Genocid în vedere și depopulare planificată?

dezbateri și companii filosofice.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de Remundo » 12/07/22, 08:16

Și da, Gilles, las oamenii să se exprime aici, inclusiv pe tine.

se întâmplă altfel pe Oleocen, nu? Când se spune adevărul acolo, modurile în sine creează subiecte blocate în care îi ridiculizează pe cei pe care îi au în minte.

pentru mine este mult mai rău decât o insultă. De aceea am trântit ușa acolo.

De asemenea, văd că veți susține acuzațiile voastre de rasism, antisemitism la spatele forum și la spatele meu citând frânturi din context care prin ele însele nu susțin ceea ce pretindeți:
http://www.oleocene.org/phpBB3/viewtopi ... 0#p2345350

ouinouin_gillesque_mechantspasbo_econologie.png
ouinouin_gillesque_mechantspasbo_econologie.png (51.04 KiB) Consultat de 913 ori


pentru mine aici, e chiar mai rău decât o insultă, e pură defăimare. Chiar dacă îmi validez „ura” legitimă față de Macron.

Adevărata față a fascismului, o porți: oricine nu gândește ca tine este un rasist, homofob, stremedroat, antisemit. În plus, Macron nu are un discurs diferit.

A te numi un dialectician sofisticat nu este prea mult lângă asta...
0 x
Imagine
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de ABC2019 » 12/07/22, 08:23

Remundo a scris:Și da, Gilles, las oamenii să se exprime aici, inclusiv pe tine.

ceea ce spun este că mă numești dialectician și mincinos, în timp ce nu le spui nimic lui Obamot și Janic care înșiră prostii pe un lanț (și nu m-ai corectat în ultimul punct).

se întâmplă altfel pe Oleocen, nu? Când se spune adevărul acolo, modurile în sine creează subiecte blocate în care îi ridiculizează pe cei pe care îi au în minte.

pentru mine este mult mai rău decât o insultă.

Oléocène are linia ei editorială, ca toate forums, nu vrea discuții care să fie forumuri de idei politice pe care le consideră greațe. Nu îl aprob neapărat, dar se aplică doar în cazul în care citezi metode pe care le-ai pus la punct ca sistem: Aici am fost cenzurat și interzis de mai multe ori fără să fi avut dreptul să mă apăr, la fel ca mulți alții - și, în plus, insultat sistematic cu binecuvântarea și adesea participarea moderației. Ai curajul să te plângi de comportamentul altora pe care l-ai stabilit ca regulă de bază în forum că tu co-conduceți.


De asemenea, văd că veți susține acuzațiile voastre de rasism, antisemitism la spatele forum și la spatele meu citând frânturi din context care prin ele însele nu susțin ceea ce insinuezi:
http://www.oleocene.org/phpBB3/viewtopi ... 0#p2345350

Nu sunt „chouine”, descriu comentariile pe care le-ați făcut în trecut. Dacă nu ai curajul să le asumi, atunci nu le ține.
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de Remundo » 12/07/22, 08:29

Presupun ce am scris, inclusiv faptul că anumite comunități nu sunt sistematic pozitive în țara noastră, ceea ce ați înființat drept rasism din motive de dialectică sofistică.

pentru insultele pe care le suferi aici, deja s-a discutat. Te ascunzi în spatele unei curtoazii oficiale, dar în realitate ești o durere patologică și înșelătoare în fund prin neprihănirea ta de sine și prin mesajele tale compulsive și hărțuitoare.
0 x
Imagine
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de ABC2019 » 12/07/22, 09:25

Remundo a scris:Presupun ce am scris, inclusiv faptul că anumite comunități nu sunt sistematic pozitive în țara noastră, ceea ce ați înființat drept rasism din motive de dialectică sofistică.


Nu am folosit cuvântul rasism, tu ești cel care îl spui, doar am spus că ai respirat ură din partea anumitor comunități, care erau cele ale țintelor tradiționale ale extremei drepte (și care nu sunt „rase”, deoarece oricum nu exista).

