Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Obamot » 20/06/21, 12:27

GuyGadeboisLeRetour a scris:
izentrop a scris:ca vousf5
Aici, Izy continuă să facă gunoiul. : Roll:
După „eșecul” „Femeilor actuale”, iată-ne pe un link FaceBook pe care nu îl putem citi ...
... mâine promite „Nano-Nanette LA pagina de tricotaje”(În lână glifosată ...) : Cheesy:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13701
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1517
A lua legatura cu:

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de izentrop » 20/06/21, 14:27

Pentru cei care nu au fessebouc
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Obamot » 20/06/21, 14:37

Întrebare discreditarea pe care o faceți în total și fără a asculta adăugați tone: întotdeauna NU vedem diferența între „Femeile actuale”, FaceBook și„Este al tau„Sau“Nano-Nanette LA Pagina de tricotaje ” : Mrgreen:

Încearcă din nou...
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Janic » 20/06/21, 15:03

pe de altă parte, am putea schimba titlul acestui spectacol, după ce depinde de tine; "este timpul să ne schimbăm idioții! " care se cred jurnaliști
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14932
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4347

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de GuyGadeboisTheBack » 20/06/21, 15:25

Postează această balegă de două ori (prin pură provocare), favorizează răbufnirile unui nullard precum Cohen (care nu a reușit examenul de admitere la știința po) în comparație cu un luminos precum Raoult spune multe despre probitate, onestitatea intelectuală, abilități și noțiunea de ce este știința pentru un gugusse care pretinde că este zetetic ... Nu încetează niciodată să coboare mai jos, Izy. : Roll:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13701
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1517
A lua legatura cu:

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de izentrop » 20/06/21, 15:31

Mulțumim clubului „romanticilor” pentru „argumentele” lor parțiale. : Wink:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Obamot » 20/06/21, 16:35

Adevărul este că te sperie cu spectacole demne de „Reality show” în timp ce cei care încă mai au un creier aici, vă vorbesc despre știința reală, cu îndoieli reale și referințe reale date de nume mari din știință ...

Nu vă este la îndemână, așa că provocați în mod continuu să încercați diversiunea pentru a vă ascunde defectele IMENE.

Tu fugi ...

(la fel ca toți oamenii amuzanți de aici fără excepție, care fug și plagiază, perpetuamente plagiați și fugiți ...)
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Janic » 20/06/21, 17:21

izentrop »20/06/21, 15:31
Mulțumim clubului „romanticilor” pentru „argumentele” lor parțiale.
ouarf, ouarf! ai spus vreodată lucruri imparțial? Trebuie chiar să ignorați semnificația acestui cuvânt! : Evil:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de thibr » 21/06/21, 19:31


Potrivit unui articol publicat pe site-ul IHU al lui Didier Raoult, Osons Causer ar fi fost plătit de OMS pentru, citez, „să controleze rețelele sociale și Youtube”. Ne-am mutat în partea întunecată a forței?

Prin această anecdotă, analizăm retorica lui Raoult. Cum inventează acuzații de corupție și deseori conflicte imaginare de interese pentru a-și provoca criticii și a manipula buna-credință a publicului său.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14932
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4347

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de GuyGadeboisTheBack » 21/06/21, 19:34

Aici, Riri, Fifi și Loulou sunt încă în mișcare! (Îmi place acest rahat care vine să se plângă pentru a face un bâzâit ... și a minți. Orice psihiatru sau mentalist ar putea confirma că minte)
Mai mult, el nu citează în mod direct aceste personaje bolnăvicioase, dar tocmai într-o referință de la sfârșitul paragrafului dă exemple de complicitate. Exemple multiple la care am asistat, pe care le-am dezgropat și le-am denunțat aici. : Mrgreen: Bravo Chib.

Ps: Articolul lui Mucchielli este excelent, documentat și absolut adevărat de la început până la sfârșit.
Ps (bis): Ludo Torbey (Tipul care minte)
Am studiat filosofia și societatea. M-am distins prin eșecul la examenele de recrutare pentru Educația Națională la aceste două discipline. Am reușit chiar să obțin o eliminatorie 0 în testul oral „Acționați ca un oficial etic și responsabil” - nu trebuie să fim mulți în Franța pentru a fi fost respinși așa.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 321