Rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: CONS al Coronavirusului




de Christophe » 28/03/20, 18:58

Maximus Leo a scris:Mai rău, aerul condiționat nici măcar nu este oprit, păcat ... :şoc:


Sunt opriți în supermarketuri AZI?

Nu cred ...

+1 cu restul! Sunteți sigur că aerul este încălzit la peste 70 ° C?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: CONS al Coronavirusului




de Adrien (ex-nico239) » 28/03/20, 22:25

Christophe a scris:Știi foarte bine ce faci: te joci cu ... vezi tâmpitul!

Deci tocmai ai luat primul avertisment ...


:?: :?: :?: suntem în idioți, nu-i așa?

A priori postează o informație despre un contra tăiat cu un fals mare ... Nu văd unde este problema :?:

Cu excepția cazului în care voi ați retușat fotografia?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: CONS al Coronavirusului




de Adrien (ex-nico239) » 28/03/20, 22:41

izentrop a scris:https://www.ft.com/coronavirus-latest


Este foarte mult acest grafic.

Există un singur lucru care mă surprinde: medianele lor de dublare la fiecare X zile ...

Sincer, nu cred că suntem între 2 și 3 zile
În Franța (dacă nu mă înșel) suntem în termen de 4 zile de la 10 martie.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: CONS al Coronavirusului




de ABC2019 » 28/03/20, 22:59

Adrien (ex-nico239) a scris:
Christophe a scris:Știi foarte bine ce faci: te joci cu ... vezi tâmpitul!

Deci tocmai ai luat primul avertisment ...


:?: :?: :?: suntem în idioți, nu-i așa?

A priori postează o informație despre un contra tăiat cu un fals mare ... Nu văd unde este problema :?:

Cu excepția cazului în care voi ați retușat fotografia?

Nici nu am văzut problema de a publica o listă de c ... e într-un fir dedicat c..s.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: CONS al Coronavirusului




de Christophe » 29/03/20, 01:36

Da, văzut așa, nu mă deranjează ...

Dar ar fi putut măcar să pună un comentariu ...

În plus, a căutat în mod clar „mizerie” pentru că atunci când i-am spus că este un mare debilitate s-a jucat prost ... de aici vorbele mele!

pedrodelavega a scris:
Christophe a scris:Ceea ce nu este în regulă este că postezi enormitățile idiotilor mari !!
Cum este o enormitate? Și de ce să te enervezi dintr-o dată?
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13716
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1525
A lua legatura cu:

Re: CONS al Coronavirusului




de izentrop » 29/03/20, 03:05

Adrien (ex-nico239) a scris:
izentrop a scris:https://www.ft.com/coronavirus-latest

Este foarte mult acest grafic.
Există un singur lucru care mă surprinde: medianele lor de dublare la fiecare X zile ...
Sincer, nu cred că suntem între 2 și 3 zile
În Franța (dacă nu mă înșel) suntem în termen de 4 zile de la 10 martie.
Altă sursă https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/france/

Baladați mouse-ul pe curba „Decese totale de coronavirus în Franța”
Christophe a scris:ar fi putut măcar să pună un comentariu ...
Nu este greșit, dar în același timp Henry Joyeux este un adevărat idiot, pentru că știe foarte bine că are fan clubul său de idioți care sunt capabili să-și urmeze sfaturile la scrisoare și chiar să fie zeloși și să ajungă în camera de urgență.
Am auzit o decriptare la televizor despre oameni care au băut băuturi prea calde. : Roll:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: CONS al Coronavirusului




de Christophe » 29/03/20, 03:29

izentrop a scris:
Christophe a scris:ar fi putut măcar să pună un comentariu ...
Nu este greșit, dar în același timp Henry Joyeux este un adevărat idiot, pentru că știe foarte bine că are fan clubul său de idioți care sunt capabili să-și urmeze sfaturile la scrisoare și chiar să fie zeloși și să ajungă în camera de urgență.
Am auzit o decriptare la televizor despre oameni care au băut băuturi prea calde. : Roll:


a) Situația este suficient de gravă pentru a nu fi căutată CONTRA înainte de actuala criză a sănătății!

b) A căutat și a jucat clar pe inteligent și pe prost, răspunzându-mi "Cum este asta o enormitate? Și de ce să te enervezi dintr-o dată?"
În timp ce știa FOARTE bine ce face postând acest rahat!
Aceasta se numește manipulare!

c) Remarca mea despre el este, prin urmare, complet justificată!
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: CONS al Coronavirusului




de ABC2019 » 29/03/20, 08:09

Christophe a scris:b) A căutat și a jucat clar pe inteligent și pe prost, răspunzându-mi "Cum este asta o enormitate? Și de ce să te enervezi dintr-o dată?"

uh nu știu ce ți-a făcut în trecut, dar îi dai vina pe pedro spune asta, întrebarea pe care o pune este destul de normală dacă este atacat nu? Sincer, nu prea văd cum diferă ceea ce a postat el de ceea ce postează alții.

Bine este a ta forum și faci ceea ce vrei, dar asta ilustrează destul de bine problema de bază a forums, adică nu practică separarea puterilor legislative, judiciare și executive, adică aceeași persoană sau persoanele care adoptă regulile, care judecă cine le încalcă sau nu și care execută sancțiunile. Au trecut peste 200 de ani de când Montesquieu a arătat că acest lucru duce inevitabil la arbitrar.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: CONS al Coronavirusului




de Janic » 29/03/20, 09:03

Bine este a ta forum și faci ceea ce vrei, dar asta ilustrează destul de bine problema de bază a forums, adică nu practică separarea puterilor legislative, judiciare și executive, adică aceeași persoană sau persoanele care adoptă regulile, care judecă cine le încalcă sau nu și care execută sancțiunile. Au trecut peste 200 de ani de când Montesquieu a arătat că acest lucru duce inevitabil la arbitrar.
este proprietatea oricărui produs aparținând unui individ de a face ceea ce dorește cu el într-un cadru legislativ specific. Că al lui forum este deschis diverselor opinii, nu este deci un site de propagandă în opoziție cu propriile criterii. Malcontenții își pot crea întotdeauna propriile lor pentru a face această propagandă. El este cel cu mătura și astfel poate să alunge rahatul sa proprietate privată, chiar dacă idiotilor în cauză le place sau nu.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: CONS al Coronavirusului




de ABC2019 » 29/03/20, 11:09

Janic a scris: este proprietatea oricărui produs aparținând unui individ de a face ceea ce dorește cu el într-un cadru legislativ specific.

nu este un „produs”, este o structură supusă regulilor. Spun doar că, ca structură supusă regulilor, nu respectă principiul separării puterilor, nu este o judecată dacă este bună sau rea, este o observație. Este destul de comparabil cu mediul familial, unde aceiași oameni (părinții) adoptă regulile, care judecă dacă au fost încălcați sau nu și care aplică sancțiunile (pedepsele). Dacă sunt deștepți, poate fi destul de bun, dar poate produce și dezastre.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : gegyx și oaspeții 319