Test de răcire a aerului de ceață Uptech (marca Foir'Fouille)

A cumpăra bine și a alege un produs sau un serviciu bine înseamnă, pe lângă faptul că sunteți mulțumiți, consumați mai puțin și conservați planeta, este esențial în 2021 să cumpărați mai bine! De asemenea, schimbul de informații și experiențe face posibilă evitarea diferitelor escrocherii și escroci. În 2021, este esențial să vă schimbați experiențele de utilizare, pozitive sau negative, deoarece piața produselor și serviciilor destinate consumatorului nu a fost niciodată atât de abundentă în istoria omenirii. Ajutarea la alegerea mai bună este esențială, deoarece a cumpăra mai bine înseamnă a cumpăra durabil!
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Testul răcitorului de aer de ceață Uptech (marca Foir'Fouille)




de Exnihiloest » 01/07/21, 23:10

Temperatura „simțită”, pe care astăzi pretindem că o măsoară, depinde totuși și de indivizi. Am auzit adesea că căldura umedă este greu de suportat, dar este opusul în cazul meu. Prefer 30 ° umed în Libreville, până la 30 ° uscat în Nîmes. Ciudat ...
Poate că un evaporator ar fi ceea ce am nevoie atunci, cu excepția faptului că prea târziu, am avut recent o aer condiționat „real” în cea mai caldă cameră în care petrec mult timp, sub un acoperiș mare din ardezie. Încă o pun rar. Este foarte silențios, fără curent direct, este tot confortul. „Lux, calm și plăcere”, așa cum spunea Baudelaire. Pentru o cameră, recomand.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Testul răcitorului de aer de ceață Uptech (marca Foir'Fouille)




de Obamot » 21/06/22, 09:20

E timpul să faci un „UP”

Alertă val de căldură

Scoateți-vă aburitoarele și ventilatoarele...

Caniculă și sănătate: nu uitați să vă hidratați „Înainte să-ți fie sete”și fă dușuri „Înainte să te simți rău.”

(Și tot ce trebuie să faci, cum ar fi: folosirea unui ventilator, nu te expune la soare în mod inutil, consumul de fructe, băutură izotonă dacă solicitări fizice sau trebuie să mergi o lungă perioadă de timp etc.)

Cum se face apă izotonă?
Pentru a prepara 1 litru de băutură izotonă se amestecă 50 cl de suc pur de fructe (se poate prefera suc de struguri, mai bogat în zahăr) în 50 cl apă, se adaugă un sfert de linguriță (mică) de sare. In rest, ceai rece fara a uita sarea... In fine, este indicat sa iti pregatesti bautura cat mai aproape de consumul acesteia.
2 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Recenzii și teste de produse și servicii”. Oferte bune, escrocherii și escrocherii. Ce să alegi, recenzii și teste de cumpărare pentru a alege mai bine! "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 39