Este real și tocmai ai recunoscut-o.


pentru insultele pe care le suferi aici, deja s-a discutat. Te ascunzi în spatele unei curtoazii oficiale, dar în realitate ești o durere patologică și înșelătoare în fund prin neprihănirea ta de sine și prin mesajele tale compulsive și hărțuitoare.


alta varianta, te pun in fata contradictiilor tale logice si minciunilor tale, iar asta iti este de nesuportat.
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de Janic » 12/07/22, 18:13

ABCile
alta varianta, te pun in fata contradictiilor tale logice si minciunilor tale, iar asta iti este de nesuportat.
si debilou care va plange in alta parte decat, se presupune, nu-l lasam sa minta tot timpul!Pai da! Jos minciunile și alte știri false ale serviciului slab căruia îi este frică să nu fie concediat din aceleași motive!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9846
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2678

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de sicetaitsimple » 12/07/22, 20:19

Janic a scris:ABCile
alta varianta, te pun in fata contradictiilor tale logice si minciunilor tale, iar asta iti este de nesuportat.
si debilou care va plange in alta parte decat, se presupune, nu-l lasam sa minta tot timpul!Pai da! Jos minciunile și alte știri false ale serviciului slab căruia îi este frică să nu fie concediat din aceleași motive!


My pov' janic....Dar împotriva cui vei putea să îți torni bila în fiecare dimineață, și uneori în timpul zilei, acum că ABCile, așa cum l-ai numit tu, a fost interzis?
Sunt sigur că o să-ți fie dor de el, nu ne face să ne simțim deprimați...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de Obamot » 12/07/22, 20:39

Ceea ce este scandalos este că ataci oamenii fără să le adresezi conținutului.

Puteti cita cateva postari din ABC (cu exceptia incalzirii unde altele in care a spart usi) unde chiar am fi invatat ceva?

sicetaitsimple a scris:
Janic a scris:ABCile
alta varianta, te pun in fata contradictiilor tale logice si minciunilor tale, iar asta iti este de nesuportat.
si debilou care va plange in alta parte decat, se presupune, nu-l lasam sa minta tot timpul!Pai da! Jos minciunile și alte știri false ale serviciului slab căruia îi este frică să nu fie concediat din aceleași motive!


My pov' janic....Dar împotriva cui vei putea să îți torni bila în fiecare dimineață, și uneori în timpul zilei, acum că ABCile, așa cum l-ai numit tu, a fost interzis?
Sunt sigur că o să-ți fie dor de el, nu ne face să ne simțim deprimați...

Nu ai citit bine, doar a răspuns afirmației tale peremptorie...
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de Janic » 13/07/22, 08:04

simplu
Pov Janic....Dar împotriva cui vei putea să-ți verse fierea în fiecare dimineață și, uneori, în timpul zilei,
împotriva altor persoane slabe ca tine, de exemplu, și sunt multe despre care să vorbim!
Sunt sigur că o să-ți fie dor de el, nu ne face să ne simțim deprimați...
nici măcar, clona lui este mereu prezentă și este, de asemenea, o încântare să menții aceste contacte strânse
acum că ABCile, așa cum l-ai numit tu, a fost interzis?
Nu sunt autorul numelui ABCile ci un simplu utilizator, eu era ABCon! La fel, porecla simplă ți se potrivește ca o mănușă!
PS: a fost interzis? Pov' ABCon îi va fi dor! :strigăt:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de Remundo » 13/07/22, 08:17

Janic a scris:Pov' ABC îi va fi dor de el însuși! :strigăt:

Trebuie să mărturisesc că există așa ceva : Mrgreen:
2 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Genocidul în vedere și depopularea planificată?




de Christophe » 13/07/22, 10:15

În orice caz, nu va lipsi buna înțelegere a dezbaterilor...

Bună scăpare!
3 x

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 174