#Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Christophe » 16/08/21, 18:52

Spitalizările Covid pentru copii explodează în Statele Unite ... și nu au fost niciodată atât de numeroase ...1 din ... 900 de locuitori ...

Varianta Delta, care se răspândește rapid în cea mai mare parte a populației nevaccinate din populația SUA, a provocat creșterea spitalizărilor în ultimele săptămâni, creșterea numărului de spitalizări COVID-19 pediatrice confirmate și suspectate la 1,902 sâmbătă, conform datelor de la Departamentul SUA pentru Sănătate și Servicii Umane.

0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Christophe » 16/08/21, 22:02

COMPLOTISTI MURI DE 2 MEI!

Oamenii de știință solicită pregătirea pentru un scenariu „probabil și care trebuie luat foarte în serios” în criza coronavirusului: „Am fi din nou în aceeași situație ca acum un an”

https://www.dhnet.be/actu/monde/des-sci ... 48b3dbbcb8
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Obamot » 16/08/21, 22:22

O nouă „variantă” sau un nou hack de la laboratorul P4?
0 x
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de SixK » 26/08/21, 18:59

O lectură interesantă pe vârful variantelor (nu sunt sigur dacă linkul a fost deja postat aici):
https://www.lemonde.fr/blog/realitesbio ... ine-spike/
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.
Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de SixK » 30/08/21, 21:38

Gata, ajungem acolo ...

Varianta sud-africană:
https://www.ouest-france.fr/sante/virus ... ae259b0fc1

Numele codului C.1.2.

Contagioase precum Delta și a priori mai rezistente la vaccinuri și alte imunități naturale în urma infecției.
Este deja în Anglia, atât de mult de spus că nu va dura mult aici.
Va trebui să îi monitorizăm răspândirea și pericolul.
1 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.

Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Obamot » 30/08/21, 21:55

SixK a scris:Gata, ajungem acolo ...

Varianta sud-africană:
https://www.ouest-france.fr/sante/virus ... ae259b0fc1

Numele codului C.1.2.

Contagioase precum Delta și a priori mai rezistente la vaccinuri și alte imunități naturale în urma infecției.
Este deja în Anglia, atât de mult de spus că nu va dura mult aici.
Va trebui să îi monitorizăm răspândirea și pericolul.
Va trebui să urmăriți ce puneți pe farfurie ... și puteți dormi liniștit ...
Pentru că altfel, vei ajunge în stare de ebrietate ... de ... mainstream :!:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Christophe » 30/08/21, 22:02

Obamot a scris:Va trebui să urmăriți ce puneți pe farfurie ... și puteți dormi liniștit ...
Pentru că altfel, vei ajunge în stare de ebrietate ... de ... mainstream :!:


Ne puteți oferi un punct științific între dietă, junk food și covid serios?

Ce se schimbă odată cu vârsta la nivel nutrițional care ar putea explica agravarea covidului?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de Obamot » 30/08/21, 22:24

Bein with Janic (în special) vorbim despre asta de ani de zile ...

Ne recitiți postările și ne dați un rezumat, apoi, din moment ce ceea ce citiți nu este întotdeauna ceea ce este scris, vom corecta : Cheesy:

(de câte ori sunt 45 € acolo ...? : Cheesy: : Cheesy: :!: : Cheesy: )

Știi, ar trebui să-l întrebăm în special pe Janic, eh, din partea mea modestă și pe scurt ... : Arrowd:

De fapt nu, NU există (după părerea mea) o dietă specială pentru covi .... Deoarece totul este interconectat: igiena intestinală depinde de: metabolismul zahărului => metabolismul grăsimilor (extrem de complex) metabolism calciu + sport, acid-bazic favorabil echilibru, echilibru mental bun și joie de vivre care duce la sănătate. Și toate acestea depind de ceea ce intră în organism: nutrienți și vitamine, imuno-modulare și repet: un psihic bun și un spirit bun.

Făcând o mică previziune, nu exclud ideea că, dacă ne-am apropia de natură, am găsi noi modalități de adaptare la ecosistemele în care ar trebui să trăim.,. Dar fundamentele de mai sus ar trebui să persiste câteva sute ... sau chiar mii de ani ... ( : Cheesy: )


Iată oala.
Toți cei care au (sau au avut) controlul tulburărilor care pot rezulta din disfuncționalități ale soldurilor menționate mai sus.
Dificultatea este că oricine își revizuiește stilul de viață, nu ar trebui să-l trăiască ca „dietă”, ci să-l facă din toată inima pentru că vrea să o facă ...
Ideea seamănă puțin cu spiritul bun al „grădinar relaxat”Dar în cazul unui„traseu de fitness cu propriul corp ...Matei 22:21

Evident, nu putem fi categorici, fiecare caz este specific și nu putem corecta decenii de exces de genul asta ... dar dacă cele de mai sus sunt aproximativ modalitatea de urmat pentru a avea echilibre metabolice „în unghii” (conform prescripțiilor OMS) , și determinat după o „verificare completă a sângelui”) și fără a fi prea greșit, oferă șanse mari de a realiza homeostaza la persoanele sănătoase ... (poate dura ani, în medie doi sau trei ani, depinde ... și trebuie să mergi încet, pentru că trebuie să-l vezi ca pe un „bilet dus”)
Dernière édition alin Obamot 30 / 08 / 21, 22: 54, editate 1 ori.
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13715
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1524
A lua legatura cu:

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de izentrop » 30/08/21, 22:54

SixK a scris:Gata, ajungem acolo ...
Numele codului C.1.2.
Contagioase precum Delta și a priori mai rezistente la vaccinuri și alte imunități naturale în urma infecției.
Este deja în Anglia, atât de mult de spus că nu va dura mult aici.
Va trebui să îi monitorizăm răspândirea și pericolul.
Nu o putem face ... nimic
Oamenii de știință NICD asigură luni că C.1.2 este „prezent doar la niveluri foarte scăzute” și că este prea devreme pentru a-i determina evoluția. „În acest moment, nu avem date experimentale care să confirme modul în care reacționează, în ceea ce privește sensibilitatea la anticorpi”, a spus Penny Moore, cercetător la NICD. Dar „avem încredere considerabilă că vaccinurile distribuite în Africa de Sud vor continua să ne protejeze împotriva cazurilor severe și a morții”, a adăugat ea. https://www.lefigaro.fr/flash-actu/afri ... t-20210830
Feriți-vă de halucinațiile celuilalt Feigl-Ding crăpat
0 x
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: #Variante Covid (Delta, Epsilon, Lambda ...): aspect, contagiune, pericol, imunitate, tratamente, vaccinuri ...




de SixK » 30/08/21, 23:50

izentrop a scris:Feriți-vă de halucinațiile celuilalt Feigl-Ding crăpat

Ha! Îmi pare rău, nu cunosc faptele de arme ale lui Feigl-Ding.
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.

Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : gegyx, Google Adsense [Bot] și oaspeții 314