Noile aventuri ale lui Pr Joyeux

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Noile aventuri ale lui Pr Joyeux




de Obamot » 10/08/20, 14:37

Datele 4 octombrie 2019. „Publicul are dreptul să știe” că a lămurit și este exonerat.

Și „joc pălăria” pentru lecturile tale „oamenii de știință“...! : Mrgreen: Ieri Huffington-Post, acolo Parisien... Gala de mâine și Ici Paris...? : Cheesy: E o nebunie că acuzațiile tale „înalță dezbaterea”, trebuie spus că de când profesorul Raoult suntem obișnuiți cu acest tip de calomnie.

Acuzațiile tale trase din zdrențe sunt doar acolo pentru a provoca o reacție, pentru că orice persoană informată ar fi spus: prezumția de nevinovăție. Și ți-ai ales cu grijă sursele fără a publica un drept la replică, preferând în mod vizibil știrile false faptelor. O căutare rapidă te-ar fi făcut să înțelegi că nu a participat în niciun fel la studiul pentru care este incriminat.

Dar partea cea mai rea din toate acestea este că nu ai abilitățile de a înțelege valoarea a ceea ce transmite el.
Cred că nici măcar nu ai putea dezbate asta (cu excepția link-urilor tale false și a altor copii/lipi... fără fund)
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9837
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2673

Re: Noile aventuri ale lui Pr Joyeux




de sicetaitsimple » 10/08/20, 14:49

Obamot a scris:Ieri Huffington-Post, acum Parisien... Mâine Gala France Dimanche și Ici Paris... : Cheesy:


Trebuie recunoscut că un tweet al lui Nicolas Dupont-Aignan este de un nivel științific rar egalat.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Noile aventuri ale lui Pr Joyeux




de Obamot » 10/08/20, 14:56

Nu Dupont-Aignan l-a repus! Este un politician.

Nu l-ai confunda cu Dupont-Dupont în Tintin? : Cheesy: faci pereche cu Tryphon...

Dacă ne-ai spune despre cancer? De ce îl dezvoltăm? Cum să o prevenim?
Când vei putea, vom vorbi din nou despre asta...

Întrebarea „știință” în mod specific:
— Unde sunt cercetările dumneavoastră pentru a demonstra eficacitatea „vopselelor termoreglatoare”? post407500.html # p407500 (așteptăm!)

— Nici măcar nu sunteți capabil să continuați dezbaterea despre „bol de mâncare“... post407500.html # p407500 Asta spune totul! Nici nu știi de ce folosim această expresie (crezând că ar veni de la mine...) : Cheesy: Bietul batran...

— Și pentru Co2, mai trebuia să îndrăznim : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: :

sicetaitsimple a scris: adevăratul obstacol este stocarea geologică [de CO2]


Asta e „știință”! : Mrgreen:

Lacătul REAL este ZERO EMISII! (Repet).
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9837
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2673

Re: Noile aventuri ale lui Pr Joyeux




de sicetaitsimple » 10/08/20, 15:34

Obamot a scris:Nu l-ai confunda cu Dupont-Dupont în Tintin?


Să fim precisi: este Dupond Dupont.
0 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3798
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1321

Re: Noile aventuri ale lui Pr Joyeux




de pedrodelavega » 12/08/20, 15:54

Obamot a scris:Doar că, aparent, nu știți despre separarea puterilor? Și deci încă un decalaj, nimic pentru sistemul judiciar:
Profesorul Henri Joyeux a scris: Nu văd cum este camera disciplinară nationale putea să mă înregistreze după ce am judecat că nu am comis nicio vină etică. Acești judecători sunt independenți și nu sunt supuși Consiliului de Stat din cunoștința mea.
El este cel care o spune, vom vedea cum se descurcă în treaba asta și apoi în cealaltă.
Între timp, decizia Consiliului de Stat este într-adevăr valabilă, nicio problemă de „separare a puterilor”.

