mașină electrică și transport, știri de sârmă

Mașini, autobuze, biciclete, avioane electrice: toate mijloacele de transport electric care există. Conversie, motoare și acționări electrice pentru transport ...
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14974
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4370

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de GuyGadeboisTheBack » 15/02/21, 20:46

sicetaitsimple a scris:Și km-ul tău singur la bord, ce reprezintă, pentru oală?

Nici o idee. Să spunem că, într-o lună, a trebuit să fac 1 km singuri în total.
0 x
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2223
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de phil59 » 15/02/21, 21:04

GuyGadeboisLeRetour a scris:
philxNUMX a scris:Cea mai mare aberație este și mai mult discutarea lungimii paginii pentru nimic!

Vă mulțumim pentru această cultură de înaltă calitate. Marca dvs. comercială. : Roll: :(


Cred că la un moment dat va trebui să vă puneți întrebări.

Ca atunci când spui că a face 1000 km în mai puțin de 10 ore într-un EV este imposibil, când a fost deja făcut.

A avea convingeri este bine, seamănă puțin cu ceea ce am avut în Evul Mediu.

1000 de ani de inacțiune ...

În afară de a critica tot ce nu înțelegeți neapărat, care este marca dvs. comercială?
Nu, nu răspunde, nu merită, nu voi relansa, altfel în MP.
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14974
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4370

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de GuyGadeboisTheBack » 15/02/21, 21:52

philxNUMX a scris:Ca atunci când spui că a face 1000 km în mai puțin de 10 ore într-un EV este imposibil, când a fost deja făcut.

În condițiile actuale de conducere, respectând limitele de viteză, este deja aproape imposibil să se realizeze acest lucru cu un vehicul care are mai mult de 1000 km de autonomie. Peste 100 km / h în medie în EV nu cred.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de Exnihiloest » 15/02/21, 21:56

GuyGadeboisLeRetour a scris:...
În condițiile actuale de conducere, respectând limitele de viteză, este deja aproape imposibil să se realizeze acest lucru cu un vehicul care are mai mult de 1000 km de autonomie. Peste 100 km / h în medie în EV nu cred.

Când există doar autostrada, se face, chiar și cu taxe. Ar trebui să conduceți cel puțin 130 de viteze reale (fără vitezometru) și, prin urmare, nu în zilele de vârf.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14974
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4370

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de GuyGadeboisTheBack » 15/02/21, 21:58

Exnihiloest a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:...
În condițiile actuale de conducere, respectând limitele de viteză, este deja aproape imposibil să se realizeze acest lucru cu un vehicul care are mai mult de 1000 km de autonomie. Peste 100 km / h în medie în EV nu cred.

Când există doar autostrada, se face, chiar și cu taxe. Ar trebui să conduceți cel puțin 130 de viteze reale (fără vitezometru) și, prin urmare, nu în zilele de vârf.

Autostrada este adesea limitată la 110 și 90 de kilometri, sau chiar 80 ... în jurul centrelor urbane. Ceea ce scade media. Sa nu mentionam nici macar sectiunile in constructie ....
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de Exnihiloest » 15/02/21, 22:05

Remundo a scris:nu este „jargon”.

Aici nu mă adresez unui public de studenți. Dacă nu înțelegeți cuvintele franceze, aveți Petits Larousse și Robert și chiar Wikipedia

este și mai puțin o ideologie: sunt FAPTE.

Putem exprima faptele altele decât prin pedanterie.
Și sunt îngrijorat de faptele afirmate ca atare sau de „constatări”, un alt termen folosit adesea pentru a afirma că ceea ce se spune nu trebuie contestat, atunci când toate acestea sunt doar interpretări.
„Prădare extractivistă”, râd încă, îmi amintește de „lupta de clasă”, „exploatare proletară” și o întreagă atmosferă de modă veche ... o modă o înlocuiește pe alta.
Dernière édition alin Exnihiloest 15 / 02 / 21, 22: 07, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de Exnihiloest » 15/02/21, 22:06

sicetaitsimple a scris:Liniștește-te, a fost doar un răspuns la aberația de a spune „Aș saluta interdicția de a conduce singur (în zonele construite) în vehiculul dvs.".
Chiar crezi că oamenii care conduc singuri o fac doar pentru a sta liniștiți în mașina lor? Nu puțini sunt cei care merg la serviciu la un anumit moment, care iau copiii de la școală, care merg la cumpărături, sport, o activitate în timp ce celălalt (în cazul unui cuplu) face altceva? Imaginați-vă că există persoane singure! Renunț ....

