Achiziționarea de terenuri în Corsica

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Thunderman
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 26/05/06, 02:02

Achiziționarea de terenuri în Corsica




de Thunderman » 05/04/07, 19:34

După flopul forum „lemondeestanous”, și prezent pe alte o sută ...

Acum știu că, datorită internetului, este foarte greu să creezi ceva în lumea reală. Internetul este un mediu aproape închis.

Acum scopul meu este să cumpăr terenuri în Corsica, împreună cu alții sau singuri (să-mi pun duba și motocicleta acolo, să-mi cultiv legumele, să construiesc un habitat mic ...)

Dacă doriți același lucru, puteți cumpăra și împărți un teren ca grup. O ecolagie „ușoară” într-un fel ... Doar o condiție esențială pentru mine: aș vrea să fie interzisă creșterea animalelor pentru carne.

Vă mulțumesc pentru atenție
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 86