Sondaj de vaccinare Covid: ați fost vaccinat?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).

Sunteți vaccinat împotriva covid19?

Puteți selecta 1 opțiune

 
 
Consultați rezultatele
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Obamot » 20/06/21, 19:21

Sau sondajul dvs. este fals. : Cheesy: :D În afară de asta există NU 18 persoane de aici despre care se spune că au fost vaccinate, motiv pentru care unii au fost nevoiți să voteze de mai multe ori pentru a compensa ostilitatea manifestată față de vaccinări. Dar să recunoaștem, dacă numărăm în milioane, este suficient, 17 milioane (față de 18 voturi) reprezintă mult mai puțin de o treime din populația care ar fi fost vaccinată CQFD.
Janic a scris:Și viva el non vaccinatione, oamenii au vorbit! : Cheesy:
În plus, doar 17 milioane au vaccinat două doze și cele amuzante care vor să credem că acest lucru a scăzut numărul de cazuri și decese. Având în vedere dezinteresul oamenilor de vaccinat și de a face să creadă într-un număr mare, aceștia nu mai contează în număr de persoane, ci în numărul total de doze injectate. Orice mare ca de obicei. :?
Trebuie să credem că funcționează!

Adică 17 milioane DE INTOXICAT... Da, nu este mult, mai ales că în decurs de zece ani, dacă (așa-numitele) „vaccinări” de masă continuă, am putea vedea milioane de cazuri de: microangiopatii trombotice și alte hemopatii post-covid19 - o explozie de cazuri de patologii: leziuni cardiace, hepatice, renale și alte leziuni ale tuturor organelor - dacă da, examinările anuale de strângere de fond ale ochiului ar trebui să dezvăluie și o explozie de cazuri!

Nu îi mai numărăm pe cei care au murit de tromboză! Deși tăcerea radio asupra acestui fapt de la revelație!
Trebuie să tăcem afacerea. Deși nu auzisem cu adevărat de această patologie timp de un an de covid,
acum zeteticienii noștri ne spun că ar exista mai multe tromboze cu covid decât cu vaccin Imagine
CU EXCEPȚIA CELUI CE NU ESTE NORMAL ESTE DE A OBȚINE CU VACCINUL și dintr-o dată își amintesc brusc că există multe facilități ... ooops : Hopa: :P

Artiști, jurnaliști, politicieni, nimeni nu este imun.

CB9778F1-C88C-4985-BE42-215A09D872E9.jpeg
CB9778F1-C88C-4985-BE42-215A09D872E9.jpeg (195.62 Kio) Consulté 710 fois
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de ABC2019 » 20/06/21, 20:16

nu ne mai dai curbele euromomo pentru a măsura excesul de mortalitate din cauza vaccinurilor, Obamot, ce ți se întâmplă? :?:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de sicetaitsimple » 20/06/21, 20:53

Obamot a scris:Adică 17 milioane DE INTOXICAT...


Este deosebit de râs de un tip care, în data de 31 (da, 05, înainte ca vreun vaccin să fie disponibil), și-a permis să-și facă recomandările către HUG (Spitalele Universității din Geneva) cu privire la o politică de vaccinare.
Important este să te poți privi în oglindă în fiecare dimineață fără să înroșești ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Obamot » 20/06/21, 21:21

Oglinda din acel moment nu putea reflecta efectele dăunătoare ale acestor vaccinuri ARNm, deoarece nu le cunoșteam (*)

Pe de altă parte, reflecta deja partea hidoasă și răsucită a personajului tău, care nu l-a oprit și de care te mândrești atât de mult.
Și hop: din nou blocat pentru insultă la inteligență, eroare și tulburare obsesiv-compulsivă, care nu este urmată de o reducere.

La revedere singur ... :P


(*) În plus, vă mulțumesc, tocmai mi-ați reamintit că nu sunt anit-vax, ceea ce îmi oferă toată credibilitatea necesară. Și, în afară de faptul că HUG m-a urmărit parțial, îl văd pe acest șef de clinică mâine ...
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Janic » 21/06/21, 09:26

obamot
(*) În plus, mulțumesc, tocmai mi-ai reamintit că nu sunt anit-vax, ...
faci bine să-ți amintești. termenul antivaxx a fost inventat de la zero pentru a disprețui orice altă reflecție în afară de discuțiile despre laboratoare.
Deci, clarificări suplimentare, antivaxx nu există! A fi pentru alegerea liberă a sănătății cuiva, care poate trece prin alte mijloace decât vaccinările, este un drept garantat de legi (cu excepția țărilor totalitare). Acum, vaccinurile există la fel ca alte modele așa-numite sănătate- un drept garantat de aceleași legi. Dar democrațiile deviază din ce în ce mai mult către acest totalitarism în cauză, care îngrijorează tot mai multe populații atașate adevăratei democrații.
Chiar dacă este irelevant, alegerile arată din ce în ce mai mult această neîncredere în aceste devianțe totalitare.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6513
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1636

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Macro » 21/06/21, 11:28

Nu știu dacă există o astfel de reticență în vaccinare ....

