Lovitură de stat globală (supranațională) în curs?

dezbateri și companii filosofice.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de Obamot » 16/05/22, 01:20

A8D13252-F68E-4AD1-AFD6-ADDA508F519E.jpeg


Găsit sub: ZELENSKY WEF YOUNG GLOBAL LEADERS (și tradus)

Intenția inițială a acestei pagini a fost de a identifica membri aleși ai guvernelor care au fost și membri/participanți la Forum Economia mondială (WEF)

Zelensky este unul dintre „Tinerii lideri ai WEF” investiți de Klaus Schwab (aaaah cooptarea este bună...)
Se susține că fiind evreu, Zelensky nu ar fi putut să susțină neo-naziști... Și totuși, batalionul AZOV este o fundație a Ucrainei post-2014, asigură legea și ordinea și chiar controlează președinții Ucrainei în cazul în care aceștia se abat de la naţionalismul ucrainean propriu-zis, inspirat de „Germania nazistă glorioasă” şi de liderul ei Adolf Hitler.

Programul a fost fondat de Klaus Schwab of Forum economia mondială în 1993 ca „Global Leaders for Tomorrow” și a fost redenumită Young Global Leaders în 2004. Schwab a început grupul cu 1 milion de dolari câștigat prin Premiul Dan David, iar clasa inaugurală din 2005 a inclus 237 de tineri lideri. Oamenilor recunoscuți ca tineri lideri mondiali li s-a permis să participe la întâlniri. Printre cele 200 selectate s-au numărat profiluri globale precum Angela Merkel, Tony Blair, Nicolas Sarkozy, Bill Gates, Bono, Richard Branson (Virgin), Jorma Ollila (Shell Oil) și José Manuel Barroso (Președintele Comisiei Europene 2004-2014).

Adultii stiu asta. Aparent, WEF „Young Global Leaders” trebuie să aibă 38 de ani sau mai puțin atunci când sunt admiși.

Unii susțin că Zelensky și Putin sunt tinerii lideri mondiali ai lui Schwab.

Totuși, la vremea respectivă, Volodomyr Zelensky nu era președinte, purta tocuri înalte, dar a absolvit forum tineri lideri ai WEF. — (raportat: Larry Page, co-fondator al Google). De ce? Originile lui evreiești? Zelensky nu a explicat detalii despre educația sau religiozitatea sa evreiască, dar a fost, de asemenea, rapid să exprime mesajul ocazional al mândriei evreiești și al unui sentiment puternic de unitate.

Alți tineri lideri noti ar include:
- Jeffrey Zients (coordonator de răspuns la coronavirus pentru Casa Albă din SUA din 2021, selectat în 2003),
- Jeremy Howard (fondatorul grupului de presiune influent „măști pentru toți”),
- leana wen (analist medical cnn zero-covid),
- eric feigl-ding (personalitate twitter zero-covid),
- Gavin Newsom (guvernatorul Californiei,...
(bine, bine, ramificațiile „rețelei covid” ar părea bune...)

Când Zelensky a fost ales în 2019, el l-a numit imediat pe binefăcătorul său, avocatul lui Kolomoyskyi, să conducă administrația prezidențială pentru Ucraina.

WEF ar fi șters profilul lui Putin?

Tulsi Gabbard este membru al Young Global Leaders și îl cunoaște pe Klaus Schwab.

Lideri care practic își urăsc oamenii și nu le pasă deloc ce cred ei pentru că nu răspund oamenilor.

Tânăra păpușă globală a lui Klaus Schwab... liderii dezvăluiți -
- Trudeau în Canada,
- Buttigieg în Statele Unite,
- Macron în Franța și mulți alții

22 februarie 2022 James Fetzer Blog Leohohmann.com

După cum spune expertul în tehnocrație Patrick Wood, nu este o coincidență că 1992 a fost ales ca an de lansare pentru programul Global Leaders of Tomorrow. 1997-2003, Actor, Scenarist, Director Creativ, Echipa concursului de stand-up comedy Quarter-95. Răspunsul poate fi în școala Young Global Leaders, care a fost creată și condusă de Klaus Schwab of Forum economie mondială și prin care au trecut mulți dintre liderii politici și de afaceri de astăzi înainte de a ajunge în vârf. Ea a fost, de asemenea, membră a Consiliului pentru Relații Externe până de curând.

