Stephane Alix psihonautul

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stephane Alix psihonautul




de eclectron » 14/06/21, 18:16

GuyGadeboisLeRetour a scris: Tu, care mă distrezi ca un bufon,

Asta e problema, nu m-ai respectat de la început, eu care am crezut că pot stabili un schimb sincer.
Nu te urăsc absolut, nu urăsc pe nimeni, sunt doar momentan frustrat de necomunicarea ta.
Luând în considerare toate comentariile dvs., nu pot decât să concluzionez că nu respectați revendicările dvs. și sunt, de asemenea, dezamăgit, dar nu este absolut grav.
Îmi place să merg până la sfârșit, când este probabil să mă intereseze, bine, bah, deja înainte de sfârșit, nu era ..... nimic. : Lol:
Nu vei fi singurul care va fi un „mytho” în viață.
iar jocul maeștrilor Yoda nu creează o iluzie pentru o lungă perioadă de timp.
Dacă ar fi trebuit să adăugați mai multe, dovada este că nu ați înțeles acest răspuns:
posting.php? mode = quote & f = 57 & p = 450512 # pr450504

Sărutări!
0 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4366

Re: Stephane Alix psihonautul




de GuyGadeboisTheBack » 14/06/21, 18:22

Dacă, de la început, te-am respectat și pentru că te-am respectat nu am vrut să-ți spun anumite lucruri. Îl iei pentru ceea ce ți se potrivește (Mytho etc.) nu-mi pasă.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Stephane Alix psihonautul




de Janic » 14/06/21, 18:26

pe scurt nu avansezi atunci și chiar te retragi serios!
Gratuit deoarece fără explicații,
Nu este nevoie să explicăm ceea ce este evident
logica ta îmi scapă dragă minte supraîncălzită.
acest lucru este complet normal, a fi logic este ca iluminarea, nu este dat tuturor
N-ar arăta puțin ura povestea ta?
Oh nu! Filosofia mea spirituală i se opune, ceea ce nu lasă totuși să treacă ridicolul pe care îl transmiteți în intervențiile voastre. Mulțumiți-vă să vă schimbați, deoarece recunoașteți că există de lucru pe acest subiect și când sunteți „treaz” (sic) reveniți la prozelitism. Dacă nu suntem încă condamnați [*] pentru eternitate.

[*] o altă prostie inventată pentru a ține oamenii sub presiunea fricii de cel puțin după moartea fizică. Ca la covidul de după SIDA și mâine ceva similar!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stephane Alix psihonautul




de eclectron » 14/06/21, 18:49

GuyGadeboisLeRetour a scris:Dacă, de la început, te-am respectat și pentru că te-am respectat nu am vrut să-ți spun anumite lucruri. Îl iei pentru ceea ce ți se potrivește (Mytho etc.) nu-mi pasă.

Nu vorbesc despre „asta” în MP, despre care nu știu nimic.
Vorbesc despre o anumită postare, repetată de x ori, în care principalul lucru era că te-am întrebat cum o fac înapoi.
Este probabil să mă intereseze atât de adevărat.
Din lipsă de răspuns => vorbești gratuit și, pe măsură ce fugi => mytho
Nu eu sunt cel care va compune cuvintele tale.
0 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stephane Alix psihonautul




de eclectron » 14/06/21, 18:52

Janic a scris: acest lucru este complet normal, a fi logic este ca iluminarea, nu este dat tuturor

fără a dori să fie ofensator, inteligența nu este distribuită în mod egal.
Inteligența în sensul citirii între rânduri în timp ce sunteți adesea într-o reacție pur mecanică.
Nu vorbesc cu roboții! : Lol:
Dar și sărutări.
0 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4366

Re: Stephane Alix psihonautul




de GuyGadeboisTheBack » 14/06/21, 19:21

eclectron a scris: inteligența nu este distribuită în mod egal.

Este o prostie că nu-l putem distribui celor nevoiași. : Mrgreen: ..
0 x
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stephane Alix psihonautul




de eclectron » 14/06/21, 20:10

GuyGadeboisLeRetour a scris:
eclectron a scris: inteligența nu este distribuită în mod egal.

