Cine a spus asta?

dezbateri și companii filosofice.
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Cine a spus asta?




de Janic » 11/12/20, 14:13

Spre deosebire de tine, pot adapta postările mele în funcție de ceea ce necesită moderarea.
Nu sunt pur și simplu un ipocrit. Cu cei care nu cred că sunt buricul lumii, sunt foarte politicos, nu numesc proști sau proști pe cei care nu sunt.
Pe de altă parte, sisteme, instituții de monopolizare, secte pseudo-pseudo-științifice, da! Dacă spun tâmpenii, nu spun că este adevărul din servilitate, din moment ce nu sunt unul dintre ei!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Cine a spus asta?




de Exnihiloest » 14/12/20, 21:08

Janic a scris:Nu sunt pur și simplu un ipocrit. Cu cei care nu cred că sunt buricul lumii, sunt foarte politicos, nu numesc proști sau proști pe cei care nu sunt ....

Insultați în mod regulat, luați în mod sistematic inițiativa argumentum ad personam și, mai mult, fără să vă dați seama că obiecțiile pe care le faceți și în numele cărora vă permiteți să insultați pe alții, sunt inepte. Iluzia ta despre propria atitudine și sărăcia cuvintelor tale este îngrozitoare.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cine a spus asta?




de ABC2019 » 14/12/20, 21:14

Exnihiloest a scris:
Janic a scris:Nu sunt pur și simplu un ipocrit. Cu cei care nu cred că sunt buricul lumii, sunt foarte politicos, nu numesc proști sau proști pe cei care nu sunt ....

Insultați în mod regulat, luați în mod sistematic inițiativa argumentum ad personam și, mai mult, fără să vă dați seama că obiecțiile pe care le faceți și în numele cărora vă permiteți să insultați pe alții, sunt inepte. Iluzia ta despre propria atitudine și sărăcia cuvintelor tale este îngrozitoare.

de aceea nu-l mai citesc : Roll:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Cine a spus asta?




de Exnihiloest » 14/12/20, 21:43

ABC2019 a scris:... Dacă spun „ești mai bine, ai vărsat?” , Primesc un avertisment, așa că acum raportez ...

Am văzut mai rău. Am avut o remarcă la una dintre postările mele pentru că scrisesem ceva banal de genul: „Filosofia nu este chestia ta. Tu chestia ta sunt zâmbete”.
În plus, cred că toată lumea va ghici cine este, precum ceea ce este într-adevăr o observație.

Moderatorii au capul. La fel și cu zâmbetele te poate numi idiot, dar pentru el va trece, pentru că îi ia pe oameni pe un forum. Deci, un gugus care îi insultă pe sceptici, dacă urmează să fie în linia de partid și face multă prezență, este scutit din cauza laturii sale de promovare, bună pentru afaceri și simpla discuție pe care toată lumea o înțelege și care poate atinge trupe mari de evanghelizat.

Ideile mai subtile privesc mult mai puțini oameni. Dacă, în plus, critică unele dintre dogmele ecologice, sunteți în cruce. Cea mai mică dintre cuvintele tale ar putea câștiga observații, spre deosebire de cuvintele revoltătoare ale sicofanților din doctrina ecologică. Ideea unui tratament corect bazat pe onestitatea intelectuală nu există pe site-urile activiste. Chiar cred că tratamentul nedrept al celor care își contrazic convingerile aduce plăceri nesănătoase autorilor lor. Desigur, nu vă demitem (încă), dar presiunea este fie să vă cenzurați, fie să răspundeți cu aceeași vehemență la atacul căruia ați fost victima, și aici sunt aștept să te concedieze. Acesta este întregul viciu al lucrului. Este vorba despre exploatarea arbitrară a celei mai puține puteri puse în slujba cauzei sale considerate über alles, prin urmare imparțialitatea contează pentru unt.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Cine a spus asta?




de Janic » 15/12/20, 08:57

Insultați în mod regulat, luați în mod sistematic inițiativa argumentum ad personam și, mai mult, fără să vă dați seama că obiecțiile pe care le faceți și în numele cărora vă permiteți să insultați pe alții, sunt inepte. Iluzia ta despre propria atitudine și sărăcia cuvintelor tale este îngrozitoare.
din nou, prin urmare, vă descrieți cu meticulozitate cu argumentum ad personam, 8) Ține o mică lacrimă asupra sărmanei tale soarte! :strigăt:

Ideile mai subtile privesc mult mai puțini oameni. *
te referi evident la tine? sau:

onestitatea intelectuală nu există pe site-urile activiste.
imparțialitatea nu contează deci pentru nimic.

mereu tu? : Roll:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Cine a spus asta?




de Exnihiloest » 15/12/20, 19:38

Janic a scris:...
Ideile mai subtile privesc mult mai puțini oameni. *
te referi evident la tine?

Eu și o serie de alții, ceea ce Janic nu este.
: Lol:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Cine a spus asta?




de Janic » 15/12/20, 21:06

Eu și o serie de alții, ceea ce Janic nu este.
este aprins, eu nu sunt navelist!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Cine a spus asta?




de Exnihiloest » 16/12/20, 20:56

Janic a scris:este aprins, eu nu sunt navelist!

Iluciditate, am spus în altă parte. Totul vine din știința ta infuzată.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Cine a spus asta?




de Janic » 16/12/20, 21:12

Iluciditate, am spus în altă parte.
evident despre tine!
Totul vine din știința ta infuzată.
mai degrabă o știință infuzată. dar nu sunt un călăreț ca tine : Arrowl:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 156