Brigitte Macron, profesoară de teatru, asta înseamnă ceva pentru tine?

S-ar putea ca Zelensky să fi fost cumpărat și plătit pentru a împinge lumea la război, astfel încât acești oameni să poată implementa toate măsurile tiranice pe care guvernele și Forum economia globală au visat întotdeauna.

Motivul este că încă nu înțelegem motivul succesiunii agendelor covid apoi războiului din Ucraina...

Alte exemple de tineri lideri globali influenți:
- Prințesa Moștenitoare Victoria a Suediei (care este și ea pe cale de aderare)


Informații de verificat desigur...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de Obamot » 16/05/22, 02:05

Mai multe aici în engleză, descoperim o mulțime de lucruri...

0 x
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de humus » 16/05/22, 06:59

Obamot a scris:Ca să nu mai vorbim de Finlanda (care a luptat cu Uniunea Sovietică de partea naziștilor din 1941 până în 1944) care a scos zvastica din avioanele sale în 2020, exact când lucrurile începeau să miroase a pârjolit la Kiev:

48B5EAFA-1A15-43CC-A42F-05E75F27A748.jpeg

(și chiar mai rău, naziștii au fost cei care și-au însușit emblema pe care Finlanda o folosea din 1918...)

Mai sunt si altele de genul asta... :şoc:

Va fi dificil (imposibil) : Roll: ) pentru a canaliza iluziile dar hai sa incercam.

Prezentat în mitologia finlandeză
În 1918, la scurt timp după independența Finlandei față de Rusia, contele suedez Eric von Rosen i-a dat tinerei Republici primul său dispozitiv, un avion cu o svastică albastră, talismanul norocos al aristocratului.

Svastica, unul dintre cele mai vechi simboluri ale umanității, în special în Europa și Asia, „era și un simbol în mitologia finlandeză, așa că era firesc să o folosești”, explică un purtător de cuvânt al armatei finlandeze, Henrik Gahmberg.

O decizie luată în urmă cu trei ani
Potrivit personalului, noua emblemă adoptată - cu vulturi aurii - este simbolul oficial al Forțelor Aeriene Finlandeze din 2002. Însă mai multe unități, avioane, steaguri sau decorațiuni păstraseră svastica, simbol oficial din 1918 până în 1945.

„Este ceva ce a trebuit să explicăm străinilor care l-au legat de Germania nazistă, când avea origini complet diferite”, argumentează Henrik Gahmberg.


https://www.leparisien.fr/international ... 346165.php
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de Obamot » 16/05/22, 12:37

Iată, încă o dată nu ai citit bine. Știu pentru că am scris : Arrowd:

Obamot a scris:(și chiar mai rău, naziștii au fost cei care și-au însușit emblema pe care Finlanda o folosea din 1918...)
Dacă a fost doar atât, de ce au îndepărtat în liniște rămășițele acestor simboluri în 2020? Niciun motiv dacă datează din Matusalem!
Asa de! Potrivit dumneavoastră, svastica folosită de batalionul Azov, este o pură coincidență istorică și un „delirMatei 22:21 :?: (huh-huh-huh ...)