Este o prostie că nu-l putem distribui celor nevoiași. : Mrgreen: ..

Deci, puteți confirma că sunteți un mit, deoarece încă evitați întrebarea principală?
Ar fi sincer de tine, e bine să fii sincer.
0 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4366

Re: Stephane Alix psihonautul




de GuyGadeboisTheBack » 14/06/21, 20:27

(Nu numai că nu este conștient de faptul că ne-a ignorat, dar continuă să nu înțeleagă nimic și să se hotărască singur cu privire la răspunsurile la lipsa întrebărilor sale...)
0 x
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stephane Alix psihonautul




de eclectron » 15/06/21, 07:45

Tu esti nimic. Indiferent cât de mult ai avea un nume și un titlu, proprietate și cont bancar, putere și faimă, toate aceste ecrane de protecție nu te împiedică să nu fii nimic.


De ce păstrăm lingușirea și jignirea, rănile și afecțiunea? Fără această acumulare de experiențe și răspunsurile lor, nu suntem; nu suntem nimic dacă nu avem nume, atașament, credință. Frica de a nu fi nimic ne împinge să acumulăm; și este această frică, conștientă sau inconștientă, care, în ciuda eforturilor noastre de a acumula, provoacă dezintegrarea și distrugerea. Dacă putem fi conștienți de această frică, atunci adevărul ne eliberează de această frică, nu dorința și eforturile noastre de a ne elibera de ea.

Tu esti nimic. Indiferent cât de mult ai avea un nume și un titlu, proprietate și cont bancar, putere și faimă, toate aceste ecrane de protecție nu te împiedică să nu fii nimic. Este posibil să nu aveți conștientizarea acestui gol, a acestui neant sau pur și simplu nu doriți să fiți conștienți de acesta; dar este acolo, orice ai face pentru a scăpa de ea. Puteți încerca să scăpați de asta printr-o mie de subterfugii, prin violență personală sau colectivă, prin închinare individuală sau colectivă, prin studiu sau plăceri; dar indiferent dacă sunteți adormit sau treaz, este încă acolo. Puteți intra în contact cu acest neant și frica acestuia, devenind conștient, lucid și fără alegere, de toate subterfugiile pe care le folosiți pentru a scăpa de el. Nu sunteți conectat la acest neant ca entitate separată, separată; tu nu ești observatorul care îl examinează; fără tine, subiectul gânditor, observatorul, el nu este. Tu și neantul sunt una; tu și nimicul sunt un fenomen, nu două procese separate. Dacă tu, subiectul gânditor, ți-e frică de el și îl abordezi ca pe ceva ostil și opus ție, orice poți face în direcția lui te va conduce inevitabil către iluzie și către noi conflicte și către alte suferințe. Când există descoperirea, revelația acelui neant care se află în tine, atunci frica - care există doar atunci când gânditorul este separat de gândurile sale și încearcă astfel să se raporteze la ele - cade și dispare complet. Abia atunci este posibil ca mintea să fie liniștită; și în această liniște, adevărul iese la lumină.

J.Krishnamurti
Comentarii la Viața Volumul 1, Capitolul 39
Auto-aparare
0 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Stephane Alix psihonautul




de Janic » 15/06/21, 07:51

fără a dori să fie ofensator, inteligența nu este distribuită în mod egal.
și crezi că ai primit o doză uriașă de toate pentru tine! Deșertăciune, știi ce înseamnă asta?
Inteligența în sensul citirii între rânduri în timp ce sunteți adesea într-o reacție pur mecanică.
și acolo te duci la etapa de ghicitori, balèze le zozo!
Nu vorbesc cu roboții!
uf, mai mult! Vrei să concurezi cu ABCon? (acolo am citit între rânduri evident! : Cheesy: )

NOTĂ:J.Krishnamurti
Comentarii la Viața Volumul 1, Capitolul 39
Auto-aparare

Nu ar fi asta o carte moartă? Și autorul său face autoanaliza acolo într-un mod evident (citiți între rânduri, desigur!)
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 161