Conectori cu levier electric

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Conectori cu levier electric




de GuyGadebois » 03/05/20, 17:48

Tocmai am schimbat o cutie de joncțiune umplută cu fire și domino cu până la 4 fire uneori într-o carcasă ... (fiind zero în electricitate, mi-a fost puțin frică să încep) și le-am înlocuit cu asta :
Imagine
Imagine
Este incredibil de ușor și curat, ca să nu mai vorbim de economisirea timpului! Personal, am descoperit recent aceste accesorii, dar le consider esențiale.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
ENERC
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 725
Înregistrare: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Conectori electric ai pârghiei




de ENERC » 03/05/20, 18:07

Sunt de acord. în mod avantajos înlocuiește domino-urile. Numărați doar numărul de fire care trebuie conectate la momentul achiziției :şoc:
Ghidul pentru bandă este foarte practic.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Conectori electric ai pârghiei




de GuyGadebois » 03/05/20, 18:13

Enerc a scris:Sunt de acord. în mod avantajos înlocuiește domino-urile. Numărați doar numărul de fire care trebuie conectate la momentul achiziției :şoc:
Ghidul pentru bandă este foarte practic.

A trebuit să fac legătura între două din „5” uneori. Dar este foarte simplu.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2485
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 359

Re: Conectori electric ai pârghiei




de Forhorse » 03/05/20, 18:19

Doar pentru informațiile dvs., vagoanele sunt de aproximativ 30 de ani cu ușurință.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Conectori electric ai pârghiei




de Macro » 03/05/20, 18:21

Și ce este mai mult.
Unitatea de strângere prin arc pe 1 sârmă, în același timp, garantează un contact electric mult mai durabil și mai eficient decât o strângere cu șurub supus retragerilor de expansiune ... pe de altă parte pentru împletirea cu mai mult de 5 fire ... Cu excepția cazului în care c 'este pentru un teren ... este că există un lup undeva ... Dar, în 90% din cazuri, acest lup nu va fi văzut ca folos ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Conectori electric ai pârghiei




de GuyGadebois » 03/05/20, 21:41

Forhorse a scris:Doar pentru informațiile dvs., vagoanele sunt de aproximativ 30 de ani cu ușurință.

Nu este niciodată prea târziu să descoperi lucruri.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2485
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 359

Re: Conectori electric ai pârghiei




de Forhorse » 03/05/20, 23:30

Macro a scris:contra contra pentru împlinirea a mai mult de 5 fii ... Dacă nu este pentru pământ ... este că există un lup undeva ... Dar bine în 90% din cazuri acest lup nu va vedea o utilizare ...


Există o versiune cu 8 locații, nu este folosită des, dar este folosită ... mai ales pentru neutrul din circuitele de iluminare, de exemplu .. și pentru pământ de fapt.
0 x

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 182