Fabul de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2

Catastrofe umanitare (inclusiv războaie de resurse și conflicte), naturale, climatice și industriale (cu excepția celor nucleare sau petroliere forum energie fosilă și nucleară). Poluarea mării și a oceanelor.
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de humus » 04/07/21, 19:26

Exnihiloest a scris:Este adevărat că cretinizarea minților a câștigat teren. Se manifestă peste tot. Trebuie să fii în cuptor și în moară pentru a-l contracara.

Chiar și asta nu ați înțeles, este o pierdere de timp să arătați realitatea oamenilor orbi obtuzi.
3 ani de când ai deschis acest subiect și tot refuzi să vezi realitatea.
Credeți sincer că într-o postare cineva va reuși să vă convingă că prejudecățile dvs. sunt false?

Pentru drum, veți lua din nou un pic de „fabulă”:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de Exnihiloest » 04/07/21, 20:27

GuyGadeboisLeRetour a scris:(E bine, a găsit un al treilea pe care îl număra 11 ... Magnific!)

Scumpul ar vrea ca noi să numărăm doar pentru „1”, aceeași prostie pe care ne-o repetă de 10 ori!
Dernière édition alin Exnihiloest 04 / 07 / 21, 20: 30, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de Exnihiloest » 04/07/21, 20:29

humus a scris:...
Pentru drum, veți lua din nou un pic de „fabulă”:

"Recunosc că te-am citit doar superficial, ca să nu-mi murdăresc prea mult mintea, poate am omis ceva. Nu o să recitesc ca să confirm sau să infirm, întotdeauna din motive de poluare."
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4366

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de GuyGadeboisTheBack » 04/07/21, 20:47

Exnihiloest a scris:Beauahh, buaahhh, gââââh

Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de sen-no-sen » 04/07/21, 20:55

Exnihiloest a scris:
sen-no-sen a scris:Am răspuns ironic la extrasul pe care l-ai citat mai sus ... Pentru autorul replicilor sale, ființa umană nu ar fi responsabilă pentru faza a 6-a de dispariție.
Deci a cui este vina *?


* Am putea implica procesele culturale de la locul de muncă care folosesc oamenii, dar nu cred că asta a fost intenția autorului!


De la care au fost celelalte cinci dispariții?! : Lol:


Este orice, în afară de o remarcă solventă ...
Să admitem că observăm moartea a 10 persoane pe parcursul unui an (într-un sat de exemplu), conform „logicii” exnihiliene, ar trebui să deducem că a unsprezecea este în mod necesar atribuibilă automobilului?
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de Exnihiloest » 04/07/21, 21:20


Acum drăguțul promovează produsele EHPAD-ului său.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4366

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de GuyGadeboisTheBack » 04/07/21, 21:24

(Este fericit, îl zvârcolește pe Blédina, a observat că l-am tratat dulce, așa că și-a spus „bine, o să-l tratez ca pe dulce la rândul său, vom vedea ce vom vedea, nimic mai bun decât unul bun este cel care spune cine este, mai rău ați văzut, el a făcut o antologie a rahatului meu, voi face același lucru, cu excepția faptului că, deoarece nu am găsit mult impertinent, voi face aceleași cuvinte, NA! ".. . jalnic ...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de sen-no-sen » 04/07/21, 21:28

sen-no-sen a scris:
Exnihiloest a scris:
sen-no-sen a scris:Am răspuns ironic la extrasul pe care l-ai citat mai sus ... Pentru autorul replicilor sale, ființa umană nu ar fi responsabilă pentru faza a 6-a de dispariție.
Deci a cui este vina *?


* Am putea implica procesele culturale de la locul de muncă care folosesc oamenii, dar nu cred că asta a fost intenția autorului!


De la care au fost celelalte cinci dispariții?! : Lol:


Este orice, în afară de o remarcă solventă ...
Să presupunem că observăm moartea lui 10 persoane per accident de circulație peste un an (de exemplu într-un sat), conform „logicii” exnihiliene, ar trebui să deducem că a unsprezecea este în mod necesar atribuibilă automobilului?


Edit: prin accident rutier.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de Exnihiloest » 04/07/21, 21:56

sen-no-sen a scris:
Exnihiloest a scris:...
De la care au fost celelalte cinci dispariții?! : Lol:


Este orice, în afară de o remarcă solventă ...
Să admitem că observăm moartea a 10 persoane pe parcursul unui an (într-un sat de exemplu), conform „logicii” exnihiliene, ar trebui să deducem că a unsprezecea este în mod necesar atribuibilă automobilului?


Ceea ce deduceți din cuvintele mele este delirant. Este uimitor cum respingi un subiect tabu. Natura se află la originea primelor 5 „dispariții”, dar șah, nu trebuie să o spunem, ar putea dăuna imaginii sale în timp ce este omul pe care vrem să-l discredităm, deci tăcerea!
Acestea fiind spuse, observația dvs. nu cade complet, pentru că omul face într-adevăr parte din natură, deci ar fi încă o extincție a naturii.

Ce vreau să spun este de ce să facem vâlvă despre o posibilă „dispariție” de origine antropică, pe care avem grijă să nu o definim cu precizie și care pentru moment nu este una conform definiției (dispariția a 75% din speciile de animale și plante) , când cinci de origine naturală l-au precedat fără să o înrăutățească?

Spre deosebire de tine, am încredere în specia mea. Se va adapta și chiar va crea animale noi, dacă este necesar, cu condiția ca obscurantismul ecologic să nu împiedice cercetarea OMG. Și toate acestea dacă ar avea loc această dispariție, ceea ce cu siguranță nu este cazul din cauza declinului demografiei mondiale de la sfârșitul secolului. Desigur, va fi necesar ca ecologiștii să lase pacea țărilor în curs de dezvoltare, lăsându-le să exploateze propriile resurse și petrol, deoarece declinul demografiei este corolarul îmbunătățirii nivelului de trai. Riscul de dispariție este contraproductivitatea ideologiei ecologice. Natura nu are nevoie de ele pentru a se organiza, și de om chiar mai puțin.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4366

Re: Figura de încălzire antropogenă și lupta împotriva CO2




de GuyGadeboisTheBack » 04/07/21, 23:12

(Ajutor !!! Tipul acesta crede că este Dumnezeu !!! Închide-l !!!) Și în plus, se preface că ignoră faptul că colonizarea și corolarul său, capitalismul sălbatic au confiscat materiile prime și petrolul în țările „înapoiate”. și nu ecologiștii. Într-adevăr, acest tip este cu adevărat nebun. Ne dăm seama când nu se ascunde în spatele unui formalism școlar ipocrit sau a unui limbaj la fel de formatat, a unui discurs civilizat, deghizat pentru a-l face acceptabil, dar când spune ceea ce crede, și acolo ne înfiorăm când descoperim o sinteză monstruoasă a doctorilor Moreau, Mabuse, Frankenstein, Mengele și Hyde care fac gem inofensiv !!! :şoc:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Dezastrele umanitare, naturale, climatice și industriale"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 124