Informații aeriene: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14955
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4359

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de GuyGadeboisTheBack » 17/07/21, 17:02

grelinette a scris:Uneori mă întreb dacă acești umanoizi care se angajează în proiecte nebunești ca acesta (în cele din urmă un proiect foarte banal atunci când aducem cifrele și distanțele la cele de la granițele Universului), nu sunt în cele din urmă extratereștri care au aterizat pe pământ cu mai multe sau mai puține șanse și care caută inconștient să se alăture patriei lor de origine galactice! ...

Adevărul este mult mai simplu: sunt sociopați (uneori psihopați), deconectați de realitate cu mintea unui copil răsfățat și capricios, care se plictisesc atât de mult, care știu mult mai mult ce să facă cu banii lor încât să organizeze aceste costisitoare, poluante, inutile și indecență elitistă. Capriciile tâmpitelor bogate.
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de Ahmed » 17/07/21, 22:30

Fără a respinge în niciun fel denumirea de „sociopați”, cred că acești oameni simbolizează perfect ceea ce este potențial conținut (în ambele sensuri ale termenului!) În imaginația colectivă modernă și o manifestă doar într-un mod hiperbolic ...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de Grelinette » 18/07/21, 15:52

Ahmed a scris:Fără a respinge în niciun fel denumirea de „sociopați”, cred că acești oameni simbolizează perfect ceea ce este potențial conținut (în ambele sensuri ale termenului!) În imaginația colectivă modernă și o manifestă doar într-un mod hiperbolic ...

Ahmed, ești un poet plin de diplomație! : Cheesy:
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de Christophe » 21/07/21, 01:34

0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14955
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4359

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de GuyGadeboisTheBack » 21/07/21, 12:39

Realizări nebunești (sau nu) ale mașinilor zburătoare:
http://jivaro-models.org/interex_2008/p ... x_2008.htm
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de Grelinette » 21/07/21, 16:15

GuyGadeboisLeRetour a scris:Realizări nebunești (sau nu) ale mașinilor zburătoare:
http://jivaro-models.org/interex_2008/p ... x_2008.htm

Nebun sau poetic?

În caz contrar, există și proiecte aeronautice foarte serioase care au înghițit miliarde de euro și care, în cele din urmă, s-au dovedit a fi flop comercial, pe care unii ingineri și economiști l-au denunțat și prezis.

De exemplu, Airbus A380, această frumoasă aeronavă plină de viitor și pe care puținii clienți care le-au cumpărat recent încearcă să scape de ea:
https://www.aerobuzz.fr/breves-transpor ... rbus-a380/

Sau acest proiect magnific, fără niciun scop de marketing (așa-numitul proiect „demonstrator”), elicopterul Aibus X3 care pleacă spre muzeul aeronauticii. În orice caz, imagini magnifice ale regiunii mele, în special ale evoluției în jurul masivului Sainte-Victoire din Aix en Provence.
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
ambarasa
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 416
Înregistrare: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de ambarasa » 21/07/21, 16:31

GuyGadeboisLeRetour a scris:Adevărul este mult mai simplu: sunt sociopați (uneori psihopați), deconectați de realitate cu mintea unui copil răsfățat și capricios, care se plictisesc atât de mult, care știu mult mai mult ce să facă cu banii lor încât să organizeze aceste costisitoare, poluante, inutile și indecență elitistă. Capriciile tâmpitelor bogate.


Între return_du_glandeux, janic_ta_mother, Și homo_qui_loss_ses_bas, Am crezut într-o diversiune de forum, dar nu întotdeauna atât de prost. : Roll:
Curaj, băieți, când vă apropiați de pistă. : Mrgreen:

A ++
0 x
Lumea este perfectă!
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14955
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4359

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de GuyGadeboisTheBack » 21/07/21, 17:58

(Aici, întoarcerea conului complet - ca și cum ar fi făină din același butoi - așa cum a ratat!)
1 x
ambarasa
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 416
Înregistrare: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de ambarasa » 21/07/21, 18:39

Dacă iau ultimele cinci postări din Return_du_Glandeux, nu întâmplător nu vreau să trișez, suntem mai aproape de grămada de gunoi de grajd este o subevaluare, decât posturile inteligibile și respectuoase față de ceilalți. Am o singură dorință Plecare_imediată_Glandeux, cine știe imediat recunoscut MDR, mă îngrijorează și ceilalți doi lol. : Mrgreen:
A ++
0 x
Lumea este perfectă!
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14955
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4359

Re: Air Info: mașini, zboruri, peisaje, exploatări, accidente ...




de GuyGadeboisTheBack » 21/07/21, 19:20

perplex a scris:cine știe recunoscută imediat

(Nu numai că este prost, dar este și incult ... Christophe, ne poți prezenta?)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 245