Trezirea și dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul anti-rasismului (înfricoșător)

dezbateri și companii filosofice.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14958
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4359

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de GuyGadeboisTheBack » 06/12/21, 17:49

Christophe a scris:nu voi spune mai multe:
Lasă-mă +1:

Josnic! Aceeași reflecție dezgustătoare (ne) ca și pentru viol: „Trebuie să crezi că ea a căutat-o ​​puțin la fel”. Nu, patetic... Totophe, mă dezamăgi enorm. : Evil:
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Ahmed » 06/12/21, 18:05

Pentru a stabili un contrapunct la analiza psihologizantă aObamot și în același registru, aș spune că reacția fanilor lui „Z” face parte din comportamentul haitei în care consimțământul tacit al publicului împinge oamenii de obicei calmi (?) să folosească violența pentru a-și demonstra ostilitatea față de respectul pentru credințe. străine de grupul lor, căutând astfel să-și demonstreze apartenența și să-și întărească legăturile interne.
Să nu uităm că „Z” se străduiește să se prefacă drept o victimă pe care căutăm să o reducem la tăcere*, ceea ce susținătorii săi o practică cu bucurie...
În ceea ce privește Arcașul, încă nu reprezintă vârful gândirii...

* Care implicit și mai ales retoric validează valoarea discursului său, pentru că de ce să se opună replicilor inofensive?
1 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Christophe » 06/12/21, 20:58

GuyGadeboisLeRetour a scris:
Christophe a scris:nu voi spune mai multe:
Lasă-mă +1:

Josnic! Aceeași reflecție dezgustătoare (ne) ca și pentru viol: „Trebuie să crezi că ea a căutat-o ​​puțin la fel”. Nu, patetic... Totophe, mă dezamăgi enorm. : Evil:


O da ? Crezi că comuniștii ar fi fost suficient de proști pentru a participa deschis la o întâlnire nazistă?

Pentru că este exact același scenariu... acești activiști anti-rasism sunt idioți!

Umanitatea mă dezamăgește enorm : Evil:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14958
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4359

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de GuyGadeboisTheBack » 06/12/21, 21:01

Ai dreptate.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Christophe » 06/12/21, 21:05

Vrei o lovitură? : Mrgreen:
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Ahmed » 06/12/21, 21:09

Crezi că comuniștii ar fi fost suficient de proști pentru a participa deschis la un miting nazist?

Între idioții morocăni și idioții înarmați și înarmați, există o diferență de grad...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Christophe » 06/12/21, 21:12

Majoritatea idioților sunt înarmați cu pumnii, în orice caz...
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Ahmed » 06/12/21, 21:15

Rămâne eficient cu mult sub ceea ce se poate aștepta de la armele reale...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Christophe » 06/12/21, 21:19

Ei bine, nu au fost alte arme la întâlnirea Z... dar pumnii pot apuca scaune... : Mrgreen:
1 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Ahmed » 06/12/21, 21:20

Asta spun eu; poate m-am exprimat prost?
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 228