-Pen?




de Pisica proastă » 15/03/21, 09:48

Hi!
Personal, am un Wacom (versiunea de 13 inchi) și nu aș putea fi mai mulțumit de el. Ea face absolut tot ce-i cer eu și încă nu am reușit să o duc la limitele ei. Este cea mai bună tabletă grafică pe care am avut-o vreodată (mai trebuie spus că nu am avut decât una).
Pentru XP Pen, înțeleg că un prieten de-al meu a fost mulțumit de el, dar nu știu prea multe despre acest brand. Nu a trebuit niciodată să se plângă de asta și face niște lucruri cu adevărat stilate cu el.
Daca esti cu adevarat ezitant, te sfatuiesc sa te uiti la comparatii pe internet. Așa l-am ales pe al meu. Pot să-ți spun dacă nu vrei să-l cauti pe google.
sper ca te-am ajutat
Bonne Journée
0 x
Pisica proastă
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 15/03/21, 09:41

Re: Tabletă grafică cu ecran Wacom sau XP-Pen?




de Pisica proastă » 18/03/21, 16:17

SillyCat a scris:Hi!
Personal, am un Wacom (versiunea de 13 inchi) și nu aș putea fi mai mulțumit de el. Ea face absolut tot ce-i cer eu și încă nu am reușit să o duc la limitele ei. Este cea mai bună tabletă grafică pe care am avut-o vreodată (mai trebuie spus că nu am avut decât una).
Pentru XP Pen, înțeleg că un prieten de-al meu a fost mulțumit de el, dar nu știu prea multe despre acest brand. Nu a trebuit niciodată să se plângă de asta și face niște lucruri cu adevărat stilate cu el.
Daca esti cu adevarat ezitant, te sfatuiesc sa te uiti la comparatii pe internet. Așa l-am ales pe al meu. Pot să-ți spun dacă nu vrei să-l cauti pe google.
sper ca te-am ajutat
Bonne Journée

Bună ziua din nou, vin să vă ofer detalii pentru mesajul meu anterior.
Cred că nu am fost suficient de specific în anumite puncte.
Deja, ca să vă dau un exemplu, chiar ieri am găsit acest site [url]-https://la-tablette-graphique.fr[/url] în timp ce făceam cercetări. Sunt interesat de alte branduri de tablete grafice (Gaomon, Huion) pentru ca subiectul ma intereseaza si stiu foarte putine despre ele.
Am putut vorbi din nou cu prietenul meu care a fost menționat în postarea mea. De fapt, are un XP Pen Artist 13 Pro. Este mai mult sau mai puțin echivalentul Wacom-ului meu, cu excepția faptului că:
- Este mai ieftin (mult mai puțin)
- Face desene nebunești cu el, dar trebuie să ții cont că el este mult mai talentat decât mine.
Din câte își amintește, îl are de vreo doi ani și încă merge puternic. Al meu trebuie să aibă puțin mai mult, dar nu a încetinit din prima zi.
Sper că toate aceste informații v-au fost de ajutor. Nu ezitați să-mi cereți mai multe detalii.
Privește cu nerăbdare
0 x

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 111