Virus Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de Christophe » 17/04/20, 15:49

Remundo a scris:fie lucrezi sub 12V și folosești lămpile prevăzute

fie iei 220V AC și ai nevoie de un transformator (există și aceste mici surse de alimentare, foarte utilizate în mașinile / mașinile de camping pe bricheta).


Cu excepția faptului că te înșeli Remundo: un tub UVc REAL nu poate funcționa direct sub 12V cc ... gazul din tub trebuie ionizat sub tensiune / frecvență ridicată ... Am măsurat 37 Hz pe circuit ...

În caz contrar, acestea sunt tuburi UV false doar „luminoase” negre, precum banda LED (a se vedea mai sus ce a postat Guy) .... nimic de-a face cu dezinfectarea UVc deci ...

Nu prea vreau să mă împovărez cu un invertor de 12V-230AC în ansamblul meu .... Am unul de 100W culcat undeva, dar asta ar complica asamblarea mea ... și ar reduce eficiența generală. ..dacă pot consum, evit să consum 20W în loc de 5W care mi s-ar potrivi ...

Deci, dacă pot furniza această placă cu 12V undeva, sunt o persoană care ia în calcul !! 8)

Îmi pare rău, dar problema mea a zilei este cu obiectul!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16129
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5241

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de Remundo » 17/04/20, 17:15

și căutați un DC 12V DC undeva în lampă ...

dacă nu există, „lasă-l în pace”

pentru un proto, nu ne pasă să consumăm prea mult, dacă aveți convertorul DC12V-AC220V de 100 W, ar trebui să funcționeze.

Știu că nu sunt o lumină și că aveți idei întunecate ... : Mrgreen:

chiar dacă nu am „citit totul”, iată ce este important
1) testați-vă masca cu încălzire și vedeți dacă nu vă usucă gâtul
2) efectuați teste aeriene microbiologice
1 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de Christophe » 18/04/20, 03:19

Remundo a scris:Știu că nu sunt o lumină și că aveți idei întunecate ... : Mrgreen:


Dublă defăimare !!! : Mrgreen:
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de Christophe » 19/04/20, 13:22

https://www.la-croix.com/Economie/Franc ... 1201090087

Coronavirus: Grupul BIO-UV vrea să dezinfecteze folosind lumina ultravioletă

Specializată în tratarea apei prin raze ultraviolete, compania din Hérault, condusă de Benoit Gillmann, testează în prezent un „scaner” pentru dezinfectarea suprafețelor într-un moment în care întreaga lume caută o modalitate de a elimina contaminarea din cauza Covid19.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de GuyGadebois » 19/04/20, 21:11

Vor importa din China și ne vor vinde la prețuri ridicate, ceea ce există deja la prețuri mici. Prea puternici băieți!
https://www.aliexpress.com/af/Portable% ... d8a0GKbISe
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de gegyx » 23/04/20, 22:29

Christophe un videoclip de la un belgian despre tratamentul cu ozon.


2 x
Padawan
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 260
Înregistrare: 05/01/06, 13:27
x 6

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de Padawan » 06/05/20, 19:24

Buna,
Bun Gregyx, videoclip foarte „vorbitor” despre eficacitatea Ozonului, așa cum am spus la început !!
CNRS confirmă și el! pentru moment, ei stabilesc un plan pentru reluarea laboratoarelor cu asistenții de prevenire din care fac parte.
Dar ideea mea de mască este păstrată, o echipă de boli infecțioase o va studia! cand ???
Pentru căutarea unui convertor de 12v pentru tubul germicid UVC, v-am oferit o soluție de montare electronică,
și trebuie să funcționeze, este meseria mea de înaltă tensiune și plasme : Mrgreen:
Nu-mi amintesc numărul paginii ... dar îl aveți!
Pacat ca nu am notificari din thread, doar m-am intors din intamplare, daca cineva mi-a dat sfatul sa vad daca vin postari noi!? mulțumesc ;-)
noroc tuturor
0 x
Înapoi în viitor
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de gegyx » 06/05/20, 19:43

Mergi în partea de sus a paginii din stânga „abonează-te la subiect” sau „dezabonează-te”

Apoi, puteți să vă verificați abonamentele sau notificările din partea dreaptă sus pe micul tip / panoul de control
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de Christophe » 07/05/20, 19:54

Mulțumesc Gegyx, aici este linkul direct pentru a edita notificările: ucp.php? i = ucp_notifications & mode = notification_options

gegyx a scris:Christophe un videoclip de la un belgian despre tratamentul cu ozon.


La naiba e deja afară, nu sunt sigură că m-am uitat la ea ???

Ai putea să o găsești?

ps: masca mea oferă informații despre avansat mâine sau în acest weekend!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905

Re: virusul Covid19: masca dezinfectantă prin inhibare virală termică (+ UVc?)?




de gegyx » 07/05/20, 22:04

Christophe a scris:La naiba e deja afară, nu sunt sigură că m-am uitat la ea ???
Ai putea să o găsești?

Nu, am dat peste ea din întâmplare și, deoarece se trata cu ozon, v-am trimis-o prin poștă.
La naiba! Ieri l-am vizualizat din nou.
Practic, afișează articole peste tot (China, Italia, Germania, SUA ... (?)) Care au experimentat protocolul chinez.
Ca și în cazul dializei, sângele trece printr-o mașină care curăță cu ozon (cum?), Care exterminează virușii și îl injectează înapoi în celălalt braț. El recomandă în biterapie injectarea intravenoasă de vit C la doze mari (10g) cunoscute pentru întărirea sistemului imunitar, virucid și bactericid și ...
Toți cei tratați pozitiv ar fi ieșit, chiar și cazuri avansate. Într-un videoclip chinezesc, medicii sunt văzuți ciupind un braț al pacientului care iese din cortul în care este situat pacientul.
El s-a oferit să-și folosească dispozitivul personal, autorităților belgiene care au spus că acest lucru nu face parte din recomandările stabilite ... Ca și în Franța.

El spune că folosește dispozitivul cu ozon (unul albastru cumpărat în China) la pacienții săi, dar nu cred că este medic și, deoarece această procedură este interzisă în Belgia, nu înțeleg prea bine acest punct.

/ Mai citisem că Vit C în doză mare intravenos, o lună bună a restaurat un pacient, până la moarte cu cancerul său multiplu ???
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 447