Animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de Grelinette » 22/07/21, 15:04

GuyGadeboisLeRetour a scris:Pisica mea mi-a adus un glas gri (Glis Glis). L-am salvat deja o dată, a plecat nevătămat după ce a mâncat un sfert de piersică ...

Mai aveți 3/4 din captură, deci încă 3 șanse de supraviețuire pentru ghirlandă!
(atât de mult, se întoarce să-și termine pescuitul intenționat ...) : Cheesy:
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14964
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de GuyGadeboisTheBack » 22/07/21, 15:16

grelinette a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Pisica mea mi-a adus un glas gri (Glis Glis). L-am salvat deja o dată, a plecat nevătămat după ce a mâncat un sfert de piersică ...

Mai aveți 3/4 din captură, deci încă 3 șanse de supraviețuire pentru ghirlandă!
(atât de mult, se întoarce să-și termine pescuitul intenționat ...) : Cheesy:

Tocmai a mâncat o parte bună din alta. El adoră! E frumos ca o fiară, plus că pare că îi plac mângâierile, doarme într-o minge, coada în protecție ... S-ar putea să fac poze.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6524
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de Macro » 22/07/21, 15:51

GuyGadeboisLeRetour a scris:Tocmai a mâncat o parte bună din alta. El adoră! E frumos ca o fiară, plus că pare că îi plac mângâierile, doarme într-o minge, coada în protecție ... S-ar putea să fac poze.


Și mie îmi plac piersicile ... Dar piersicile mele au înghețat :( :( deci nimic anul acesta

Îmi plac și mângâierile ... Pe de altă parte, dorm direct în sus cu coada în proiecție : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

Îți interzic să faci poze ... : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de Grelinette » 22/07/21, 16:21

Macro a scris:Îmi plac și mângâierile ... Pe de altă parte, dorm direct în sus cu coada în proiecție : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

Glisul și bărbatul au în comun faptul că își folosesc cozile pentru a găsi un echilibru fizic și emoțional!
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de Janic » 22/07/21, 19:39

Glisul și bărbatul au în comun faptul că își folosesc cozile pentru a găsi un echilibru fizic și emoțional!
nu sunt doar ei, nici caii nu sunt răi, mai ales cu două cozi!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de moinsdewatt » 22/07/21, 23:41

Nimic nu oprește cacatuii, nici măcar un capac de gunoi

Iulie 22 2021

Ființa umană, pentru a dobândi noi abilități, este deseori inspirată de modele mai experimentate, cum ar fi copiii care observă și reproduc gesturile bătrânilor lor sau sportivi amatori care analizează pentru ei campionii de picioare.

Această metodă dovedită funcționează și la cacati, potrivit unui studiu publicat joi în revista Science, care analizează coșurile de gunoi din Sydney pentru a documenta un exemplu de „învățare socială” în regnul animal.

Imagine

..................


citește: https://www.msn.com/fr-fr/actualite/tec ... d=msedgntp
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6524
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de Macro » 23/07/21, 10:07

GuyGadeboisLeRetour a scris:Pisica mea mi-a adus un glas gri (Glis Glis). L-am salvat odată, el a plecat nevătămat după ce a mâncat un sfert de piersică, dar din moment ce pisica mea trebuie să-și cunoască cuibul, mi l-a adus înapoi, l-am salvat din nou. E într-o cutie, doarme. Ce să fac ?


Trebuie să alegeți între ... grădină în stomacul pisicii sau pisica din stomacul lui Guy și grădină care aleargă în jurul mansardei Dilemă crudă ...
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14964
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de GuyGadeboisTheBack » 23/07/21, 12:04

Macro a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Pisica mea mi-a adus un glas gri (Glis Glis). L-am salvat odată, el a plecat nevătămat după ce a mâncat un sfert de piersică, dar din moment ce pisica mea trebuie să-și cunoască cuibul, mi l-a adus înapoi, l-am salvat din nou. E într-o cutie, doarme. Ce să fac ?


Trebuie să alegeți între ... grădină în stomacul pisicii sau pisica din stomacul lui Guy și grădină care aleargă în jurul mansardei Dilemă crudă ...

Următorul: A ieșit din cutie aseară pentru a-și câștiga existența. În această dimineață, este din nou în cutia sa!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14964
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de GuyGadeboisTheBack » 23/07/21, 12:47

Micul meu post.JPG
Mon p'tit poteau.JPG (166.94 KiB) Vizualizat de 1040 de ori

Ne întoarcem la nap.JPG
Ne întoarcem să ne luăm siste.JPG (303.15 KiB) Vizualizat de 1040 de ori
1 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Prietenii noștri animale în fotografii și videoclipuri și curiozități biologice și animale




de moinsdewatt » 07/08/21, 15:36

Video: O ciocnire teribilă între doi urși filmat în Finlanda


https://www.msn.com/fr-fr/lifestyle/voy ... d=msedgntp
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 240