Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? ”Sau„ Ce? Eficienţă? Limite? Legalitate?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16172
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Remundo » 23/07/21, 22:43

ABC2019, sănătatea mea și corpul meu nu sunt de vânzare, nici la big pharma, nici într-un cadru profesional în care trebuie doar să-mi îndeplinesc misiunea fără ca cineva să-mi impună un vaccin autorizat condiționat.

Și când vine vorba de mâncare, nu sunt o prostituată de serviciu care își așteaptă proxenetul și să-l voteze pe Macron.


În ceea ce privește îngrijitorii, o privire înapoi la 4 valuri de isterie guvernamentală

1 x
Imagine
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 22:45

Remundo a scris:
Grădinarul a scris:Commédante, tragedie.

Dezbateri încălzite, indignări, vociferări, convingeri, rupere de păr, mă țin înapoi sau îmi rup cămașa.

Și niciunul care să brandească articolele din adunare, din senat, în codul legii, care ar merge împotriva acestor măsuri liberticide.

Nivelul comun de grăsime plătit cu impozitele noastre.

pentru mine, orice deputat care votează pentru un astfel de permis de sănătate este un trădător al națiunii.


pai nu, nedemocratii sunt cei care refuza voturile parlamentului cand nu le plac.

Dacă nu ești fericit, îl poți schimba anul viitor. Nu toți sunt atât de norocoși.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 22:47

Remundo a scris:ABC2019, sănătatea mea și corpul meu nu sunt de vânzare, nici la big pharma, nici într-un cadru profesional în care trebuie doar să-mi îndeplinesc misiunea fără ca cineva să-mi impună un vaccin autorizat condiționat.

Și când vine vorba de mâncare, nu sunt o prostituată de serviciu care își așteaptă proxenetul și să-l voteze pe Macron.


Asta e bine, nimic nu te obligă să te vaccinezi, nu ai o profesie de sănătate?

si vei vota pe cine vrei tu la urmatoarele alegeri. Încă o dată, corul tău de bocitori că nu suntem într-o democrație este de râs, mai ales când vedem liderii cărora le faci ochii. Dacă majoritatea oamenilor sunt împotriva acestor măsuri, vor vota un politician care afișează aceleași convingeri și toată lumea îl va respecta, e atât de simplu.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Grădinar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 63
Înregistrare: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Grădinar » 23/07/21, 23:41

Așa că vă spun, vă strig: SUNT INDIGNAT DE ACEST GUVERN!!
Toata lumea, toata lumea are dreptul si libertatea de a se vaccina, motiv pentru care ma opun pasului de sanatate.!!
În plus, eu însumi mi-am luat cele două doze (pissst, pune o a treia deoparte în caz că...
Dar taci, nu vezi că vorbesc cu populația!?)
Sunt cu tine, iată, mulțumesc și bună seara.
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de ABC2019 » 23/07/21, 23:45

Grădinarul a scris:Așa că vă spun, vă strig: SUNT INDIGNAT DE ACEST GUVERN!!
Toata lumea, toata lumea are dreptul si libertatea de a se vaccina, motiv pentru care ma opun pasului de sanatate.!!
În plus, eu însumi mi-am luat cele două doze (pissst, pune o a treia deoparte în caz că...
Dar taci, nu vezi că vorbesc cu populația!?)
Sunt cu tine, iată, mulțumesc și bună seara.

ah pai si tu vei putea vota pentru unul dintre candidatii care s-au pronuntat impotriva permisului de sanatate....
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Christophe » 24/07/21, 00:57

ABC2019 a scris:
Grădinarul a scris:Așa că vă spun, vă strig: SUNT INDIGNAT DE ACEST GUVERN!!
Toata lumea, toata lumea are dreptul si libertatea de a se vaccina, motiv pentru care ma opun pasului de sanatate.!!
În plus, eu însumi mi-am luat cele două doze (pissst, pune o a treia deoparte în caz că...
Dar taci, nu vezi că vorbesc cu populația!?)
Sunt cu tine, iată, mulțumesc și bună seara.

ah pai si tu vei putea vota pentru unul dintre candidatii care s-au pronuntat impotriva permisului de sanatate....


Votează cu asta societate-și-filozofie / societate-citate-și-sloganuri-în-imagini-care-reflectă-t12318-100.html # p301411 ??? : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Christophe » 24/07/21, 01:02

Remundo a scris:
În ceea ce privește îngrijitorii, o privire înapoi la 4 valuri de isterie guvernamentală



Dar pleacă de acolo pov idiotule!!

Dacă nu o faci, o facem noi modul tau fascist!!

Ți-am spus că ea a fost într-adevăr acest deputat!!
2 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Janic » 24/07/21, 10:52

abcon
bine, dacă condițiile sunt aceleași (sunteți sigur că vi se va întâmpla doar o dată sau de două ori, dar după aceea veți avea câteva avantaje mici, cum ar fi să aveți mai multă mâncare în cantină), concluzia este logică este aceeași: mai devreme este mai bine, atunci scapi de ea
Nu pentru că îi place marelui prost, uscat sau cu sticlă zdrobită, toată lumea este ca ea. Dasssssss...si mai profund, la naiba! pentru că nu o mulțumește o dată sau de două ori, ci tot personalul trece peste ea! Da din nou!
iar după aceea, crede că e sănătos! :şoc:
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14963
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4362

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de GuyGadeboisTheBack » 24/07/21, 13:07

Ieri am fost la un concert într-un sat din Haut 04 unde restaurantele nu s-au închis NICIODATĂ, unde nu s-au purtat NICIODATĂ măști, unde nu a existat NICIODATĂ respectarea stării de acces, unde NU există NU există pașaport sanitar, unde muzicienii își pot exersa așadar. profesie fără „ausweiss", unde NICIODATĂ nu a existat un ciorchine! „Gabaritul” a explodat, gesturile de barieră inexistente, toate generațiile erau prezente, toată lumea se săruta, pe scurt, eram într-un loc în „lumea „înainte” și la naiba. a fost bun!!!
Am dat chiar și o lovitură la tastatură (pe care-l cunosc de când s-a născut) pentru că avea covid (la Montpellier)... Gata, sunt vaccinata!
: Mrgreen:

Ps: De la începutul pandemiei, niciun polițist la orizont.
3 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Aplicarea permisului de sănătate. Pentru cine ? Cum? Sau „Ce? Eficienţă? Guvernul Macronic dă înapoi ...




de Obamot » 24/07/21, 14:01

Așa că o să mă mut acolo înainte ca prețul terenului să ia liftul : Cheesy:

Janic a scris:abcon
bine, dacă condițiile sunt aceleași (sunteți sigur că vi se va întâmpla doar o dată sau de două ori, dar după aceea veți avea câteva avantaje mici, cum ar fi să aveți mai multă mâncare în cantină), concluzia este logică este aceeași: mai devreme este mai bine, atunci scapi de ea
[...] Da din nou!
iar după aceea, crede că e sănătos! :şoc:
Sunt de părere că șeful lui trebuie să știe ce înșelătorie a angajat. fisierul lui incepe sa se incarce...
Dernière édition alin Obamot 24 / 07 / 21, 14: 06, editate 2 ori.
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : gegyx, Majestic-12 [Bot] și oaspeții 327