Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu l-am găsi niciodată ca HIV SIDA?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Janic » 17/01/21, 14:53

sincer, nu văd ce este surprinzător sau scandalos în încercarea de a accelera cât mai repede procedurile de autorizare pentru a salva milioane de vieți.
dacă aceste măsuri ar fi necesitat accelerarea procedurii, acest lucru s-ar fi făcut cu foarte mult timp în urmă. dar laboratoarele erau responsabile penal pentru efectele adverse grave sau nu grave, care uneori duceau la despăgubiri grele. Nu mai există întrebări, deoarece aceste laboratoare nu au devenit responsabile pentru orice daune pe care le-ar putea provoca aceste vaccinuri și, ca rezultat: nu mai sunt procese, nu mai sunt compensații de plătit; Așa că să mergem fericiți băieți, aproape că nu există niciun risc!
Toată lumea știe foarte bine că există un conflict de principii între precauțiile care trebuie luate și viteza procesului, fiecare își joacă rolul și se găsește un compromis, este un proces normal, nu?
si cine plateste paguba cu viata si sanatatea, eventual? Nu laboratoarele, ci populația este cea care va trebui să plătească pentru ele. Democrația în curs este frumoasă!
pe de altă parte, după cum arată Raoult, după altele, laboratoarele au în proiect aproape 200 de vaccinuri. atunci vei avea o grămadă de bani pe care să-l faci singur.
Așa că ține cont: ești la curent cu toate vaccinările și rapelurile, obligatorii sau nu? : Roll:
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 17/01/21, 16:23

Cert este că ca persoană fizică nu va fi vaccinat: ANUMITE! :)
ABC2019 a scris:Nu văd ce este surprinzător sau scandalos în încercarea de a accelera procedurile [...] cât mai repede posibil pentru a salva milioane de vieți.

: Arrowd: Mwouahahahahahahahah : Arrowd: de parcă nu știai : Arrowd:

Întârzierea livrării vaccinului Pfizer: țările europene supărate

https://www.levif.be/actualite/europe/r ... 80745.html

Coronavirus: furia UE pentru livrările întârziate de vaccin Pfizer

Mai multe țări din UE primesc doze semnificativ mai puține de vaccin Pfizer împotriva coronavirusului decât se aștepta, după ce firma americană a încetinit transporturile.
Șase națiuni au numit situația „inacceptabilă” și au avertizat că „scade credibilitatea procesului de vaccinare”.
Suedia, Danemarca, Finlanda, Lituania, Letonia și Estonia au cerut UE să exercite presiuni asupra Pfizer-BioNTech.
Pfizer a spus că livrările reduse au fost o problemă temporară.


95% eficient... dar problema este că nu au spus „Când?Matei 22:21
În câteva luni când mutanții s-au slăbit considerabil...?
Dar, evident, mai ales nu acum cu mutanții care sunt prea musculoși...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 17/01/21, 17:02

ABC2019 a scris:pentru a salva milioane de vieți


A aduna sute de milioane de dolari... ar fi cu siguranță mai aproape de adevăr...

Câte cazuri fragile cu comorbiditate a salvat până acum vaccinul?

Să mai vorbim despre asta peste 6 luni pentru curbele generale?

Încă nu am găsit cifrele pentru EMS în Marea Britanie, le are cineva, vă rog? : Arrow: sănătate-prevenire-poluare / vaccin-covid-test-eficacitate-real-rapidă-pe-oameni-fragili-ephad-case-de-pensii-și-ems-t16709.html

Sunt sigur că atunci când toți cei vulnerabili vor muri (hopa...), vom pune reducerea deceselor... pe eficacitatea vaccinului? : Mrgreen:
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 17/01/21, 17:04

Christophe a scris:
ABC2019 a scris:pentru a salva milioane de vieți


A aduna sute de milioane de dolari... ar fi cu siguranță mai aproape de adevăr...

Câte cazuri fragile cu comorbiditate a salvat până acum vaccinul?


scuze dar cum afli? aveți studii despre mortalitatea acestor populații vulnerabile vaccinate? Unde ?

și este evident că cu cât așteptăm mai mult, cu atât vor exista mai multe decese înainte de a vaccina, nu?

Nu am înțeles strategia pe care ai fi vrut să o vezi aplicată...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 17/01/21, 17:18

ABC2019 a scris:scuze dar cum afli? aveți studii despre mortalitatea acestor populații vulnerabile vaccinate? Unde ?


Nu le am si le cer...
Pfizer și Moderna nu le-au furnizat? Mare...

Unde sunt ?

Regatul Unit a vaccinat acum EMS și persoanele vulnerabile de 5 săptămâni, așa că ar trebui să avem statistici despre aceste populații vulnerabile, nu?

Unde sunt ?

ABC2019 a scris:și este evident că cu cât așteptăm mai mult, cu atât vor exista mai multe decese înainte de a vaccina, nu?


Da...cu un vaccin eficient asupra celor mai vulnerabili...Strict nimic nu o dovedeste sau chiar nu o indica in acest moment!

ABC2019 a scris:Nu am înțeles strategia pe care ai fi vrut să o vezi aplicată...


