Trezirea și dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul anti-rasismului (înfricoșător)

dezbateri și companii filosofice.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de GuyGadeboisTheBack » 06/12/21, 21:22

Ahmed a scris:Asta spun eu; poate m-am exprimat prost?

O, nu, nu, niciodată! : Wink:
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Christophe » 06/12/21, 21:31

Wokisme pentru manechine (rețineți că în dreapta, a plăcintei, nu este nicio problemă... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: ):

Iată o modalitate ușoară de a înțelege cum funcționează libertatea.

Această persoană și-a luat partea, dar i-a afectat negativ pe alții. Și-a folosit libertatea creând nedreptate față de ceilalți. Libertățile nu pot fi folosite conform propriilor noastre voințe individuale, ignorând nedreptățile create altora. Dreptatea dispare când cineva îi face rău altora; această plăcintă este un exemplu perfect al aplicării greșite a conceptului de libertate individuală.


Tart_Wokisme.jpg
Tarte_Wokisme.jpg (65 KiB) Vizualizat de 469 ori
1 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de izentrop » 06/12/21, 22:13

Christophe a scris:Wokisme pentru manechine (rețineți că în dreapta, a plăcintei, nu este nicio problemă... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: ):

Iată o modalitate ușoară de a înțelege cum funcționează libertatea.

Această persoană și-a luat partea, dar i-a afectat negativ pe alții. Și-a folosit libertatea creând nedreptate față de ceilalți. Libertățile nu pot fi folosite conform propriilor noastre voințe individuale, ignorând nedreptățile create altora. Dreptatea dispare când cineva îi face rău altora; această plăcintă este un exemplu perfect al aplicării greșite a conceptului de libertate individuală.
Acesta este cazul celor care refuză vaccinarea. Sunt un pericol pentru ceilalți.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de GuyGadeboisTheBack » 06/12/21, 22:21

izentrop a scris:Acesta este cazul celor care refuză vaccinarea. Sunt un pericol pentru ceilalți.

Imagine
1 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de izentrop » 06/12/21, 23:46

rușine
Imagine
Milițiile Nosferatu lovesc cu binecuvântarea poliției :şoc:
Loviturile au plouat așadar asupra oarecum naivii cetățeni/activiști ai Vestelor Galbene, dar de remarcat că cei mai rasializați cetățeni de atunci primeau o porție dublă de gnoni, sau chiar o pedeapsă triplă atunci când polițiștii interveneau la rândul lor. O asistentă foarte obișnuită cu demonstrațiile din ultimii ani și-a comunicat cu această ocazie surprinderea față de numărul foarte mare de răniți într-un timp atât de scurt: unsprezece în câteva minute. Evident, loviturile au avut ca scop nu să disperseze mulțimea, ci să provoace răni deschise. Unii jurnaliști prezenți au făcut o experiență amară, unul dintre ei i-ar fi tăiat gâtul. Poliția a intrat a doua oară pentru a șlefui munca ucenicilor CRS. Nu i-a arestat pe atacatori, ci pe atacatorii care au putut fi supuși verificărilor de identitate și perchezițiilor sistematice. Fasciștii nu au fost supuși niciunei percheziții sau verificări de niciun fel, în ciuda expunerii armelor cu lamă de categoria a șasea. https://lundi.am/La-honte
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Obamot » 07/12/21, 00:30

Nu are rost să postezi asta pentru a distra atenția...
E inutil să te prefaci, pentru că „non-vax” nu iau parte din nimeni. Prin urmare, este fals. Sofism.
Nu are niciun scop altul decât să vă agraveze cazul și să vă arătați disprețul să considerați că am fi destul de proști să nu-l vedem!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Christophe » 07/12/21, 09:18

Obamot a scris:
Christophe a scris:Sosirea lui Z are loc în aceste 10 minute...

... la 20 m de scenă, a fost „sărutat în dragoste sălbatică” de un om gras... foarte repede stăpânit de gorilele lui (ceea ce i-ar fi adus un ITT de 9 zile pentru o întorsătură la încheietura mâinii ???)
Nu m-am uitat la toate, dupa 10 minute de clisee m-am oprit...


Pentru îmbrățișarea despre care vorbeam acest pasaj:



Chiar inainte de a urca pe scena...

Pentru cultura mea politică, o să mă forțez să urmăresc tot discursul lui...Am terminat 50% de 2 ori...Mi-au plăcut foarte mult piruetele psihologice de la început.

Zob este puternic! : Mrgreen:

ps: ar trebui să te uiți la tot pe Oba... trage gloanțe roșii asupra lui Macron și a predecesorilor lui... dar hei, este discursul unui candidat... dacă 25% este adevărat, deja e „bine”...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Christophe » 07/12/21, 09:28

ACTUL 8:

0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Christophe » 07/12/21, 09:29

Ahmed a scris:
Crezi că comuniștii ar fi fost suficient de proști pentru a participa deschis la un miting nazist?

Între idioții morocăni și idioții înarmați și înarmați, există o diferență de grad...


Ai dreptate Ahmed, înarmați sunt antifa înarmați cu acid... aparent...

Fasciștii, cei adevărați, sunt antifa care caută violența și împiedică dezbaterea democratică:

0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Dictatura minorităților și neo-totalitarismul sub pretextul antirasismului (înfricoșător)




de Christophe » 07/12/21, 09:32

O alta:

0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Macro și oaspeții 257