Lista trollurilor din forum și monitorizarea sancțiunilor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156

Re: listarea trolilor din forum




de phil12 » 06/06/20, 21:49

GuyGadebois a scris:t

Ar fi al meu forum, M-aș fi aruncat deja de vârstă. : Mrgreen:


Asta ar fi al tău forum vei vorbi de unul singur! vei fi concediat pe toată lumea! (mai bine decât cei care nu ar fi plecat deja)
1 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: listarea trolilor din forum




de GuyGadebois » 06/06/20, 21:54

Hei, un clarvăzător „născut în stânga”, fan al lui Guy Bedos care își exploatează toiagul negru ca o banală junk de dreapta ...
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156

Re: listarea trolilor din forum




de phil12 » 06/06/20, 22:04

Am fost uimit ghytou de primul tău răspuns, nu suficient de împuțit, e bine că ai editat și editat octava!

(Lucrez singur de 45 de ani încă lipsit)
1 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: listarea trolilor din forum




de GuyGadebois » 06/06/20, 22:15

philxNUMX a scris:Am fost uimit ghytou de primul tău răspuns, nu suficient de împuțit, e bine că ai editat și editat octava!

(Lucrez singur de 45 de ani încă lipsit)

Vorbeam despre Guiy Bedos, nu despre tine. Nici măcar naibii să înțeleg o propoziție simplă, fără paranoici ... : Mrgreen:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9803
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2657

Re: listarea trolilor din forum




de sicetaitsimple » 06/06/20, 22:25

GuyGadebois a scris: de Kiki (aka sicetaitsimple)


Doar un punct: porecla mea este cu mult mai devreme decât înregistrarea mea în acest sens forum, și nimeni nu l-a asprit vreodată. Deci, „sicetaitchou” sau acum „Kiki”, va trebui să ne oprim.
Nu te-am citat niciodată în afară de „Guygadebois”, este porecla pe care ai ales-o. Faceți același lucru cu „Sicetaitsimple”
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16119
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5239

Re: listarea trolilor din forum




de Remundo » 07/06/20, 01:25

sicetaitsimple a scris:
GuyGadebois a scris: de Kiki (aka sicetaitsimple)


Doar un punct: porecla mea este cu mult mai devreme decât înregistrarea mea în acest sens forum, și nimeni nu l-a asprit vreodată. Deci, „sicetaitchou” sau acum „Kiki”, va trebui să ne oprim.
Nu te-am citat niciodată în afară de „Guygadebois”, este porecla pe care ai ales-o. Faceți același lucru cu „Sicetaitsimple”

M-am săturat de bătaia ta ...
1 x
Imagine
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: listarea trolilor din forum




de ABC2019 » 07/06/20, 05:11

Remundo a scris:
sicetaitsimple a scris:
GuyGadebois a scris: de Kiki (aka sicetaitsimple)


Doar un punct: porecla mea este cu mult mai devreme decât înregistrarea mea în acest sens forum, și nimeni nu l-a asprit vreodată. Deci, „sicetaitchou” sau acum „Kiki”, va trebui să ne oprim.
Nu te-am citat niciodată în afară de „Guygadebois”, este porecla pe care ai ales-o. Faceți același lucru cu „Sicetaitsimple”

M-am săturat de bătaia ta ...

Am testat ignorând mesajele lui Guy și le-am citit doar suficient de interesante pentru ca altcineva să le răspundă (ceea ce nu este cazul mesajelor agresive pe care vi le trimite direct) , și sincer, este foarte eficient, îl recomand.

Editează de Remundo: Am încercat să blochez subiectul, cred că funcționează și mai bine.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

Re: listarea trolilor din forum




de Christophe » 07/06/20, 22:26

Sunteți bine copii ego-phalo-scato-centric? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

:şoc: :şoc: :şoc:

: Evil: : Evil: : Evil:

Vă rugăm să rețineți că există o funcție IGNORE

Sunt ignorați utilizatorii al căror conținut sunt autorii implicit. Mesajele pe care acești utilizatori le publică nu vă vor fi în întregime vizibile. Persoanele ignorate vă pot trimite în continuare mesaje private. Rețineți că nu puteți ignora moderatorii sau administratorii.

Pentru a configura aici: ucp.php? i = ucp_zebra & mode = foes cât mai repede pentru unii ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

Re: listarea trolilor din forum




de Christophe » 27/08/20, 10:56

Am găsit o perlă! Regele trollilor?

Halcyon alcyon-u23249 /

El a luat doar 2 avertismente în timpul primei sale seri pe forum... Unul de la mine, unul de la Remundo ...

Ideea dacă aș da aici în public informațiile „private” ale trolilor de aici? Mail + IP?

Nu le va plăcea neapărat, dar le-ar enerva un pic (în mod ideal, ar trebui făcută o bază de date comună cu toate forums / site-uri ...) ... și dacă vor să facă o reclamație legală (bla, protecția datelor ...) vor trebui să se dezvăluie ... ca scrisoare recomandată ... Și paf! Ar trebui să-i calmeze : Cheesy:
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: listarea trolilor din forum




de ABC2019 » 27/08/20, 11:29

din ce motive avertismentele? la fel ca hotărârile judecătorești, sancțiunile sunt justificate de încălcarea unui punct al unei charte sau a reglementărilor din forum ?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 286