Repet, există o legătură cu Germania nazistă (una deci nu o împiedică pe cealaltă) prin reprezentarea simbolică legată de cel de-al Treilea Reich, indiferent de data introducerii și întărită de faptul de fidelitate față de Germania nazistă, de aceea aceasta ( a făcut) suge. A nu vrea să văd că este în negare pentru unii (și măcar sper că acesta nu va fi cazul tău...)
[cu excepția cazului în care este alegerea ta deliberată]...
1 x
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de humus » 16/05/22, 19:41

Obamot a scris:Iată, încă o dată nu ai citit bine. Știu pentru că am scris : Arrowd:

Obamot a scris:(și chiar mai rău, naziștii au fost cei care și-au însușit emblema pe care Finlanda o folosea din 1918...)
Dacă a fost doar atât, de ce au îndepărtat în liniște rămășițele acestor simboluri în 2020? Niciun motiv dacă datează din Matusalem!
Asa de! Potrivit dumneavoastră, svastica folosită de batalionul Azov, este o pură coincidență istorică și un „delirMatei 22:21 :?: (huh-huh-huh ...)

Repet, există o legătură cu Germania nazistă (una deci nu o împiedică pe cealaltă) prin reprezentarea simbolică legată de cel de-al Treilea Reich, indiferent de data introducerii și întărită de faptul de fidelitate față de Germania nazistă, de aceea aceasta ( a făcut) suge. A nu vrea să văd că este în negare pentru unii (și măcar sper că acesta nu va fi cazul tău...)
[cu excepția cazului în care este alegerea ta deliberată]...

Aș fi interpretat greșit (poate?) remarcile voastre, care sunt de obicei tentate de pro-rus și anti-ucrainean *.
Idem pentru remora ta.
Expresia „e și mai rău”, acest lucru este larg, deci supus interpretării pe „este”.

* pur și simplu inacceptabil.
-------------
Batalionul Azov nu este Ucraina. Există un motiv istoric pentru crearea acestui batalion: slăbiciunea armatei ucrainene în Dombass.
Svastica, nu o afișează, în afară de câteva TDC-uri nu foarte deștepte pe fotografii, .
Nu am de gând să spun că batalionul Azov este destul de drăguț, dar este nevoie de asta, capri fierbinți pentru a pune capăt invadatorului, nu mult mai deștept.
A critica așa-zisul nazism ucrainean așa cum face Putin este pur și simplu un pretext greșit de război.
Asta ar trebui să subliniați și manipularea lui grosolană a opiniei publice.
Deja spus, fă un sondaj în armata franceză sau în grupuri mici precum gud și vei vedea că nu există vreun adorator al lui Hitler.
Și după ce a calificat Franța drept neo-nazist???? Fii serios.
Pierzi amploarea problemelor prieteni și, prin urmare, undeva motivul, .

Putin poate invada Franta sub pretextul denazificarii, din moment ce cativa francezi fara creier pretind ca sunt neo-nazisti (in privat)???
Dacă Putin ar invada Franța, nu cred că ai mai spune ceea ce spui și ți-ai aminti la fel.
Teama paranoică de „Lovitura globală (supranațională) în curs” (care rămâne de demonstrat) te face să te refugiezi sub aripa autocratului Putin care ne va salva de asta? : Lol: : Lol: : Lol:
Deci nu te atinge de Putin, iar ucrainenii sunt nenorociți, de când îl zgârie pe Putin?
Nerațiunea vă așteaptă prieteni.

Ei bine, de fapt, nu sunt interesat să fac obligația de restrângere. : Roll: Știu că nu are rost.
Dar încă sunt bine cu asta. : Hopa:
Pace și Imagine, tu veeeuuuxxx?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de Obamot » 16/05/22, 20:59

Ce-ar fi să nu te mai înjunghii în spate de fiecare dată când cineva încearcă să fie drăguț cu tine?

: Arrowd: De când ar fi o întrebare o afirmație? : Arrowd: (Știi măcar ce este o întrebare?)

Obamot a scris: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?...

Nu am zis ca asa e, am zis ca totul a convergit.. Si ca merita un fir.

Atâta timp cât nu ți-ai dat osteneala să înțelegi ce este un paralogism (sau chiar sofism, e aceeași familie) riști să iei drept „adevărat” ceea ce crezi că este „adevărat”! (Deplasarea semantică urmează extrem de ușor după aceea: spre concluzia falsă...)

