Parapanta și Paramotor cu economiști (zbor gratuit sau zbor cu motor)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de Obamot » 17/06/21, 00:46

Am reușit să măresc suficient pentru a vedea că la început avea o poziție clasică, picioarele în față și mai degrabă puțin în sus (în comparație cu traiectoria sa), dar este doar partea inferioară a atașamentului motorului. cablu, a fost bine pentru că a reușit să facă recuperarea necesară.

Pentru mine, din moment ce nu planificaseră tăierea cablului, cred că probabil a vrut să facă mai multe ture în jurul stadionului pentru a arăta mesajul tipărit pe velă și probabil să nu aterizeze, ci să decoleze după aceea.
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de Christophe » 17/06/21, 12:43

Continuarea cazului paramotoristului căruia îi plăceau cam prea mult stadioanele de fotbal! Atenție, sunt știri de vulpe eh ...

https://www.foxnews.com/sports/greenpea ... ly-snipers

Cascada parașutistului Greenpeace s-ar fi putut transforma în moarte: „Lunetistii îl aveau deja în vizor”

Un parașutist Greenpeace care a zburat pe teren în timpul unui meci Euro 2020, marți între Franța și Germania, ar fi putut avea cascadoria sa mortală.

"Lunetistii îl aveau deja în vizor", a declarat ministrul de interne al Bavariei, Joachim Herrmann, într-un comunicat miercuri, prin intermediul AFP. "Dacă poliția ar fi ajuns la concluzia că a fost un atac terorist, el ar fi plătit pentru el cu viața sa".


Să presupunem că a trecut aproape de moarte de două ori în câteva secunde!

Cine vrea să încerce să o facă din nou în SUA pentru spectacol?

Polizei trebuie să fie mai mult zen decât Texas Power Ranger ... : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de Christophe » 17/06/21, 12:55

Obamot a scris:Am reușit să măresc suficient pentru a vedea că la început avea o poziție clasică, picioarele în față și mai degrabă puțin în sus (în comparație cu traiectoria sa), dar este doar partea inferioară a atașamentului motorului. cablu, a fost bine pentru că a reușit să facă recuperarea necesară.


Asta e !

A atins cablul de jos altfel ar fi murit (sau cel mai bine ar fi fost agățat de cablu cu noroc dacă ar fi suportat supraîncărcarea! Unii sunt prinși în cablurile teleschiului ... și rămân suspendate ... această cameră cu cablu I îndoială că ar fi suportat 100 kg)

Concluzie: când doriți să vă distrați într-un loc public filmat, țineți cont de toți parametrii!

Mi s-a întâmplat o dată cu un gard din sârmă ghimpată!

Evaluasem greșit vântul vremii și eram ușor în vânt (nu prea știu, dar încredere excesivă ...) ...

Am crezut că este bine da, dar nu, pentru că am agățat ușor sârmă ghimpată cu pantoful meu ... Nu iartă: pânza a făcut o creștere directă, așa cum vedem în videoclip și am căzut direct de la 2 m la mică distanță de la 35 km / h pe picioare (nici măcar nu am căzut) cu 120 kg pentru a se umezi aproximativ, cușca a fost lovită nu prea tare (0 deformare reziduală), dar asta a fost suficient pentru ca elicea să explodeze. Nu am înțeles niciodată cum .. .

Am venit cu zgârieturi și o gleznă entorse ...

Obamot a scris:Pentru mine, din moment ce nu planificaseră tăierea cablului, cred că probabil a vrut să facă mai multe ture în jurul stadionului pentru a arăta mesajul tipărit pe velă și probabil să nu aterizeze, ci să decoleze după aceea.


Este posibil da! Dar există această sferă galbenă care cade înainte de coliziunea cu cablul ... steagul ???
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de Christophe » 17/06/21, 13:54

Am o îndoială că paramotorul nu era un paramotor electric?

201821436_10219880795798112_166158745620109328_n.jpg
201821436_10219880795798112_166158745620109328_n.jpg (16.34 KIO) Accesat 1848 ori


Deja elicea este foarte mică ?? (sau rupt ???)

Și așa cum am spus: cușca lipsește ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de Christophe » 17/06/21, 13:57

0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de Christophe » 17/06/21, 16:20

A fost într-adevăr un paramotor electric ... a văzut mesajul „F * ck Oil” : Mrgreen:

Avem răspunsul la misterul sferei galbene, vedem cablul, propulsia electrică confirmată, de ce nu mai există cușcă (cade chiar înainte de aterizare ?? wtf ??) ... Scurt caz rezolvat!

Trăiască HD @ 60 fps! : Cheesy:



Din nou, tipul a fost foarte, foarte norocos și vorbesc despre lunetisti ... 1m mai sus, probabil că l-a omorât!

Grav ars!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4301

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de GuyGadeboisTheBack » 17/06/21, 16:47

Ai nevoie de oameni gata să moară pentru ideile lor ... : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de Christophe » 17/06/21, 16:58

Da, dar de moarte lentă!

Poate aprinde singur 4 lumânări ... dacă nu este deja!

1 pentru cablul pe care nu l-a lovit prea sus! Pentru că nu este cu 1 m ci cu câțiva cm mai sus și probabil că a fost înșurubat !! Și să trăiască Avansul care nu se închide prea mult chiar și în cazul unei căderi cumplite!

Captură de ecran 2021-06-17 la 16-55-03 Protestorul Paramotor Pilot Crash Into Stadium - My Thoughts.png


3 pentru cele 3 .308 gloanțe pe care nu le-a luat în față!

Un videoclip de 8 minute de analiză și discuție al unui paramotorist narcisist care își arată fața mai mult decât orice altceva!



Ciudat nimeni nu a filmat pe cealaltă parte a stadionului? Este adevărat că probabil l-au văzut mai puțin (la început) ...
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de Christophe » 21/06/21, 16:15

Care sunt cele mai importante linii? Pentru a afla, eliminați-le!



: Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Parapanta și Paramotor în Econologii de zbor liber




de Obamot » 21/06/21, 16:37

Sau cum să faci sugestii stupide pentru a scăpa de „soțul” ei : Twisted:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 283