Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu l-am găsi niciodată ca HIV SIDA?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Janic » 20/01/21, 09:08

Ar fi murit oricum de răceală, gripă sau covid.


Sau bătrânețe și încă otrăvire cu toate pastilele pe care le fac să le înghită în fiecare zi.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 903
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1240

Re: mic studiu observațional asupra vaccinurilor Pfizer și / sau Moderna

de Robob » 20/01/21, 13:56

Robob a scris:22 decembrie:
https://auburnpub.com/news/local/auburn ... 66a1b.html

„Casa de îngrijire medicală Auburn începe să administreze vaccinul COVID-19 pe fondul focarului”

"Potrivit Julie Sheedy, manager de marketing pentru Loretto, 226 din cei 259 de rezidenți ai comunei și 130 de angajați au primit prima lor doză de vaccin. Vaccinul necesită două doze, a doua fiind scadentă în trei săptămâni."


Deci a doua doză în jurul valorii de 11/12 ianuarie ...
Potrivit lui Vidal (deci studiul Pfizer), „Eficacitatea apare rapid cu o rată de protecție de 52,4% de la prima injecție”.
https://www.vidal.fr/actualites/26337-v ... dit%C3%A9s.
Potrivit lui Futuratruc, mult mai optimist decât Vidal: „între 14 și 28 de zile (adică imunitatea după prima injecție și înainte de a doua) ar fi de 92% pentru Moderna ... Concurentul său Pfizer afișează, la rândul său, o eficiență de 80% după o singură injecție "
https://www.futura-sciences.com/sante/a ... ire-85037/


5 ianuarie:
https://auburnpub.com/news/local/covid- ... 7bf43.html

"Începând cu 22 decembrie, 26 de rezidenți au fost afectați de focar. Luni, numărul a crescut la 115 cazuri pozitive în rândul locuitorilor din instalație. Zece rezidenți au murit după ce au contractat virusul".
"Sheedy a spus că 193 de rezidenți ai Comunelor - aproximativ trei sferturi dintre rezidenții din unitate - și 113 angajați au primit prima doză de vaccin la sfârșitul lunii decembrie".


Suntem la 14 zile după prima doză: 115 cazuri pozitive, 10 decese contra 26 pozitive pe 22
Trebuie remarcat faptul că responsabilul, în același ziar, indică pe 22/12 că 226 de rezidenți au fost vaccinați, în timp ce pe 5 ianuarie, există doar 196 de rezidenți vaccinați, cu 30 mai puțin.

11 ianuarie:
https://auburnpub.com/news/local/covid- ... be445.html
„Focar COVID-19, vaccinul nu este vinovat pentru decesele în casele de îngrijire medicală din Auburn”

O postare virală pe rețelele sociale și un articol de pe un site obscur sugerează în mod incorect că ar putea exista o legătură între momentul vaccinărilor COVID-19 și decesele la o casă de îngrijire medicală din Auburn. "
Articolele se referă la rapoartele despre epidemia COVID-19 din comunele Saint-Antoine din Auburn. Peste 180 de angajați și rezidenți ai unității au dat rezultate pozitive pentru virus. Cel puțin 28 de rezidenți au murit după aceea. au dat rezultate pozitive pentru COVID-19. "
„Având în vedere perioada de incubație pe care o experimentăm pentru acest virus, instalația noastră a fost afectată înainte ca vaccinurile să fie disponibile pentru administrare", a scris Sheedy într-un e-mail luni. „Cu siguranță ne dorim ca vaccinurile să fie disponibil mai devreme pentru a preveni devastarea cauzată de acest virus. ""


Publicația „virală” indică o legătură între vaccin și decese? Nu știu, nu l-am citit.
Acum suntem, 3 săptămâni mai târziu, la 180 de cazuri pozitive și 28 de decese, în ciuda vaccinării primei doze în 3 săptămâni.
Încă o dată, mi se pare că studiile observaționale nu vor fi de acord cu studiile randomizate, împotriva grupului de control, validate de autorități. : Roll:

Caz de urmat ...


