Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu l-am găsi niciodată ca HIV SIDA?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14931
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4346

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de GuyGadeboisTheBack » 20/01/21, 23:12

ABC2019 a scris:
Adrien (ex-nico239) a scris:Vom vedea dacă vechii pacienți vaccinați și cu cancer pozitiv decedați vor fi calificați ca fiind covid sau cancer.

pozitiv la ce fel de test vrei să spui?

Cu THC în salivă ... : Roll:
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79324
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 20/01/21, 23:16

Evident, au existat consecințe în primul sezon al Testului ABC ... în această dimineață, Janic înnebunește și aici este rândul lui ABC :şoc: : Mrgreen:
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 21/01/21, 06:30

Christophe a scris:Evident, au existat consecințe în primul sezon al Testului ABC ... în această dimineață, Janic înnebunește și aici este rândul lui ABC :şoc: : Mrgreen:

dar deloc, nu o iau razna, este o intrebare serioasa: vorbiti despre o pozitivitate la testele PCR, testele antigenice sau testele serologice? nu dau același rezultat și nu indică același lucru!
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79324
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 21/01/21, 09:04

nu același rezultat și nu indică același lucru


Practic dacă spun același lucru! Altfel sursă? Arată-ne studii care demonstrează că testarea este o prostie (vla altceva ...)

Dar ați înțeles foarte bine că vorbim despre pozitivitate pentru covid ... Indiferent de metoda de testare: vorbim despre un virus prezent în organism ...

Îmi pare rău, dar observația ta miroase a trollism!
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 21/01/21, 09:23

Christophe a scris:
nu același rezultat și nu indică același lucru


Practic dacă spun același lucru! Altfel sursă? Arată-ne studii care demonstrează că testarea este o prostie (vla altceva ...)

Ei bine, nu, testele PCR testează ARN-ul virusului (pot emite un sunet pozitiv, chiar dacă virusul este inactivat de anticorpi și rămân doar fragmente, și nu pot emite un sunet dacă aveți o variantă care a mutat pe o porțiune de ARN testată); testele antigenice testează proteinele virusului, acestea raportează viruși vii, dar sunt mai puțin sensibili, iar testele serologice indică prezența anticorpilor, prin urmare semnalează că ați fost infectat, dar nu neapărat că sunteți bolnav (și pot fi negativi la debutul bolii atunci când nu aveți anticorpi).

Există o mulțime de articole care vă explică diferența, este ușor de găsit:

https://www.santemagazine.fr/sante/exam ... -ou-432724

Dar ai înțeles foarte bine că vorbim despre pozitivitate față de covid ...

ceea ce spun este că „pozitivitatea covidă” depinde de testul utilizat, există întotdeauna situații în care unul dintre teste poate fi pozitiv și celelalte două negative.

În acest caz, persoanele vaccinate ar fi pozitive în testul serologic, dar nu și în testele PCR sau antigen, mai ales dacă vizează un ARN sau o proteină diferită de cea care a servit ca bază pentru vaccin. Deci nu cred că sunt socotite drept „victime covide”. O persoană care ar fi avut covidul și s-ar fi recuperat, dar ar fi murit 6 luni mai târziu din cauza altceva, va fi, de asemenea, pozitivă la testul serologic, dar nu va fi socotită la victimele covidului.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79324
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 21/01/21, 09:38

Am abordat deja problema testării, nu-i așa?

sănătate-prevenirea-poluării / înțelegerea-testului-serologic-covid-19-sars-cov2-t16502.html

Și repet că intrați în trollism pentru că nu aveți alt argument de făcut!

În plus, încă nu am răspuns „oficial” la această întrebare (ultimul tău paragraf răspunde parțial):

vaccinarea-prevenirea-poluării-sănătății / covid-face-pozitiv-pentru-teste-anti-covid-t16686.html

Deci, cum să diferențiem o moarte vaccinată de una nevaccinată cu un test serologic? Este imposibil !! Și iată problema gestionării crizei care ni se întâmplă în întuneric și pe care NostraChris o simțise încă o dată!

Deoarece cred că testele post mortem sunt serologice ...

După ce există vaccinul, mă înregistrează bine ... am văzut cum riscă să greșească din nou ...

Râd !!

Imagine
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 21/01/21, 10:56

Christophe a scris:Am abordat deja problema testării, nu-i așa?

sănătate-prevenirea-poluării / înțelegerea-testului-serologic-covid-19-sars-cov2-t16502.html

Și repet că intrați în trollism pentru că nu aveți alt argument de făcut!

În plus, încă nu am răspuns „oficial” la această întrebare (ultimul tău paragraf răspunde parțial):

vaccinarea-prevenirea-poluării-sănătății / covid-face-pozitiv-pentru-teste-anti-covid-t16686.html

Deci, cum diferențiați o moarte vaccinată de una nevaccinată cu un test serologic?


dar nu cu un test serologic decidem că am murit de covid, este un test PCR care spune dacă suntem bolnavi (și un test PCR poate distinge foarte bine între vaccinați și nevaccinați, dacă ARN-ul testat în PCR nu este cel al vaccinului, este foarte selectiv)?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79324
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 21/01/21, 11:29

ABC2019 a scris:[este un test PCR care spune dacă sunteți bolnav (și un test PCR poate distinge foarte bine între vaccinat și nevaccinat, dacă ARN testat în PCR nu este cel al vaccinului, este foarte selectiv) ?


Chiar așa ? Ești sigur că este doar PCR?

Deci nu există niciun test serologic post-mortem (deloc)?
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 21/01/21, 11:36

Christophe a scris:
ABC2019 a scris:[este un test PCR care spune dacă sunteți bolnav (și un test PCR poate distinge foarte bine între vaccinat și nevaccinat, dacă ARN testat în PCR nu este cel al vaccinului, este foarte selectiv) ?


Chiar așa ? Ești sigur că este doar PCR?

Deci nu există niciun test serologic post-mortem (deloc)?

bah care este interesul? testul serologic constă în a afla dacă ați dezvoltat anticorpi fără să știți (caz asimptomatic), dar când știți că ați fost bolnav și că ați fost diagnosticat, nu este necesar să o faceți stii ca ai fost bolnav!

De asemenea, atunci când mori de covid simptomele clinice sunt oricum destul de clare, leziuni pulmonare, furtună de citokine .. odată ce ați identificat că a fost covid nu mai este nevoie de testare post mortem din nou.

După aceea, nu răspunde la întrebarea dacă a fost cu adevărat covidul care te-a ucis atunci când ai pliuri ușoare precum febra și simptome de tuse și mori peste noapte. Și nu este o întrebare ușoară de răspuns, ca în cazul gripei. Pentru a estima că ne vom baza mai degrabă pe excesul de mortalitate general, dar acolo, desigur, vaccinul nu ar trebui să provoace un exces de mortalitate vizibil sau, într-adevăr, există într-adevăr o problemă.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79324
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 21/01/21, 12:09

Da, asta este teoria ... și în teorie nimic nu împiedică să faci un test serologic post-mortem dacă?

În practică, au existat zvonuri conform cărora morții au fost „depășiți” în decizia de moarte, eh ... fără niciun test!

Pe scurt, este o mizerie totală! Dar o știam deja!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 449