Organizare și îmbunătățire interioară a deșeurilor zero

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ACC
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 20/09/21, 16:18
x 1

Organizare și îmbunătățire interioară a deșeurilor zero




de ACC » 24/09/21, 17:43

bonjour,

M-am înregistrat la asta forum deoarece foarte sensibil la mediu, ecologie, natură și conservarea acestuia, în urmă cu câteva luni am lansat o activitate în organizarea și îmbunătățirea interioarelor prin zero deșeuri.
Pe de o parte, este o chestiune de iluminare, de sortare, de decupare a interioarelor pentru a reveni la esențial, la util la domiciliu și la locul de muncă. De asemenea, este vorba de îmbunătățirea și înfrumusețarea spațiilor cu ceea ce există deja și / sau, dacă este necesar, apelând la centre de reciclare și centre de resurse.
Obiectivele conceptului meu sunt atât de a face oamenii conștienți de zero risipă, cât și de a consuma, de a găsi armonia potrivită între frumos și util în interior, dar și de a oferi servicii care contribuie la bunăstarea în mediul său personal și profesional. , care sunt accesibile tuturor.
Pentru cei mai curioși, site-ul meu: http://www.harmony-organisationdinterieur.com sau pe Google tastând HarmÔny.

Atât de mult pentru această împărtășire a activității mele.
Nu ezitați să-mi dați părerile, sugestiile voastre!

Să aveți un weekend frumos tuturor,


Anne-Claire, fondatoarea HarmÔny
1 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 305