În 3 plimbări cu taxiul de ieri și 9 persoane transportate: 100% vaccinate inclusiv 8 două doze ....

-4 tineri subofițeri din Saint Maixent (între 20 și 25 de ani) pentru 4 până la 2 doze
- tânără femeie naturistă de 35 de ani, soția unui pompier din Paris vaccinat cu 2 doze
-4 persoane (un pensionar în vârstă de 75 de ani, fiul ei în vârstă de 53 de ani, un student în vârstă de 20 de ani, o femeie în vârstă de 45 de ani) numai studentul avea doar prima doză ... Toate celelalte a revendicat cele 2 doze

Singurul nevaccinat din istorie ... Am fost eu ....

Unde am fost foarte surprins a fost pentru naturist .... ea nu are prea multă încredere în lucrurile ei ....
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de izentrop » 21/06/21, 11:39

Macro a scris:În 3 plimbări cu taxiul ieri și 9 persoane transportate: 100% vaccinate inclusiv 8 două doze ....
Pe cartea de vizită, scrieți adresa subiectului de la forum astfel încât să vină să ridice statisticile : Twisted: : Twisted:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6513
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1636

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Macro » 21/06/21, 12:07

Nu am de gând să le dau o bătaie să vină să fie loviți aici ... Și apoi ... Ce se va schimba?
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Janic » 21/06/21, 13:51

Macro »21/06/21, 11:28
Nu știu dacă există o astfel de reticență în vaccinare ....

Probabil pentru că oamenilor nu le place să servească drept cobai cu un produs care face obiectul unei excepții de control al efectelor populației, dacă credem că trotuarele micro. Dar întrebarea dvs. rămâne foarte interesantă și observațiile dvs. făcute asupra clientelei dvs.
În 3 plimbări cu taxiul ieri și 9 persoane transportate: 100% vaccinate inclusiv 8 două doze ....
Acest lucru este foarte ușor de înțeles, având în vedere ciocnirea mijloacelor de informare chemate la comandă și puțin deschisă, dacă există, la confruntări între profesioniști cu aceeași abilitate.
Rețineți că vaccinarea face parte din cultură vestic și, deoarece vaccinările sunt obligatorii și se practică în principal asupra copiilor, părinții ajung să se supună lor din convingere sau frică de consecințe sociale.
Pe de altă parte, și din moment ce vorbiți aici despre mărturii personale; timp de 5 decenii în care discut cu toți colegii pe parcursul îndelungatei mele experiențe profesionale: când i-am întrebat dacă sunt pro sau împotriva vaccinurilor, majoritatea s-au declarat pentru, dar atunci când i-am întrebat câți au fost chemați înapoi, rare, foarte rare au fost cei care o făcuseră. În mod clar, urmau să-și muște copiii, dar nu ei! Ciudat pentru provaccine! deci continuăm:
-4 tineri studenți sub ofițerul saint maixent (între 20 și 25 de ani) cele 4 până la 2 doze
Ah armata! Dacă o vaccinare este puternic „recomandată” și mai gravă dacă este obligatorie, armata nu se opune. niciodată ierarhiei pentru a nu fi slab cotat de care depinde apoi promovarea sa.
- tânără femeie naturistă de 35 de ani, soția unui pompier din Paris vaccinat cu 2 doze
Nu toți „naturopatii” sunt împotriva vaccinurilor, departe de, chiar și DES H, care a condus profesional la corectarea efectelor secundare ale vaccinurilor, sunt în favoarea lor. Doar practica le poate răzgândi.
-4 persoane (un pensionar în vârstă de 75 de ani, fiul ei în vârstă de 53 de ani, un student în vârstă de 20 de ani, o femeie în vârstă de 45 de ani) numai studentul avea doar prima doză ... Toate celelalte a revendicat cele 2 doze
Același lucru, impactul culturii asupra oamenilor, dintre care majoritatea nu știu nimic despre aceasta, deoarece există o presupoziție asupra beneficiilor oferite de vaccinuri prin ascunderea efectelor secundare grave sau nu care afectează vaccinatul ... altele.
Din nou, este suficient să discutați cu anturajul său, familia, profesionistul, asociativul pentru a auzi problemele de sănătate care au urmat vaccinărilor. Dar este ca niște accidente rutiere, oamenii încetinesc în fața unui accident, apoi accelerează din nou, sperând că următorii nu vor fi ei!
Singurul nevaccinat din istorie ... Am fost eu ....
Unde am fost foarte surprins a fost pentru naturist .... ea nu are prea multă încredere în lucrurile ei ....
Din păcate, din moment ce eu sunt acești profesioniști mai mult sau mai puțin recunoscuți, există de toate și puține întrebări despre subiecte la fel de delicate ca acesta, un factor de controversă și de întrebări care nu sunt căutate de clienți ... și de DES (nu de) „naturopatii”.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de izentrop » 21/06/21, 15:04

Macro a scris:Nu am de gând să le dau o bătaie să vină să fie loviți aici ... Și apoi ... Ce se va schimba?
Sondajul, dar a fost doar pentru a titila anti ... : Mrgreen: lăsați-l să plece.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 195