Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).

Credeți că homeopatia este:

Puteți selecta 1 opțiune

 
 
Consultați rezultatele
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de ABC2019 » 26/10/20, 10:48

Janic a scris:
cu excepția faptului că singurul lucru „tangibil” este că respirăm, mecanismul chimic nu a fost descoperit decât mult mai târziu, deoarece tocmai nu există nimic „tangibil” în faptul că absorbim oxigen și că CO2 este eliberat.
cu excepția faptului că ceea ce este tangibil (ia un dico) este ceea ce este observabil, nu ceea ce este explicabil.
Și deci dacă propunerile pe care le-am făcut nu vi se potrivesc, pe care le sugerați în schimb? (pentru a nu deturna întrebarea pentru a nu răspunde la ea !!)
ceea ce nu mi se potrivește este să văd că un ignorant care nici măcar nu vrea să cunoască un subiect, se ia de cunoscător și aruncă orice pentru că a citit știri false pe rețelele de socializare. Deci, începeți prin studierea subiectului ÎNAINTE să jucați barca. Vom vedea mai târziu dacă începeți să știți despre ce încercați să vorbiți.


și ce dacă ? cum faptul că aș fi ignorant te-ar împiedica să-mi rectifici insuficiențele, propunând propria ta caracterizare a H? Cum ne împiedică faptul că există terraplatiști să spunem că Pământul este rotund și să explicăm cum putem estima raza sa?

Argumentul tău nu are altă logică, în afară de cea evidentă de a scăpa, refuzând să îți faci propriile propuneri.

Dar firul rămâne deschis, îl puteți face în continuare.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de ABC2019 » 26/10/20, 10:51

Janic a scris:
cu excepția faptului că singurul lucru „tangibil” este că respirăm, mecanismul chimic nu a fost descoperit decât mult mai târziu, deoarece tocmai nu există nimic „tangibil” în faptul că absorbim oxigen și că CO2 este eliberat.
cu excepția faptului că ceea ce este tangibil (ia un dico) este ceea ce este observabil, nu ceea ce este explicabil.

da, de aceea, respirația este tangibilă, faptul că consumăm O2 pentru a elibera CO2 nu este în prima experiență.
Dar încă nu am văzut cum ceva „tangibil” nu ar fi în același timp „dovedit” (există desigur invers, lucruri „dovedite” care nu sunt tangibile, dar nu văd nu cum ar fi posibil inversul).
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de Obamot » 26/10/20, 12:59

După ce ați apărat interesele marilor farmacii până la moarte, suntem cel puțin siguri de interesul dumneavoastră ”sincer”Pentru alte discipline!

Imagine Imagine
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de Janic » 28/10/20, 14:50

Dar încă nu am văzut cum ceva „tangibil” nu ar fi în același timp „dovedit” (există desigur invers, lucruri „dovedite” care nu sunt tangibile, dar nu văd nu cum ar fi posibil inversul).
Vine încet! : Cheesy:
H este deci tangibil și, deoarece ceva, conform propriilor tale cuvinte de mai sus, tangibil poate fi dovedit în același timp (prin experiență și experiență ca în orice terapie) ai oferit propriul tău răspuns.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de Obamot » 28/10/20, 14:56

Prof. Luc Montagnier, la rândul său, a afirmat în fața Adunării Naționale din 28 noiembrie 2019 că homeopatia are baze științifice solide. Nu știu de ce și, deși acesta nu este singurul criteriu, cred mai ușor acest Premiu Nobel decât străinii ignoranți care au nevoie de recunoaștere și care dezinformează forums cu copiere / lipire (și minciuni). :)



45 de deputați se opun radierii homeopatiei.
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 255