În plus, tu care îi acuzi frecvent pe alții (pe mine printre alții) că fac doar copiat/lipit fara dezbateri, fara idei personale (ceea ce este fals), totusi mi se pare destul de paradoxal ca si tu sa faci la fel dar fara sa mentionezi sursa, doar modificand cateva ture de fraza: : Arrowd:
Obamot a scris:Consiliul Ordinului Medicilor care profesia finanteaza fara sa stie pentru ce este... a fost în frământări cu mult înainte de gestionarea dezastruoasă a crizei de sănătate SARS-cov-2 / Covid-19: Consiliul Național, tot mai criticat, iar acest lucru s-a accelerat odată cu afacerea Raoult, care cu cazul profesorului Joyeux, relevă că această instituţie foloseşte ţapi ispăşitori ca instrumente de diversiune, caricaturându-l pe cel „antivaccin”. (deși nu este), reproșându-i celuilalt, prin membri intermediari, că „nu a efectuat un studiu asupra HCQ în conformitate cu regulile” (chiar dacă nu a anunțat niciodată că a făcut altul decât observațional).
Trebuie spus că Consiliul Ordinului chiar are nevoie de ea: se vede publicat împotriva lui rapoarte blestemate pe rapoarte blestemate:
- aici Curtea de Conturi șocând întreaga profesie dezvăluind birouri cu piscine, cheltuieli excesive și fastuoase, voluntari... plătiți... En deconectare totală de realitate...
sănătate-prevenirea-poluării/noile-aventuri-de-pr-joyeux-t16128-40.html#p407440
Vs articolul original necitat:
Henri Joyeux în viața de zi cu zi a medicului a scris:În ceea ce privește Ordinul, cred că este important să distingem autoritățile departamentale, pentru care am foarte mult respect, de Consiliul Național, care este tot mai criticat, dar care profesia finanteaza fara sa stie pentru ce este… Consiliul Național, aflat în dificultate de ceva vreme, a hotărât evident să mă facă instrumentul lui de diversiune, caricaturându-mă ca pe un „antivaccin”. Trebuie spus că chiar are nevoie de el. Chiar și recent, publicarea acestui infracțiune raport a Curtea de Conturi a șocat întreaga profesie: birouri cu piscine, cheltuieli generoase, voluntari plătiți... Această deconectare cu realitatea al profesiei noastre este îngrijorător și ar trebui să preocupe Consiliul Național mai mult decât cazul meu personal
https://www.lequotidiendumedecin.fr/act ... ti-vaccins
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9837
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2673

Re: Noile aventuri ale lui Pr Joyeux




de sicetaitsimple » 12/08/20, 18:45

pedrodelavega a scris:În plus, tu care îi acuzi frecvent pe alții (pe mine printre alții) că fac doar copiat/lipit fara dezbateri, fara idei personale (ceea ce este fals), totusi mi se pare destul de paradoxal ca si tu sa faci la fel dar fara sa mentionezi sursa, doar modificand cateva ture de fraza: : Arrowd: ......


Acest lucru este de-a dreptul defăimător! Îl acuză pe Obamot de un copy and paste vag pietruit împreună, fără ca sursa să fie citată!
Nu, este doar o comunitate de gândire care „în mod natural” găsește aceleași expresii pentru a exprima aceleași sentimente... Nu poți înțelege : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Noile aventuri ale lui Pr Joyeux




de Obamot » 12/08/20, 20:17

Am spus că îmi voi cita sursele când trolii au încetat să mai copieze/lipi (și alte abateri...)

Intre timp, economisesc timp (de vreme ce se pare ca nu dezbaterile sau cautarea adevarului va intereseaza pe amandoi...) asa ca fac ca voi, plagiez, copiez si lipesc : Cheesy: : Mrgreen: : Cheesy:

Și unde ești sincer umflat este că de câțiva ani ai transformat asta forum in groapa logoreei tale fara sa ajungi la fundul lucrurilor (nu am fost acolo eh...) si acum te plangi de acest tip de discrepanta cosmetica?

E hilar, continuă...din nou...din nou!!! : Cheesy:

Cred ca dupa asta o sa fac ca tine, aproape doar copy/paste!
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 360