Conținere: Beneficiile coronavirusului

dezbateri și companii filosofice.
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de Exnihiloest » 26/03/20, 21:59

sen-no-sen a scris:
GuyGadebois a scris:
sen-no-sen a scris:este o consecinţă a determinismelor pe care le ignorăm şi care acţionează prin intermediul nostru.

Considerând ființa umană (doar?) ca vehicul prin care se exprimă „determinisme” asupra cărora nu are niciun control în timp ce majoritatea doar conștient (sau subconștient) suferă deciziile celor mai puternici mi se pare puțin reductivă, dar aș putea. greseste. Din fericire, mai am un spațiu de naivitate...


Dacă există oameni mai puternici și mai slabi, este din cauza a ceva, nu?
Vă rugăm să rețineți, nu spun că nu avem putere, dimpotrivă avem datoria de a conștientiza astfel de fenomene pentru a nu mai fi sclavii lor.

Desigur că avem putere și cunoștințe și, într-adevăr, trebuie să le folosim pentru a acționa. Însă cunoașterea este ceea ce ideologii buggerii. Întotdeauna le este foarte greu să accepte realități. Acesta este motivul pentru care avem tiranii: vor să formateze omul în conformitate cu capriciile lor, deoarece îl văd ca un produs al societății, în timp ce societatea este cea care iese din indivizi. Prin urmare, ei decretă că societatea trebuie să fie ca și așa, să o impună cu forța și milioane de morți dacă este necesar (Hitler, Stalin, Mao, Pol Pot), prea prost pentru a înțelege că nu putem schimba o societate fără a-i face pe bărbați să evolueze dinainte, pentru a culege fructele cu puțin ajutor dacă este copt, așa cum a fost cazul Revoluției franceze.
0 x
ENERC
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 725
Înregistrare: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de ENERC » 27/03/20, 17:42

Coronavirus: de la angrosisti la clienti, traficul de droguri stopat prin masuri de izolare
Frontiere închise, călătorii interzise, ​​controale poliției: piața este subminată în Franța.

Este enervant, coronavirusul a reușit acolo unde am eșuat; a câștigat bătălia pentru securitate din Ile-de-France, a spus amuzat un ofițer de poliție de rang înalt, specializat în lupta împotriva traficului de droguri.

Imagine
Operațiune de control a autorizațiilor de ieșire într-un oraș sensibil din cartierele nordice ale Marsiliei, orașul măslinilor din St Jérôme. Scopul acestei operațiuni este de a descuraja cumpărătorii și vânzătorii de droguri să-și desfășoare operațiunile și să rămână închiși la domiciliu pe 25 martie. BADER GILLES / COLECTIF DR
https://www.lemonde.fr/police-justice/a ... 53578.html

(Mercedes-ul dintr-un district din HLM, este neapărat suspect : Cheesy: )
0 x
Avatar de l'Utilisateur
wirbelwind262
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 238
Înregistrare: 29/06/05, 11:58
Locul de amplasare: Fouras
x 29

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de wirbelwind262 » 28/03/20, 23:50

Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de Christophe » 02/12/20, 09:11

Conținerea oferă idei !!

https://creapills.com/boulanger-attesta ... n-20201123

certificat-brutar-saci-de-paine-2.jpg
boulanger-atestare-sachets-pain-2.jpg (452.87 KB) Consultat de 2840 ori
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de Obamot » 05/12/21, 23:38

O nouă izolare la vedere?

Nu stiu daca este adevarat, nu am avut niciodata aplicatia si am facut-o intotdeauna prin portalul web (nu fi suparat, viespe)

Dar, în cazul unui focar intens, se pare că ne îndreptăm către izolare sau stațion de timp, oamenii care au aplicația „toate prostiile”, având creația „Certificat de călătorie excepțional” implementat, l-ar fi văzut reaparând din nou în aplicația lor, ceea ce sugerează că...

Ei bine, este posibil să fie o păcăleală, orice aș spune... Nu se știe niciodată...

Va fi amuzant ca cei vaccinați să fi fost vaccinați, dar să fie izolați dacă acesta este cazul :P : Hopa:
1 x
Peter
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 587
Înregistrare: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de Peter » 06/12/21, 00:26

O izolare de „non-vax”, precum și cele injectate mai mult de 6 luni, mi se pare de natură să pună și mai multă presiune asupra lor. Dar izolarea generalizată m-ar surprinde, ar reduce numărul de injecții, pentru că dacă nu va mai exista niciun privilegiu, nu vor fi mulți candidați de reinjectat.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de Obamot » 06/12/21, 00:48

Nu este fals.

În același timp, continuă să pire peste tot!

0 x
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de Rajqawee » 06/12/21, 09:47

Cred că va exista izolare parțială și alternativă a nevaccinaților conform R efectiv cu o zi înainte (se desfășoară la ora 13:24), cu condiția ca numărul de internări să nu depășească valoarea numărului de prima doză administrată pe ultima joi a lunii precedente. Pentru persoanele nevaccinate, dar deținătorii unui permis de sănătate valabil în urma unui test (PCR, autotest sau test cu degetul umed), conform semnului lor astrologic (consultați tabelul de referință afișat lângă cel mai apropiat heliport), un certificat derogatoriu poate sa fie eliberat de autoritatea competenta (prefectul sau Danny Brillant) pentru a putea efectua o iesire esentiala cu durata de 1289 secunde.
În ceea ce privește persoanele vaccinate, prevederile se aplică în același mod, cu excepția faptului că nu sunt obligați să-l vadă pe Danny Brillant.
3 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14925
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4341

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de GuyGadeboisTheBack » 06/12/21, 18:09

Rajqawee a scris:În ceea ce privește cei vaccinați, prevederile se aplică în același mod, cu excepția faptului că nu trebuie să treacă să-l vadă pe Danny Brillant.

In sfarsit un motiv valabil pentru a fi vaccinat!!! :şoc:
0 x
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Conținere: Beneficiile coronavirusului




de Rajqawee » 07/12/21, 09:56

Da, acesta a fost argumentul suprem!

În urma acestui anunț, rata de vaccinare din Franța a ajuns la 104%. Într-adevăr, unii cetățeni au efectuat peste 17 doze într-o singură zi pentru a protesta împotriva unei măsuri pe care o descriu drept „inumană”.
1 x

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 174