Ceea ce luați drept antipatie față de ucraineni, este de fapt antipatie față de politica „supra-naționalistă” din Europa și, prin urmare, pe toți cei cu nas fals care i-au condus pe ucraineni la război (UE, / NATO antrenați de SUA) pentru a-i părăsi apoi. să se descurce singuri... la asta se adaugă o aversiune împotriva neonaziştilor. Dar să nu confundăm totul, nu toți ucrainenii sunt pro-naziști (deși există o proporție mare dintre ei în armată la cel mai înalt nivel de comandă)

Folosești pretexte care nu sunt bune, pentru că nu au nicio bază istorică sau culturală. Îți plac jurnaliştii!

Nu am spus că susțin acțiunea lui Putin, vorbeam de ruși și am spus că sunt "pentru echilibrul de putereMatei 22:21

Cert este că, prin faptul că nu vrea să înțeleagă sau să asculte, Occidentul din vârful orgoliei sale se confruntă acum cu propriile sale contradicții și ipocrizie. Și vom simți că trece...

Pace și iubire fără griji.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de Obamot » 16/05/22, 21:35

PS: „autocratul Putin care ne va salva de asta” dacă ar exista o virtute, ar trebui să ne salvăm de ceea ce am construit pentru a ne distruge* (logica sacrificială bazată pe noțiunea de „păcat”...) recenzie fabrica de impostori**Matei 22:21

*) nu este al meu, au mai spus-o alții...,

**) pentru UE și SUA există și „totalitarismul normeiMatei 22:21



: Arrowd: : Arrowd: : Arrowd:



Ceea ce spune Von Der Leyen la final este deosebit de edificator.
1 x
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de humus » 17/05/22, 07:48

Obamot a scris:Ce-ar fi să nu te mai înjunghii în spate de fiecare dată când cineva încearcă să fie drăguț cu tine?

Ar trebui să văd cu adevărat ca să înțeleg ce fel de ființă umană ești cu adevărat.
pe forum nu imi esti clar. Nu simt o poziționare puternică asupra valorilor care îmi sunt aproape de inimă.

Obamot a scris::arrowd: De când ar fi o întrebare o afirmație? : Arrowd: (Știi măcar ce este o întrebare?)

O să spun ca Putin, nu mă lua de prost. : Lol:
Având în vedere interesul tău recurent pentru acest tip de subiect, semnul întrebării este pur formal.
Dublați următoarea lovitură, voi înțelege : Wink:


Obamot a scris:Atâta timp cât nu ți-ai dat osteneala să înțelegi ce este un paralogism (sau chiar sofism, e aceeași familie) riști să iei drept „adevărat” ceea ce crezi că este „adevărat”! (Deplasarea semantică urmează extrem de ușor după aceea: spre concluzia falsă...)

Nu ești în mine să știi cum merge.
Evit să cred adevărat sau fals. prefer sa stiu.
Când nu știu, adică de cele mai multe ori : Mrgreen: , lucrez cu o "logica neclara", cu procente de probabilitate de veridicitate. Această incertitudine nu mă deranjează. Procentul poate varia în funcție de evenimente/cunoștințe, nu am nicio problemă cu asta.
și după cum s-a spus zilele trecute, dau mai multă valoare intuițiilor mele decât unui fapt, izolat, de foarte multe ori interpretat greșit, în afara contextului, în afara dimensiunii.
Modul meu de operare, rar (în primul rând interioritatea puternică), este de neconceput pentru oamenii care pariază totul pe raționalitatea externă (mai frecvent) (ABC, stilul Exni).

Obamot a scris:Ceea ce consideri antipatie față de ucraineni este de fapt antipatie față de politica „supra-naționalistă” din Europa și, prin urmare, pe toți cei cu nas fals care i-au condus pe ucraineni la război (UE, /NATO antrenați de SUA) și apoi i-au lăsat să se descurce. înșiși...