Strategia este de a nu lansa o fază 3 în condiții reale și de a comercializa un produs care nu se bazează pe studii părtinitoare...Moderna are 87% sub 55 de ani în cohortă...și 2/3 femei ..

Ai spus sincer randomizat? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 17/01/21, 17:21

ABC2019 a scris:scuze dar cum afli? aveți studii despre mortalitatea acestor populații vulnerabile vaccinate? Unde ?

Tocmai aceasta este întrebarea pusă ȚI ȘI și Pfizer, de scorul de eficacitate de neatins pe care îl acordă...

Trebuie să-ți asumi responsabilitatea pentru Môsieur :!: : Cheesy:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 17/01/21, 17:44

Christophe a scris:
ABC2019 a scris:scuze dar cum afli? aveți studii despre mortalitatea acestor populații vulnerabile vaccinate? Unde ?


Nu le am si le cer...
Pfizer și Moderna nu le-au furnizat? Mare...

Unde sunt ?

Regatul Unit a vaccinat acum EMS și persoanele vulnerabile de 5 săptămâni, așa că ar trebui să avem statistici despre aceste populații vulnerabile, nu?

5 saptamani mi se par cam stranse, avand in vedere ca deja este necesara o a 2-a injectie dupa 6 saptamani. În plus, chiar dacă epidemia pare să provoace multe decese, afectează doar aproximativ 1/1000 din populație în fiecare zi, așa că foarte puține persoane vaccinate vor intra în contact cu virusul în primele săptămâni. Cred că oamenii serioși nu se grăbesc în cifre nesemnificative, va dura poate o lună-două până să înceapă să faceți bilanțul, iar apoi veți putea evalua retrospectiv impactul primelor săptămâni.

Strategia este de a nu lansa o fază 3 în condiții reale și de a comercializa un produs care nu se bazează pe studii părtinitoare...Moderna are 87% sub 55 de ani în cohortă...și 2/3 femei ..

Ai spus sincer randomizat? : Mrgreen:

S-ar putea să nu fie stupid să începi să testezi pe oameni mai puțin vulnerabili, spunând că, dacă este eficient pentru ei, este probabil să fie eficient pentru alții. Dacă ar fi fost multe accidente de vaccinare care au implicat persoane vulnerabile, și asta ar fi fost puțin înfricoșător, nu?

altfel ai fi în guvern, ai putea să spui populației tale că refuzi să-i vaccinezi pentru că nu ești complet sigur că este la fel de eficient asupra persoanelor vulnerabile ca și asupra unui eșantion de control? nu sunt sigur că oamenii fragili în cauză îl apreciază... în orice caz clar critica merge în direcția cealaltă: doze insuficiente, dezvoltate destul de repede...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 17/01/21, 17:49

ABC2019 a scris:ai fi în guvern, ai putea să spui populației tale că refuzi să-i vaccinezi pentru că nu ești complet sigur că este la fel de eficient asupra persoanelor fragile ca și asupra unui eșantion de control? nu sunt sigur că oamenii fragili în cauză îl apreciază... în orice caz clar critica merge în direcția cealaltă: doze insuficiente, dezvoltate destul de repede...


a) Depinde cât de mult a pus laboratorul pe masă să mă corupă...

b) Îți dai seama că tolerezi părtiniri lamentabile aici? La fel ca toate vaccinurile pro?

Și că tolerezi (mai rău, aperi) aici tocmai ceea ce tu (și mulți alții din guvernele escroci) ai găsit complet inacceptabil și intolerabil pentru metoda Raoult sau ivermectina?

Toate acestea miroase a corupție intelectuală, mentală și financiară!


c) Există o diferență între „nu chiar la fel de eficient” și „complet ineficient”...

Să vorbim din nou despre asta peste 3 săptămâni despre Marea Britanie? Pana atunci, succes celor vaccinati!
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Janic » 17/01/21, 18:11

scuze dar cum afli? aveți studii despre mortalitatea acestor populații vulnerabile vaccinate? Unde ?
Se numește istorie cu H majuscule unde populațiile unei țări pot fi comparate înainte și după vaccinări, precum și țările vecine cu stiluri de viață și standarde de viață similare, și arată că diferența este nesemnificativă atunci când apare vaccinul specific.[ *]
Deci adevăratul motiv se află în altă parte!
și este evident că cu cât așteptăm mai mult, cu atât vor exista mai multe decese înainte de a vaccina, nu?
si tot dupa e si evident! Dacă vor exista diferențe semnificative dacă nu există înșelăciune, s-ar putea să știm doar peste câțiva ani, sau chiar decenii.

