Prezentarea fabiennet: proiect microhidraulic

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
fabiennet
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 08/04/07, 14:32
Locul de amplasare: Sf. Martin Vésubie

Prezentarea fabiennet: proiect microhidraulic




de fabiennet » 08/04/07, 14:58

În primul rând, salut tuturor membrilor.
Am 39 de ani și soțul meu 43 și locuiesc la munte în 06.
La fel ca toți membrii, cred că este timpul să facem ceva pentru mediu și, ca toți cei care avem copii, CE VREI SĂ LE PĂRĂȘIM?
Când mă gândesc la cel mai mic al meu care are 6 ani !!!!!!!!!!!
Căutam un site complet și cred că l-am găsit.
Având în vedere proximitatea unui torent lângă hambarul nostru, ne vom produce electricitatea.
Fiind un novice în acest sens sfaturile și opiniile dvs. vor fi foarte utile
Vă mulțumim anticipat.
Mulțumesc, Fabienne
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 08/04/07, 21:04

Bună ziua, bun venit la asta forum.

Mesajul dvs. fiind mai mult o prezentare, l-am pus în spațiul „convivialitate”.

Vă invit să navigați pe forum cu siguranță veți găsi hrană pentru gândire, precum și o mulțime de link-uri către informații relevante. Mă gândesc, printre altele, la intervenții ale Lumberjack pe acest subiect.

Gata, lectură bună, veți vedea, există o mulțime de lucruri de învățat ...
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
Avatar de l'Utilisateur
Pollux
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 07/05/06, 23:08
Locul de amplasare: Paris
x 1




de Pollux » 09/04/07, 03:12

hi,

bun venit la cele noi !!

iată un articol foarte bine făcut despre o instalație hidroelectrică în miniatură.

http://www.moreau-fr.net/proto/turbine/index.html

poate că l-ați citit deja, dar dacă nu ați făcut-o, probabil că această pagină vă va ajuta foarte mult. Există tot ce aveți nevoie. calcule, un tutorial și chiar și unde să găsești o roată de mic pelton ...

mult succes pentru acest proiect.
0 x
critica este necesară, dar invenția este vitală, deoarece în fiecare invenție există o critică a convenției ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 10/04/07, 10:53

ex-oceanic a scris:Vă invit să navigați pe forum cu siguranță veți găsi hrană pentru gândire, precum și o mulțime de link-uri către informații relevante. Mă gândesc, printre altele, la intervenții ale Lumberjack pe acest subiect.

Gata, lectură bună, veți vedea, există o mulțime de lucruri de învățat ...


Mă bucur să te revăd aici oceano ... a fost un „căscat” așa cum se spune!

În ceea ce privește informațiile deja prezente, într-adevăr, le-am discutat deja mult, a se vedea (în altele):

https://www.econologie.com/forums/construire ... t2820.html

Pentru Pollux, vă mulțumim pentru reamintirea (deja o prezentasem dar unde ??) a acestui site foarte bun :)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 346