Cenzură pe twitter, facebook, youtube... Sătul!

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de GuyGadeboisTheBack » 21/02/21, 19:58

izentrop a scris:
VetusLignum a scris:O analiză excelentă:
https://blogs.mediapart.fr/laurent-mucc ... a-du-covid
Bof! un reasigurator printre alții : Roll: https://www.francetvinfo.fr/sante/malad ... 31769.html

Tu, ești copt pentru dictatură ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de thibr » 27/02/21, 13:40


În termen de 2 luni, Google și-a concediat cei doi co-directori de etică AI, Timnit Gebru și Margarett Mitchell. Între timp, Google a dezvoltat și, probabil, a implementat în curând, algoritmi care se antrenează pe cantități imense de date nesigure într-un mod extrem de opac, ceea ce a fost criticat de cei doi codirectori într-un articol de cercetare.

Implementarea pripită a unor algoritmi foarte periculoși fără audit intern sau extern, pe telefoanele a miliarde de oameni, mi se pare absolut terifiant. Dar cel mai înspăimântător este că această poveste este complet ignorată de publicul larg, mass-media, industria tehnologică și mediul academic.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de GuyGadeboisTheBack » 27/02/21, 13:44

thibr a scris:Dar cel mai înspăimântător este că această poveste este complet ignorată de publicul larg, mass-media, industria tehnologică și mediul academic. [/ I]

Telefoanele mobile au devenit atât de captivante și „esențiale” încât oamenii nu-și dau seama. Aceasta este forța Google, Facebook și a altor „monștri”.
0 x
VetusLignum
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1690
Înregistrare: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de VetusLignum » 10/03/21, 01:10

Canalul France Soir ar fi fost șters de pe youtube în urma interviului cu Jean-Marie Bigard.
https://odysee.com/@cubitusclaudius:a/F ... %C3%A9!-:c

https://www.francesoir.fr/videos-le-def ... -la-verite
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Obamot » 10/03/21, 13:43

HO-HOooh faschos, devine grav acolo, foarte foarte grav, s-ar putea să nu ne placă acest media, dar știu o mulțime de surse care duhoare de știri false și care sunt încă acolo ...!

Dar hei, se pregăteau de câteva zile, era cald.

Credibilitatea etică și profesională a furnizorului „YouTube” s-a încheiat.
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Christophe » 10/03/21, 14:04

+ 2!

E de rahat, mai ales că ... Bigard este umorist !! Bordel! Am putea foarte bine să argumentăm umorul !! (oh, bine e în ???)

Deci, ce spunea el JM? : Mrgreen:

Ne pare rău 46 de minute este prea mult ... : Mrgreen:

După aceea, este adevărat că astăzi, Desproges ar fi în închisoare sau asasinat ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de GuyGadeboisTheBack » 10/03/21, 18:49

Christophe a scris:Deci, ce spunea el JM? : Mrgreen: <<< Rahat, să nu te schimbi

Ne pare rău 46 de minute este prea mult ... : Mrgreen: <<< Chiar și 2 minute este prea mult


Bietul Bigard ... : Roll: :(
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de izentrop » 10/03/21, 18:51

Christophe a scris:+ 2!
E de rahat, mai ales că ... Bigard este umorist !! Bordel! Am putea foarte bine să argumentăm umorul !! (oh, bine e în ???)
În același timp, el este un teoretician al conspirației https://www.closermag.fr/people/vaccins ... mp-1249583 : Twisted:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de Obamot » 10/03/21, 19:20

Teoreticianul conspirației”Este provocator și nu înseamnă nimic. Nu aveți altceva ca argument care trebuie să scoată asta peste margarete? O dai jos o crestătură. Nu-mi place Biggard, mai greoaie mori DAR, „conspirator” care nu are nimic de-a face cu a vorbi fără creier (și nici măcar nu este).

Nu au închis France-Soir din cauza lui Bigard. Cu mult înainte de interviu, ei au spus că au fost presați. Nici unii nu le place FranceSoir ... Dar am învățat totuși lucruri urmărind acest canal. A meritat să o închidem (?) Cu siguranță nu.

Punctul important este că libertatea presei pe YouTube s-a încheiat, a devenit ca FaceBook.

Și poți spune ce vrei Izy, dar nu este nimic mai rău care să hrănească doters printre „anti-sisteme” decât să închizi un canal ca acesta pentru a le umfla în bloc și a le da legitimitate! Visătorii dulci precum Crève-Cœur trebuie să-și frece mâinile și să-și repete:vezi că am avut dreptateMatei 22:21 : Twisted:
1 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Cenzura covidă de pe facebook, youtube ... Fed up!




de izentrop » 10/03/21, 19:28

Obamot a scris: Teoreticianul conspirației”Este provocator și nu înseamnă nimic. Nu ai altceva ca argument
Dacă, altul https://www.gqmagazine.fr/pop-culture/a ... rance-bleu
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 189