Desigur 8) , numai bunul simț.

În mod normal, toți oamenii de bun simț au înțeles acest lucru: conduceți singur în mașină, deoarece nu numai că aveți interesul să faceți acest lucru, ci adesea incapacitatea de a face altfel, cu excepția faptului că vă dublați pierderea de timp. Și toți oamenii de bun simț au înțeles, de asemenea, că alții sunt ca ei, își iau mașinile din motive întemeiate, așa că vor fi îngăduitori unul cu celălalt.
Dar bunul simț nu este împărtășit pe scară largă, în special de persoanele părtinitoare de opiniile lor ideologice. Nu numai rare, printre ele, vor fi cei care își vor respecta propriile precepte renunțând la mașină sau făcând viața dificilă să o evite, majoritatea sunt tarte, dar mulți vor fi cei care se vor plasa într-o postură morală care desemnează automobilistul. răzbunare publică și chemare să-și urmeze dogmele anti-mașină.
Dacă ar fi atât de mulți oameni care să trăiască singuri în conformitate cu aceleași cerințe pe care le au pentru viața altora, dacă ar exista la fel de mulți practicanți ecologici pe cât de mulți sunt revoltați de încălzirea globală și poluare. Și alte răni și răni, lumea ar fi cu atât mai bine pentru aceasta și cu siguranță mai puțin poluată.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de Macro » 15/02/21, 22:08

Exnihiloest a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:...
În condițiile actuale de conducere, respectând limitele de viteză, este deja aproape imposibil să se realizeze acest lucru cu un vehicul care are mai mult de 1000 km de autonomie. Peste 100 km / h în medie în EV nu cred.

Când există doar autostrada, se face, chiar și cu taxe. Ar trebui să conduceți cel puțin 130 de viteze reale (fără vitezometru) și, prin urmare, nu în zilele de vârf.


Ok .... Cel mai bun pe care l-am făcut (rămânând în unghii) rămâne sâmbătă: tururi Orly, tururi Brest ... 1518km durată 15:29 v consum mediu 98km / h 5.3l / 100 ...
După ce mi s-a întâmplat să fac mai greu .... Dar eram în călătorii de întoarcere la limita de viteză la care plec cu permisul meu ....
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14974
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4370

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de GuyGadeboisTheBack » 15/02/21, 22:15

Macro a scris: Cel mai bun lucru pe care l-am făcut (rămânând în unghii) rămâne o sâmbătă: tururi Orly, tururi Brest ... 1518km durata 15:29 v mediu 98km / h consum 5.3l / 100 ...

Personal, NICIODATĂ nu am reușit să mediez 100 km / h oriunde în timpul unei călătorii lungi. În afară de o dată când ne-am dus nebuni cu Opel Kadett GSI al prietenului meu în anii 80. Am condus cel mai adesea peste 160 ... și am luat 12:30 pentru a face Nisa / Amsterdam.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Automobile si transport electric, feed-ul de stiri




de Exnihiloest » 15/02/21, 22:34

Macro a scris:...
Ok .... Cel mai bun pe care l-am făcut (rămânând în unghii) rămâne sâmbătă: tururi Orly, tururi Brest ... 1518km durată 15:29 v consum mediu 98km / h 5.3l / 100 ...
După ce mi s-a întâmplat să fac mai greu .... Dar eram în călătorii de întoarcere la limita de viteză la care plec cu permisul meu ....

Cu greu pot face mai mult decât estimări din propriile mele experiențe, deoarece rămân rar în „unghii”, iar în aceste condiții 100 în medie peste 900 km, se face foarte bine. În Franța. Și pe autostrăzile germane și mai mult. Ce plăcere să conduci acolo, conduc foarte bine, fără tragere pe stânga, toată lumea se întoarce cât de repede poate, toată lumea este îngrijorată de fluxul de trafic și totuși este foarte ocupat. Mai mult trafic, mai multă viteză și mai puține accidente decât în ​​Franța.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Transport electric: autoturisme, biciclete, transport public, avioane ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 189