Internet Explorer 7 + vista = problema cu magazinul?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Pollux
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 07/05/06, 23:08
Locul de amplasare: Paris
x 1




de Pollux » 14/04/07, 08:02

Am încercat să instalez Vista pe computerul meu la școală (bahut-ul nostru a cumpărat o licență de student și ne-a obligat să ne „actualizăm” discurile pentru a fi instruiți cu privire la instrumentele informatice actualizate) și, pe lângă punând rețeaua și PC-ul plat, și nervii mei într-o minge, acest truc împiedică utilizarea software-ului CATIA, NASTRAN-PATRAN, Fluent, Matlab 6 (software esențial pentru studiile noastre), rețeaua funcționează prost (I ' nu am încercat magazinul econology, dar am avut problema descrisă aici pe un alt magazin ...
școala noastră a fost rambursată pentru licența sa, iar în ceea ce mă privește, părerea mea este făcută: Vista = CACAAAAAAA !!!
0 x
critica este necesară, dar invenția este vitală, deoarece în fiecare invenție există o critică a convenției ...
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 14/04/07, 11:34

Pollux a scris:Am încercat să instalez Vista pe computerul meu la școală, iar rețeaua funcționează prost (nu am încercat magazinul econology, dar am avut problema descrisă aici într-un alt magazin ...

Poate fi vorba de o versiune Vista, pe care ați instalat-o?
Sau mai simplu un nivel de „confidențialitate” puțin prea ridicat (cookie-urile mai mult sau mai puțin blocate) sau memoria cache puțin prea mică.
Pe scurt, în fabricile de gaze care sunt sisteme de operare, este ceva de pierdut, acesta este motivul pentru care am rămas pe Millenium în timp ce toată lumea din jurul meu a trecut la XP și problemele care apar cu tot noul SE.
Dar durează doar o vreme, ne găsim rapid cu un program interesant care funcționează doar pe ultimul sistem de operare lansat : Evil:
Acesta este motivul pentru care voi continua să testez VISTA, păstrând în același timp un hard disk cu XP și o cheie USB cu Mandriva Flash. :D
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 181