[*] când Pasteur crede că a găsit un vaccin magic care pune capăt acestei morți oribile a câtorva indivizi rari care suferă de rabie, decesele în țările în care vaccinul său miraculos se răspândește, cresc ca din întâmplare și, prin urmare, a eșuat de la inceputul ! De aici se pune întrebarea: de ce ceva care nu funcționează găsește o asemenea dezvoltare? Există două motive culturale pentru aceasta, care continuă să fie populare:
a) frica „atavică” de necunoscut și de dușman pe care nu-l putem lupta și totuși îl ucidem! Astăzi este vorba de gaze, lichide inventate de om, iradieri și microbi desigur.
b) speranța de a-i învinge totuși pe cei răi, indiferent de dimensiunea lor: dinozaur sau bacterii.
Inevitabilul duo morcov/băț!
Deci încă o dată: de ce ceva atât de șchiopăt găsește o asemenea dezvoltare în ciuda inutilității și a pericolelor sale? Banii ca de obicei!
În domeniul industrial dezvoltăm doar ceea ce aduce bani [*]pentru a menține afacerea în funcțiune și marketingul frenetic al industriei - (pentru mașini de spălat, calculatoare sau scobitori, etc...) încurajează consumatorul să consume și vaccinuri precum medicamentele sunt o parte din ea (cifră de afaceri de 1.000 de miliarde, un jackpot anual frumos.) o afacere globală uriașă cu profituri uriașe, evident.
Totuși, în același timp cu Pasteur și frica lui de microbi, s-a dezvoltat ideea că microbii nu pot face dureri atunci când un sistem imunitar (pe vremea când îl numim câmp și chiar acum) nu le permite acestor infinit de mici, pe care Pasteur și Koch a descoperit, în microscoapele lor, să prolifereze și care, prin urmare, poate fi distrus de acest sistem intern complex cunoscut sub numele de sistem imunitar. Dar acolo, în afară de adoptarea unui mod de viață care îl întărește și nu îl distruge (alcool, tutun, droguri, produse industriale etc...) aceasta nu permite nicio dezvoltare industrială și nu numai că nu costă nimic, ci și și mai presus de toate reprezintă. un pericol imens pentru bolnavi, scuze industria, pentru stricarea acestei afaceri suculente.
„De exemplu, să presupunem o sursă de energie gratuită, nelimitată și sigură: ce industrie care profită din consumul plătit, limitat și periculos nu ar reacționa pentru a-și proteja afacerea mai degrabă decât consumatorii? Și acest lucru a dat naștere unor mari petrochimie agricole, medicale și industriale care domină lumea și politica tuturor țărilor industrializate.

[*]laboratoarele nu se ocupă de boli orfane și rare, ele lasă asta în seama scandalului telethons-urilor care apelează la caritatea oamenilor buni în timp ce distribuie dividende generoase acționarilor lor bogați. E o nebunie cât de bine făcută este lumea! : Cheesy:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 17/01/21, 18:20

Christophe a scris:
ABC2019 a scris:ai fi în guvern, ai putea să spui populației tale că refuzi să-i vaccinezi pentru că nu ești complet sigur că este la fel de eficient asupra persoanelor fragile ca și asupra unui eșantion de control? nu sunt sigur că oamenii fragili în cauză îl apreciază... în orice caz clar critica merge în direcția cealaltă: doze insuficiente, dezvoltate destul de repede...


a) Depinde cât de mult a pus laboratorul pe masă să mă corupă...

b) Îți dai seama că tolerezi părtiniri lamentabile aici? La fel ca toate vaccinurile pro?

uh... nu... nu chiar! prejudecățile privind HCQ au fost mult mai mari decât cele ale vaccinurilor, vaccinurile au arătat o eficacitate de 90% într-o populație dublu-orb, din 20 de cazuri, niciun studiu despre HCQ nu s-a apropiat nu ar fi decât departe de un astfel de rezultat și, totuși, am văzut o mulțime de oameni care nu știa nimic despre statistici care susțin că ar fi leacul minune și că trebuie dat tuturor fără nicio retrospectivă!

Și că tolerezi (mai rău, aperi) aici tocmai ceea ce tu (și mulți alții din guvernele escroci) ai găsit complet inacceptabil și intolerabil pentru metoda Raoult sau ivermectina?

Dă-mi doar un studiu cu calitatea metodologică și rezultatele celor la vaccinuri și o să cred!

dar iti amintesc ca vaccinul covid nu va fi obligatoriu, asa ca faci ce vrei, stiind ca daca treci de 65 riscurile cresc semnificativ, dar depinde de tine (am aflat ca tatal unei secretare la locul meu a murit de covid în decembrie, s-a întâmplat în câteva zile).

Toate acestea miroase a corupție intelectuală, mentală și financiară![/b]

c) Există o diferență între „nu chiar la fel de eficient” și „complet ineficient”...

Să vorbim din nou despre asta peste 3 săptămâni despre Marea Britanie? Pana atunci, succes celor vaccinati!


da in cateva saptamani cu siguranta vom avea rezultate de incredere la cei vaccinati in Israel si Marea Britanie, si in orice caz nu vi se va acorda prioritate pentru injectii inainte ca aceste rezultate sa fie cunoscute, deci nu este nevoie sa va stresati, veti putea face o decizie informată :).
(PS: Nu sunt complet pro-vaccin, este o poveste cu risc beneficiu și nu cred că este neapărat justificat pentru cei foarte tineri (risc foarte scăzut de Covid) sau pentru cei foarte în vârstă (reacție de risc la vaccin). crește))
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 218