Temperatura de încălzire a fierbătorului electric

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
lisabaron
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 24/08/20, 16:18

Temperatura de încălzire a fierbătorului electric




de lisabaron » 24/08/20, 16:25

bonjour,
În prezent am o ceainică electrică și cred că nu se încălzește la temperaturi corecte. Este reglabil la nivelul de temperatură dorit, dar devine prea cald atunci când îl setez la temperaturi peste 90 °.

Este o riviera și un bar.
Dacă aveți o soluție care să-mi ofere sau o constatare, sunt interesat de experiența dvs.

Ziua bună tuturor :).

Lisa
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79125
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Temperatura de încălzire a fierbătorului electric




de Christophe » 24/08/20, 17:39

Ei bine, dacă este reglabilă ... reglați sub 90 ° C! : Cheesy: :şoc:
0 x
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2212
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Temperatura de încălzire a fierbătorului electric




de phil59 » 24/08/20, 21:05

Simplu și eficient !!!!! : Cheesy:
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Temperatura de încălzire a fierbătorului electric




de izentrop » 25/08/20, 01:12

bonjour,
Lisa este și modelul ceainicului?

Am un ceainic domoclip, trebuie să fie același tip de mașină și program.
Nu mai folosim programul, îl oprim manual când apa fierbe.

Așa că am încercat din nou măsurând apa cu un termometru de bucătărie.
Am testat cu 0.6 litri: setat la 50 °, în realitate când se oprește la 50 ° afișat, temperatura continuă să crească pentru a se stabiliza la 70 °, temperatura apei reale afișată și pe termometrul de bucătărie .
Am făcut din nou un alt test cu 0.6 litri. Fierbătorul nu este complet răcit setat la 70 °, după închiderea automată, afișajul indicat până la 81 ° după stabilizare

În timp ce se menține cald, temperatura a scăzut la 67, astfel încât rezistența se încălzește din nou și s-a stabilizat din nou la 76 °.

Moralitatea trebuie să țină cont de inerția termostatului. Temperatura apei este cea afișată după stabilizare.
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 163