Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? ”Sau„ Ce? Eficienţă? Limite? Legalitate?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Janic » 23/07/21, 12:40

daca esti sigur ca va trebui sa te vaccinezi oricum pentru a continua munca, ce rost are sa astepti?
la fel ca în situația de sodomie uscată.
cu excepția faptului că abcon îi place, mai ales când este uscat, este mult mai plăcut! Da .... din nou, a spus el! : Hopa:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16175
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Remundo » 23/07/21, 12:48

de fapt Guvernul nu dă înapoi, merge înainte și înapoi

în 2017, mult anestezic
în 2019, o mulțime de vaselină
în 2020, puțină apă
în 2021, uscat
în 2022, prin sticlă zdrobită.

dar se pare că multor francezi le place. Aveți grijă, deoarece etapa 2022 va provoca daune ireversibile. Deja 2021 nu este strălucitor, bun, dar trebuie să fii progresist, în tabăra Binelui, acesta este cel mai important ...
1 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14964
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de GuyGadeboisTheBack » 23/07/21, 12:51

L-ai uitat pe Dumnezeul guvernului în această pandemie (de la început): În Doliprane!
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Obamot » 23/07/21, 13:58

3311447E-479D-4D12-BC4B-B5FA532AFA4F.png


ESTE, DE ASEMENEA, O ADMINISTRARE LA NIVEL ȚARĂ
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16175
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Remundo » 23/07/21, 14:51

Nicolas VIDAL vă oferă un mic briefing în noaptea când Franța se rotește în noroi parlamentar.


nici nu vei putea fi internat la spital pentru primiți tratament fără trecere ...

Trăiască impasul nazal!

la înțelept.
0 x
Imagine
Grădinar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 63
Înregistrare: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Grădinar » 23/07/21, 16:19

Commédante, tragedie.

Dezbateri încălzite, indignări, vociferări, convingeri, rupere de păr, mă țin înapoi sau îmi rup cămașa.

Și niciunul care să brandească articolele din adunare, din senat, în codul legii, care ar merge împotriva acestor măsuri liberticide.

Nivelul comun de grăsime plătit cu impozitele noastre.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Obamot » 23/07/21, 16:29

Situația este acum de nesuportat pentru ABC2019, Izentrop, Sicetaitsimple și Végaz, atâta timp cât s-au târât doar în spatele pozițiilor guvernamentale, infracțiunea de a fi împiedicat îngrijitorii să folosească drogurile dorite și de a fi panicat populația pentru nimic. Ceea ce cel puțin ar necesita scuze.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16175
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Remundo » 23/07/21, 16:46

Grădinarul a scris:Commédante, tragedie.

Dezbateri încălzite, indignări, vociferări, convingeri, rupere de păr, mă țin înapoi sau îmi rup cămașa.

Și niciunul care să brandească articolele din adunare, din senat, în codul legii, care ar merge împotriva acestor măsuri liberticide.

Nivelul comun de grăsime plătit cu impozitele noastre.

pentru mine, orice deputat care votează pentru un astfel de permis de sănătate este un trădător al națiunii.

Îmi cântăresc cuvintele.

Suntem la răscrucea omniprezentului, a escrocheriei, a incompetenței, a răutății și a nebuniei.
3 x
Imagine
Grădinar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 63
Înregistrare: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Grădinar » 23/07/21, 17:13

Remundo a scris:
Grădinarul a scris:Commédante, tragedie.

Dezbateri încălzite, indignări, vociferări, convingeri, rupere de păr, mă țin înapoi sau îmi rup cămașa.

Și niciunul care să brandească articolele din adunare, din senat, în codul legii, care ar merge împotriva acestor măsuri liberticide.

Nivelul comun de grăsime plătit cu impozitele noastre.

pentru mine, orice deputat care votează pentru un astfel de permis de sănătate este un trădător al națiunii.

Îmi cântăresc cuvintele.

Suntem la răscrucea omniprezentului, a escrocheriei, a incompetenței, a răutății și a nebuniei.



Fiind cu dizabilități, pot să-mi iau puțin timp să mă informez contrar unei persoane stupefiate de orele de lucru, de călătoriile și de familia de care să am grijă.

Fals dezbateri cu falsi adversari și amestec de aer.La adunare sau la televizoare
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 22:40

Remundo a scris:
ABC2019 a scris:
Rajqawee a scris:Încă lucrez la spital - fără a oferi îngrijire - și aștept întotdeauna cât mai mult posibil ca procesul democratic să se desfășoare înainte de a fi vaccinat. Deja, pentru că altfel nu mai cred în statul de drept (și hei, din moment ce convingerile mele mă fac să lucrez pentru stat, asta mă deranjează puțin!) Și apoi pentru că cred că am putea avea surprize pe măsură ce mergem :)

Uite, o mică părere de la cineva interesat...

daca esti sigur ca va trebui sa te vaccinezi oricum pentru a continua munca, ce rost are sa astepti?

la fel ca în situația de sodomie uscată.

bine, dacă condițiile sunt aceleași (sunteți sigur că vi se va întâmpla doar o dată sau de două ori, dar după aceea veți avea câteva avantaje mici, cum ar fi să aveți mai multă mâncare în cantină), concluzia este logică este aceeași: mai devreme este mai bine, atunci scapi de ea : Mrgreen:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 316