Coronavirus pandemic COVID-19: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Obamot » 12/07/21, 01:43

pedrodelavega a scris:Si acolo. A înțeles totul greșit:
Ei bine, nu, folosesc aceleași tehnici de dezinformare ca și tine...

La fel ca tine, folosesc momentele care mi se potrivesc pentru a demonstra ce vreau : Cheesy: :D : Cheesy:

55265A72-9488-40AA-B840-B669DD4F8383.jpeg
55265A72-9488-40AA-B840-B669DD4F8383.jpeg (45.5 KiB) Vizualizat de 886 ori


Christophe poate chiar mă va plăcea, din moment ce asta face cu Pédro, în mod regulat (chiar dacă dă în bară) : Hopa:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Christophe » 12/07/21, 01:52

Obamot, esti un mare ratat... manipulatorul de date esti tu!!

Informații de reținut ale zilei

Ministrul Sănătății, Olivier Véran, a afirmat că Franța se află „la începutul unui nou val” al epidemiei de Covid-19, temându-se de o repercusiune iminentă asupra spitalelor, din cauza lipsei unei vaccinări suficiente. De asemenea, se teme de „20 de contaminări” zilnic la începutul lunii august din cauza variantei Delta.
Șeful MoDem și Înaltul Comisar pentru Planificare, François Bayrou, a declarat duminică că „nu există altă cale de ieșire decât vaccinarea obligatorie pentru toată lumea”.
„Vor fi și alte variante” care ar putea fi „rezistente la vaccin”, a alertat medicul de urgență Patrick Pelloux.
Dominique Costagliola, epidemiolog, cere guvernului să reconsidere „măsurile ridicate la 30 iunie”.
„Situația din Portugalia și Spania este foarte îngrijorătoare”, a avertizat încă o dată Clément Beaune, secretar de stat pentru Afaceri Europene.
Statele Unite sunt „foarte preocupate” de varianta Delta a Covid-19 și de alte variante care ar putea „amenința” redresarea economică globală.
Un nonagenar belgian a murit în martie trecut de Covid-19 contaminat de două variante simultan.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Obamot » 12/07/21, 15:44

Într-adevăr, excepția nu este obișnuită... în timp ceprintre bozos este în fiecare zi și aproape fiecare postare : Cheesy:
Christophe a scris:ești doar un mare ratat...manipulatorul de date esti tu!!


Asa ca am cateva intrebari:
1) care sunt adjectivele „nume de păsări” permise? „Naze„Este permis? Dacă spun că ești un „mare învins”, am dreptul? : Cheesy:
Pentru că spui hole D_c dar e autorizat...
Pe când dacă spun tro_| Omule, mă taxează...
Publicațiile unui tip care se masturbează sunt chiar încurajate aparent (din moment ce nu a fost eliminată....)
Pe scurt, ne pierdem.

2) dacă le-ai aplicat oamenilor amuzanți „regimul” scandalos pe care îl aplici „mai multor membri binevoitori” (cum ar fi dezvăluirile tale în care arunci „avertismente” pentru alune), nu crezi că ai fi fost deja concediat cei 2 sau 3 sunt enervanti de mult! Și am putea chiar în sfârșit să apară „opoziții adecvate” cu dezbateri reale. Din cauza acestui frit cu curajosul Macro pentru unghii, este mediu-mediu : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: (sunt niste idioti adevarati cu care tot e mai amuzant.

3) Fără să vrei să fii greoi, nu crezi că uneori înoți în varză murată(?) (parcă ai fi poate constant între două ape, pentru că nu ești limpede cu tine-la fel?) ...care ți-a adus, de asemenea, câteva dispute (și în special atragerea acestor bozo care profită de slăbiciunile tale, aici)... Și ai fi tenace : Mrgreen:

Până la urmă este alegerea ta.

GuyGadeboisLeRetour a scris:Mă surprinzi, John ...
Dernière édition alin Obamot 12 / 07 / 21, 15: 56, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Christophe » 12/07/21, 15:52

Naze este o subestimare pentru tine pentru că uneori exagerezi serios! Te consideri un membru grijuliu? Așa că uită-te la unele dintre postările tale cât de nepoliticos poți fi cu ceilalți și știi asta foarte bine!

Păcat pentru că uneori spui lucruri interesante!

Cât despre cuvintele rele, rar, spre deosebire de tine, țintesc direct membrii și când se întâmplă asta pentru că a fost într-adevăr ca reacție la o acțiune foarte derogatorie! Dar ai dreptate, ar trebui să mă moderez mai mult!

Nu am spus niciodata ca am inteles totul si ca am dreptate VS ceilalti (spre deosebire de altii) sunt mai modesta decat crezi! Imi bazez analizele pe surse (pe care le inteleg cand le inteleg) atat.

Am spus doar invers: sănătate-poluare-prevenire / demisie-de-dr-raoult-susținător-de-cloroquina-de-științific-sfaturi-covid19-t16370-7460.html # p455021

Gata, oprește momentul psihobamot : Mrgreen: !!

Pentru a te reorienta, vara din deltă va fi foarte plăcută, simt:

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6524
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Macro » 12/07/21, 16:07

Obamot a scris: Din cauza acestui frit cu curajosul Macro pentru unghii, este mediu-mediu



pe 22....te-am rugat sa ma adaugi pe lista ta de ignorati sau ce vrei tu... Ceea ce evident ai fost de acord sa faci in vederea semnaturii tale.

sănătate-prevenirea-poluării / covid-19-list-of-effective-vaccins-t16510-2840.html # p451735

Din partea mea...Evit să te citesc, să-ți răspund, să te citez sau să am orice altă relație digitală și chiar și eu fizică cu tine... Dacă ai putea măcar să-ți onorezi angajamentele semnate și să mă lași în pace...Asta e tot pentru mine... Îți voi permite cel puțin să recunoști o calitate.... Mulțumesc.
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
ENERC
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 725
Înregistrare: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de ENERC » 12/07/21, 19:55

Reff-ul a trecut de la 1,2 la 1,26 în 24 de ore!!!!! promite. (https://covidtracker.fr/)

Potrivit profesorului Bruno Lina, timpul necesar pentru a fi contaminat cu deltă este de câteva secunde, comparativ cu câteva minute pentru limba engleză.
Practic, dai peste o persoană contaminată nevaccinată la brutărie și sări puțin Covid, te rog : Mrgreen: MULȚUMIRI . Pentru puțin. : Mrgreen:

Profesorul Lina a mai indicat că vaccinurile PCR pozitive sunt între 12 și 15 ori mai puțin contagioasă decât pozitivul nevaccinat.
[sursa C în emisiunea de astăzi la sfârșitul emisiunii]
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Janic » 12/07/21, 20:05

ENERC
Profesorul Lina a mai indicat că persoanele vaccinate PCR pozitive sunt de 12 până la 15 ori mai puțin contagioase decât persoanele pozitive nevaccinate.
[sursa C în aer astăzi, la sfârșitul spectacolului]
Tocmai, este ciudat să auzi un singur sunet de clopot la radioul și televiziunea guvernamentală;... doar provaxx de parcă ar fi unanimitate științifică în Franța și în lume.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Christophe » 14/07/21, 13:36

Olandezii sunt proști:

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Obamot » 14/07/21, 13:44

Cum cred doar ceea ce văd:

Infecții sau contaminări?
Și câte cazuri de gripă?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Christophe » 14/07/21, 13:47

Obamot a scris:Infecții sau contaminări?


Care este nuanța pentru tine?

Care este bolnav care nu este?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 305