Sondaj de vaccinare Covid: ați fost vaccinat?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).

Sunteți vaccinat împotriva covid19?

Puteți selecta 1 opțiune

 
 
Consultați rezultatele
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Janic » 22/06/21, 17:03

Ei bine, în orice caz, pentru cazul meu a funcționat până acum și tu ce sugerezi atunci?
Știu, știu, știu! Domnule eu, care vrea să se dea drept un punct de referință al eficienței; Nu e serios! Orice individ nevaccinat poate spune același lucru cu o mulțime de mine!
este o chestiune de alegere și acolo; a te îmbolnăvi după vaccin, înainte de a fi intubat, a fost deja entubat ... dar dacă îți place pentru că îți dă sentimente puternice, bine pentru tine, dar nu mulțumesc pentru noi. Fă-o!
fără boală sau spitalizare după vaccin pentru mine, mulțumesc. Unii oameni pe care îi știu, care l-au primit înainte ca vaccinul să fie disponibil, l-au avut puțin. Faci ce vrei.
hei, ei bine, iată-l: fiecare face ceea ce vrea, dar nu vine și bâjbește peste noi comparându-te cu tine însuți, ... ca toți narcisiștii, am bănuit-o!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Janic » 22/06/21, 17:41

de simplet »22/06/21, 16:37
Janic a scris:
deci, dacă simpleton vrea să știe, aplică metoda pe care am indicat-o, care este valabilă și pentru tine, evident!
prin urmare, scăderea vaccinărilor devine amețitoare. bufniţă!
Nu trebuie să avem același Google, pentru că al meu îmi oferă statistici oficiale la care pareți de obicei atât de atașat, este aici, trebuie să vă desfășurați:
https://solidarites-sante.gouv.fr/grand ... accination [*]

[*] acest site este destinat gloriei vaccinării, nu efectele sale secundare și, în special, cele care apar sau vor apărea mai târziu. Acesta este doar un vaccin experimental cu ARNm. La fel ca toate guvernele care apără și protejează sistemele industriale „sensibile”

Dar există un principiu care nu declară câștigător în mijlocul unui meci. Până în prezent, nu am făcut niciun comentariu cuantificat cu privire la acest covid (cu excepția uitării), pe de altă parte m-am referit la meciurile definitiv închise și acolo putem începe să vorbim despre asta serios. Deci, să așteptăm până la sfârșitul meciului în loc să facem aprecieri provizorii!
Acum știm că matematica nu este costumul tău puternic, dar având în vedere dinamica curbei primelor injecții, este normal ca astăzi să existe mai multe injecții secundare decât primele. Este gestionat de „vaccinodromuri” în funcție de numărul de doze disponibile.
distractiv această glumă matematică!
Fiind un ascultător fidel al mass-media oficiale, cum ar fi JT, care a indicat, lor, această scădere a prezenței și a primelor vaccinări (nu a doua când oamenii se simt obligați să meargă din nou acolo) pe care o atribuie, în mod corect sau greșit, eliberării măștilor și locurilor de întâlnire, care pot juca un rol mic rol.
prin urmare, ELOR au arătat aceste vaccinodromuri aproape pustii cu doar un sfert de participare (toate vaccinările sau rapelurile combinate) odată cu închiderea unora și l-au trimis la medicul sau farmacistul lor. și, prin urmare, prezentarea acestor curbe în cădere (pe care eu le numesc vertiginoase prin provocare), dar foarte clare și brutale [*]. Acum dacă să ne îndoim de mass-media de stat încotro mergem?! :şoc:
[*] ca și covidul apropo: în paralel?! : Roll: : Roll:
Dar rata injecțiilor totale pe zi nu scade (vezi sursa), „vaccinodromurile” funcționând, în general, la capacitate maximă.
Da, acest truc gros de marketing pentru a ascunde scăderea vaccinurilor primare numărând doar injecțiile totale.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de ABC2019 » 22/06/21, 17:45

Janic a scris:
Ei bine, în orice caz, pentru cazul meu a funcționat până acum și tu ce sugerezi atunci?
Știu, știu, știu! Domnule eu, care vrea să se dea drept un punct de referință al eficienței; Nu e serios! Orice individ nevaccinat poate spune același lucru cu o mulțime de mine!

nu pe cei care s-au dus la spălat și cu atât mai puțin pe cei care au murit.

altfel vom vedea dacă există un al 4-lea val dacă proporția de vaccinați este mai mare sau mai puțin importantă la spitalizat decât la populație .. pariezi ce?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9803
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de sicetaitsimple » 22/06/21, 18:01

Janic a scris:
.... acest site este totul pentru gloria vaccinării ...

Nu, el doar dă numerele oficiale, pe care parcă vrei să le ignori.

Janic a scris:... Dar există un principiu care nu declară câștigător în mijlocul unui meci ...


dar de ce scrii „triumfător” „prin urmare, scăderea vaccinărilor devine amețitoare. bufniţă! ", în acest caz (ceea ce este altfel fals)?
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Janic » 22/06/21, 18:13

de simplet »22/06/21, 18:01
Janic a scris:
.... acest site este totul pentru gloria vaccinării ...
Nu, el doar dă numerele oficiale, pe care parcă vrei să le ignori.
încă fericiți pentru ei că își dau propriile cifre
Janic a scris:
... Dar există un principiu care nu declară câștigător în mijlocul unui meci ...

dar de ce scrieți „triumfător” „astfel încât scăderea vaccinărilor devine amețitoare. bufniță!”, în acest caz (ceea ce altfel este fals)?
este provocare pentru a compensa provocările lor false pe care le numesc informații!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9803
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de sicetaitsimple » 22/06/21, 18:23

Deci, opriți-vă, vă scufundați în gri ...

Și uită-te mai puțin la „rahat” și mai mult la site-urile oficiale dacă vrei să ai numere corecte.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Janic » 22/06/21, 18:36

simplet» 22/06/21, 18:23
Deci, opriți-vă, vă scufundați în gri ...
mai puțin decât tine!
Și uită-te mai puțin la „rahat” și mai mult la site-urile oficiale dacă vrei să ai numere corecte.
ești la fel de înfundat ca iubitul tău ABCon. V-am spus doar că nu vorbesc despre cifre provizorii.
Atunci nu te-am văzut grăbit să analizezi singurele cifre oficiale cunoscute care sunt cele ale statisticilor fiecărei țări de mai bine de un secol. Te sperie și asta? : Arrowd: : Arrowd: : Arrowd:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9803
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de sicetaitsimple » 22/06/21, 18:43

Ah, apropo, am uitat să vă spun că într-o bună zi veți avea dreptate!
Din punct de vedere matematic (știu, îți este greu ....), va veni un moment în care numărul de injecții pentru prima dată va scădea, indiferent de numărul de doze disponibile.
Ești doar un vizionar!
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de ABC2019 » 22/06/21, 19:18

sicetaitsimple a scris:Ah, apropo, am uitat să vă spun că într-o bună zi veți avea dreptate!
Din punct de vedere matematic (știu, îți este greu ....), va veni un moment în care numărul de injecții pentru prima dată va scădea, indiferent de numărul de doze disponibile.
Ești doar un vizionar!

și apoi există și o zi în care excesul de mortalitate datorat Covid va dispărea!

este doar o chestiune de răbdare ...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: sondaj de vaccinare Covid: sunteți vaccinat?




de Obamot » 22/06/21, 19:32

Ce inteligent ... Nu vei ajunge prea departe cu astfel de argumente.
Dernière édition alin Obamot 22 / 06 / 21, 19: 40, editate 2 ori.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 256