Aurélien Barrau: în fața dezastrului ecologic, trebuie să fii radical?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aurélien Barrau: în fața dezastrului ecologic, trebuie să fii radical?




de ABC2019 » 02/06/21, 20:23

Janic a scris:dar tipul amuzant este gelos, el care este forțat să se limiteze la a-și spune prostiile pe un forum care vrea să-l lase să-și exprime minciunile, știrile false și incompetența notorie! :?
Momentan! :?

gelos pe ce? par lung? Dacă vreau să le cresc, pot să o fac, nu sunt chel!

și cine vă spune că mă mulțumesc să postez despre asta forum ?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Aurélien Barrau: în fața dezastrului ecologic, trebuie să fii radical?




de Exnihiloest » 02/06/21, 20:31

 
„Catastrofa ecologică” face parte din povestea care vizează aducerea ecologistului la putere. Aceasta este cauza supremă complet inventată în numele căreia trebuie instituită dictatura Khmer Green.
Ecologiștii nu au ascuns niciodată faptul că, deoarece guvernele democrațiilor noastre ar fi incapabile să pună în aplicare măsurile adecvate, atunci regulile democratice ar trebui ignorate. Așa i-am auzit spunând că deciziile nu mai trebuie luate de aleși, ci de asociații și de „experți”, adică de activiști parțiali și de tehnocrați. Acesta este ecofascismul.

Aurélien Barrau este complet deconectat de realitate, incompetent atât în ​​ecologie, cât și în politică, tot profilul potrivit pentru a fi manipulat de propaganda verde (nu trebuie să credem că oamenii de știință sunt în mod sistematic cei mai bine plasați pentru a evita manipularea. Pot să precizez de ce dacă este cazul).
0 x
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Aurélien Barrau în fața dezastrului ecologic, trebuie să fii radical?




de humus » 02/06/21, 20:33

ABC2019 a scris:
humus a scris:Acesta este cel mai bun discurs rezumat al situației pe care l-am auzit vreodată, de la el sau de la oricine altcineva.

ei bine cred ca atunci cand gasesti un discurs rezumat foarte bun, ar trebui sa-l poti explica in cateva randuri, asa ca astept sa imi dea cineva un rezumat : Mrgreen: . Care este principala problemă și ce își propune să facă?

Atitudinea ta de la început nu mă încurajează să fac acest efort.
Dacă chiar ești interesat, ascultă-l, nu am nimic mai bun să-ți ofer.
Dacă doriți un rezumat, citiți mesajul meu anterior.
1 x
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Aurélien Barrau: în fața dezastrului ecologic, trebuie să fii radical?




de humus » 02/06/21, 20:37

Discursul tău (vocabul, argumentele greșite) seamănă cu propaganda lobby-urilor combustibililor fosili.
Ești unul?
Exnihiloest a scris: 
(de fapt, nu ar trebui să credem că oamenii de știință sunt în mod sistematic în cea mai bună poziție pentru a evita manipularea. Pot să explic de ce dacă este necesar).

Da, asta mă interesează.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Aurélien Barrau: în fața dezastrului ecologic, trebuie să fii radical?




de GuyGadeboisTheBack » 02/06/21, 20:53

Exnihiloest a scris: 
(de fapt, nu ar trebui să credem că oamenii de știință sunt în mod sistematic în cea mai bună poziție pentru a evita manipularea. Pot să explic de ce dacă este necesar).

Ei bine, nu, de fapt, singurii care sunt cu adevărat „conștienți” sunt bătrânii cu diplome cu diplome din anii 50-60, complet în urmă vremurilor care, după ce au profitat ca porcii din cei treizeci de ani glorioși, se trezesc cu o schimbare. lume pe care ei nu o înțeleg.nimic și care se cooptează unii pe alții pentru a spune prostii, trecând de la comisi ca țapi ispășitori la ecologisti pe care acum îi împodobesc cu toate greșelile într-un transfer magnific de bolnavi mintal. Am numit: Ingineri pensionari.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aurélien Barrau în fața dezastrului ecologic, trebuie să fii radical?




de ABC2019 » 02/06/21, 21:03

humus a scris:Atitudinea ta de la început nu mă încurajează să fac acest efort.
Dacă chiar ești interesat, ascultă-l, nu am nimic mai bun să-ți ofer.
Dacă doriți un rezumat, citiți mesajul meu anterior.

oh, nu te oblig să faci nimic, doar am spus că nu am vrut să fac un videoclip de o oră pentru un mesaj pe care susținătorii săi nu ar putea sau nu ar vrea să îl rezumă în câteva rânduri .

Dar dacă nu vrei s-o faci, păcat, nu prea îmi pasă, știi...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Aurélien Barrau: în fața dezastrului ecologic, trebuie să fii radical?




de Janic » 03/06/21, 08:29

Dar dacă nu vrei s-o faci, păcat, nu prea îmi pasă, știi...
... este pentru că nu-i pasă că vorbește despre asta.... să nu spună nimic, să nu aibă nimic de spus!
din nou..... : Mrgreen:
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Aurélien Barrau: în fața dezastrului ecologic, trebuie să fii radical?




de Obamot » 27/07/21, 03:12

Acum 50 de ani, oamenii de știință au prezis un colaps al civilizației în jurul anului 2030, populația fiind redusă cu 2/3.

0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 323