Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Janic » 15/07/21, 14:31

da după blédina, acum avem vahiné, este umflat în persoana bozo. Vânt, mai mult vânt, încă vânt! Abia se schimbă din: într-o zi, con întotdeauna.
3 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de ABC2019 » 15/07/21, 14:47

ah, o competiție cu baloane acum, au decis să ne facă să râdem pentru a înveseli plecările în vacanță, în stilul glumelor pee-poo-ești prost, se pare că Bigard : Roll:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Janic » 15/07/21, 14:51

ABC2019 »15/07/21, 14:47

ah, o competiție cu baloane acum, au decis să ne facă să râdem pentru a înveseli plecările în vacanță, în stilul glumelor pee-poo-ești prost, se pare că Bigard
după tine draga mea, și yesiis-ul tău încă prost, nu distorsionezi imaginea în care te descrii atât de bine!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 904
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1241

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Robob » 15/07/21, 20:02

ABC2019 a scris:este foarte bizar aceste rezultate, potrivit dvs. există 5 milioane de persoane nevaccinate împotriva a 740 de doze vaccinate, sau un factor de 000 între cele două, dar ar exista 7 de decese de nevaccinați împotriva a 38 decese de vaccinate a unei doze, sau doar un factor de 18? Deci, primirea unei doze unice ar crește riscul de a muri cu un factor de 2?

sincer, am îndoieli ....


O, da, ai pus degetul pe ceva ce observasem!

Vă amintiți, probabil, frumoasele curbe pe care le-am făcut pe o corelație PUTERNICĂ între începutul vaccinării și cazurile pozitive, internările, apoi decesele, în toate grupele de vârstă? Vă mai amintiți, de asemenea, că, după vaccinări în case de bătrâni, au existat mai multe clustere în toată Franța și SUA, raportate de RS (dar nu în mass-media)?

Bine aici ! Statisticile engleze arată că există un val de decese după vaccinarea primară.
De asemenea, uitați-vă acum în Israel și comparați curba dozei de vaccin cu cea a cazurilor ...

Nu-mi cereți o explicație, nu am, nu sunt virolog, medic sau marabut.

Par contre, plutôt que de vouloir vacciner à tout prix les personnes qui ne le souhaitent pas, ils feraient mieux de trouver une explication à ce phénomène. : Idee:
3 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16136
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5246

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Remundo » 15/07/21, 20:11

un element de răspuns;

în vaccinuri există aproximativ 30 până la 40% infectați și purtători de COVID, în special în varianta delta.

iar acești oameni umblă peste tot asimptomatic.

Ne dăm seama cât de omniprezent este permisul sanitar în acest punct, dar în multe altele că ar dura prea mult să se dezvolte aici.
3 x
Imagine
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de ABC2019 » 15/07/21, 20:21

Remundo a scris:un element de răspuns;

în vaccinuri există aproximativ 30 până la 40% infectați și purtători de COVID, în special în varianta delta.

iar acești oameni umblă peste tot asimptomatic.

Ne dăm seama cât de omniprezent este permisul sanitar în acest punct, dar în multe altele că ar dura prea mult să se dezvolte aici.

acest lucru nu explică de ce ar exista proporțional mai multe vaccinări pe doză decât nevaccinate în decese. Dacă mergem pe stradă la întâmplare, nu există nicio părtinire asupra contaminărilor, acestea sunt în proporția de oameni pe care îi întâlnim.

Ipoteza mea ar fi mai degrabă că eșantionul vaccinat la una sau două doze nu este statistic aleatoriu, ci mai degrabă privește persoanele cu risc. Dar ar fi nevoie de date mai complete pentru a fi sigur.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Janic » 15/07/21, 20:34

abcon
ça n'explique pas pourquoi il y aurait proportionnellement plus de vaccinés une dose que de non vaccinés dans les décès. Si on se balade dans la rue aléatoirement, il n'y a pas de biais sur les contaminations, elles sont à la proportion des gens qu'on rencontre.
același ca de obicei
Dacă doza unică este „eficientă” doar la 50%, înseamnă că 50% dintre aceștia sunt contaminanți și pentru restul populației vaccinate și o singură doză! precum și fragile nevaccinate. Și a existat o mulțime de contaminanți vaccinați.
iar acum sunt chiar cele două doze care rămân sau devin contaminanți și contaminate fatal de vaccin.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de ABC2019 » 15/07/21, 20:53

dacă balonul spune ceva interesant, vă mulțumesc celorlalți pentru că mi-ați arătat acest lucru, pentru că aici chiar începe să mă obosească să-mi scriu postările de insulte fără niciun interes.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Janic » 15/07/21, 20:59

de ABC2019 "15/07/21, 20:53
dacă balonul spune ceva interesant, vă mulțumesc celorlalți pentru că mi-ați arătat acest lucru, pentru că aici chiar începe să mă obosească să-mi scriu postările de insulte fără niciun interes.
Gata!: Bozo își dă seama în cele din urmă cum este să ghemuiți toți subiecții din rând. mai mult de 8.000 de mesaje fără interes în puțin peste un an, ca să spun prostii goale, precum balonul. asta e.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Adrien (ex-nico239) » 15/07/21, 21:51

Cu un număr de vaccinați mult mai mare decât comparațiile nevaccinate va fi în curând imposibil.

Această perioadă esențială este puțin delicată pentru autorități.
Mi se pare că nu avem nici măcar cifrele în afară de declarațiile politicienilor.

Odată ce marea majoritate va fi vaccinată, decesele celor vaccinați ar putea trece cu ușurință drept decese legate nici de covid, nici de consecințele vaccinării, ci de cauze naturale.

Ei bine, după cum domnul Gain de Function este un jucător, el poate, de asemenea, împiedica anumite planuri ...
3 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot], Robob și oaspeții 184