Chiar dacă manipularea ar fi dovedită, nu o iau în considerare pentru că este totuși Putin tout seul care a decis să invadeze și să omoare oameni nevinovați, sub pretexte josnice.
Chiar dacă Ucraina ar fi fost nazistă, ea care a suferit URSS și adevăratul nazism : Roll: , nu este treaba lui Putin, sau a altcuiva, atâta timp cât rămâne în casă.
I-aș spune lui Putin, nu mă lua de prost, adevăratele tale scopuri nu sunt cele revendicate public.
Vrea Rusia Mare, vrea bogățiile din Dombass, vrea coasta Mării Negre sau orice altceva.
Eliberați pro-ruși asupriți pe care el însuși i-a instigat să destabilizeze Ucraina din 2014? (la 90% certitudine : Mrgreen: )
Când vedem cazul pe care îl face despre vieți umane, putem râde, foarte galben.
Orice adversar politic în cel mai bun caz își termină viața în închisoare când nu este cu poloniu.
Interesele lui sunt altceva decât economisirea SES păpuși pro rusești din Dombass.
Dacă există interferență a SUA în Ucraina, încă nu rănește pe nimeni, în afară de ego-ul lui Putin.
Tu și cu mine nu trăim evenimentele percepute în același mod.
Ceea ce te deranjează pe tine nu mă deranjează pe mine și invers.

Obamot a scris: Am spus că suntpentru echilibrul de putereMatei 22:21

și eu sunt împotriva forței.
Dar este clar că trăim într-o lume în care puterea rămâne un pariu sigur. : Roll:
În această logică, aș apăra pe cei asupriți indiferent de ce, și, prin urmare, aici Ucraina în acest caz.
Și nu sunt împotriva Statelor Unite, sau a oricui altcineva, care încearcă să desființeze un autocrat beligerant cu gândire jurasică și să instaleze democrația în schimb.
Este păcat că ucrainenii nevinovați plătesc prețul, dar din nou, celălalt psiho (Putin) a fost cel care a început.
Xi jing ping nu este mai bun.
Cu acești doi „non-oameni” (reptiliani? : Lol: : Lol: : Lol: ) în vârful statelor puternice, ne promitem zile bune.
PC-ul chinezesc are „doar” ca obiectiv oficial să convertească întreaga lume la regimul său.
Cu siguranță putem elimina semnul întrebării din acest subiect cu Xi jing ping
Să sperăm că chinezii vor evolua și se vor răzgândi într-o zi...

Obamot a scris: Cert este că, prin faptul că nu vrea să înțeleagă sau să asculte, Occidentul din vârful orgoliei sale se confruntă acum cu propriile sale contradicții și ipocrizie. Și vom simți că trece...

Este posibil, dar ar trebui să-i lăsăm pe autocrații puternici să facă ce vor ei? in afara din tara lor?
Pentru mine, dacă poți, nu este. Am văzut că l-am lăsat pe Hitler să facă asta.

După cum s-a spus deja, SUA își abuzează de putere și pentru interese urâte, dar regimul politic occidental, numit liber, este încă mai puțin mai rău decât autocrația.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16119
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5240

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de Remundo » 17/05/22, 08:00

ar trebui să numărați morțile și războaiele cauzate de SUA, aproape întotdeauna interferând la X000 km de granițele lor și să comparați cu Rusia.

te-ar scuti de „logica neclară” în anumite puncte
0 x
Imagine
humus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1951
Înregistrare: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Lovitură de stat la nivel mondial (supranațional) în curs?




de humus » 17/05/22, 08:27

Remundo a scris:ar trebui să numărați morțile și războaiele cauzate de SUA, aproape întotdeauna interferând la X000 km de granițele lor și să comparați cu Rusia.

te-ar scuti de „logica neclară” în anumite puncte

Nota mutată.
Citiți tot, mai ales ultimul rând... : Roll:

Bine și apoi schimburile de rahat mă obosesc.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 237