Eu sunt afacerea și caut unde suntem în această casă de bătrâni din SUA:
https://auburnpub.com/news/local/five-m ... c78d4.html
Este frunza de varză locală.
„Au fost 44 de morți la The Commons on St. Anthony din Auburn”.
Toți locuitorii au avut al doilea picouze din 11 sau 12 ianuarie.
Articolul din 19 ianuarie:
Mai avem 16 decese decât acum o săptămână.

A continuat ... :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 20/01/21, 15:16

De aceea vaccinurile nu au fost testate cu adevărat pe bătrâni ...

Nu există niciun pericol pentru viața altora de acolo?

Desigur, dacă ... dar cu descărcări în iresponsabilitate semnate ... cum să spun ... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: mic studiu observațional asupra vaccinurilor Pfizer și / sau Moderna

de ABC2019 » 20/01/21, 15:32

Robob a scris:Eu sunt afacerea și caut unde suntem în această casă de bătrâni din SUA:
https://auburnpub.com/news/local/five-m ... c78d4.html
Este frunza de varză locală.
„Au fost 44 de morți la The Commons on St. Anthony din Auburn”.
Toți locuitorii au avut al doilea picouze din 11 sau 12 ianuarie.
Articolul din 19 ianuarie:
Mai avem 16 decese decât acum o săptămână.

A continuat ... :?

Nu prea înțeleg ce doriți să deduceți din toate acestea, dacă au fost deja infectați, este evident că vaccinul nu mai are efect, nu? nu este un ser de anticorpi ca ceea ce am injectat în Trump!
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 20/01/21, 15:35

Evident, toate decesele cauzate de vaccinurile insuficient testate erau neapărat deja moarte înainte ...

Ce perioadă istorică trăim !! În ceea ce privește corupția mentală !!
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 20/01/21, 17:54

Christophe a scris:Evident, toate decesele cauzate de vaccinurile insuficient testate erau neapărat deja moarte înainte ...

??
decesele nu se datorează vaccinului, sunt cauzate de boli! dacă vaccinul ar fi plin de decese, l-am vedea deja peste tot!

Au vaccinat 90% dintre locuitorii EHPAD ai mamei mele (inclusiv mama mea), nu a existat o singură problemă.
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Adrien (ex-nico239) » 20/01/21, 19:07

ABC2019 a scris:
Christophe a scris:Evident, toate decesele cauzate de vaccinurile insuficient testate erau neapărat deja moarte înainte ...

??
decesele nu se datorează vaccinului, sunt cauzate de boli! dacă vaccinul ar fi plin de decese, l-am vedea deja peste tot!

Au vaccinat 90% dintre locuitorii EHPAD ai mamei mele (inclusiv mama mea), nu a existat o singură problemă.


Desigur

Va fi doar necesar să monitorizăm dacă cotația morților va evolua sau nu

Pacienții în vârstă cu cancer pozitiv în vârstă sunt considerați covid

Vom vedea dacă vechii pacienți vaccinați și cu cancer pozitiv decedați vor fi calificați ca fiind covid sau cancer.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14931
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4346

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de GuyGadeboisTheBack » 20/01/21, 19:28

Adrien (ex-nico239) a scris:Vom vedea dacă vechii pacienți vaccinați și cu cancer pozitiv decedați vor fi calificați ca fiind covid sau cancer.

De ce nu Canvid sau Covcer? : Mrgreen:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 20/01/21, 19:50

Adrien (ex-nico239) a scris:Vom vedea dacă vechii pacienți vaccinați și cu cancer pozitiv decedați vor fi calificați ca fiind covid sau cancer.

pozitiv la ce fel de test vrei să spui?
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 20/01/21, 21:55

Adrien (ex-nico239) a scris:Vom vedea dacă vechii pacienți vaccinați și cu cancer pozitiv decedați vor fi calificați ca fiind covid sau cancer.


Imagine
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Remundo și oaspeții 410