Cât de rapid este site-ul de la conexiunea dvs.?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.

Viteza de încărcare a site-ului /forums este:

Puteți selecta 1 opțiune

 
 
Consultați rezultatele
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044




de Christophe » 30/08/06, 17:14

delnoram a scris:
Avertisment: move_uploaded_file () [function.move-uploaded-file]: SAFE MODE Restricție în vigoare. Scriptul al cărui uid este 1006 nu are permisiunea de a accesa / usr / home deținut de uid 0 în / usr / home / v1002 / html /forums/public2/uploader.php pe linia 106
Încărcare eșuată!


La naiba, nu încercasem încă acest lucru ... și este un efect al fiabilității serverului (nu aș putea rezolva cu ușurință).
Voi vedea ce se întâmplă cu albumul foto ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044




de Christophe » 30/08/06, 17:27

Funcționarea corectă a / public2 este limitată de fiabilitatea serverului. Pe de altă parte, galeria funcționează.

De acum înainte, pentru a pune imagini, va fi, prin urmare, necesar să folosiți exclusiv galeria și să indicați galeria corespunzătoare.
Pentru fișiere va trebui să refacem ca până acum: trimite-mi-le prin e-mail în timp ce așteptăm să găsim o altă soluție.
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 30/08/06, 17:28

delnoram a scris:
Avertisment: move_uploaded_file () [function.move-uploaded-file]: SAFE MODE Restricție în vigoare. Scriptul al cărui uid este 1006 nu are permisiunea de a accesa / usr / home deținut de uid 0 în / usr / home / v1002 / html /forums/public2/uploader.php pe linia 106
Încărcare eșuată!


Delnoram, pentru a posta informații tehnice, este mai bine să folosiți eticheta BBCode „cod” mai degrabă decât „cotația”. Avantajul acestui lucru mai întâi, textul din interior nu este interpretat ca într-un citat, ceea ce evită interpretarea ordonată de către motorul BBCode.
Spun acest lucru pentru informațiile dvs. personale, deoarece în acest caz specific, nu a avut nicio influență.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 30/08/06, 18:01

Targol a scris:
Delnoram, pentru a posta informații tehnice, este mai bine să folosiți eticheta BBCode „cod” mai degrabă decât „cotația”. Avantajul acestui lucru mai întâi, textul din interior nu este interpretat ca într-un citat, ceea ce evită interpretarea ordonată de către motorul BBCode.
Spun acest lucru pentru informațiile dvs. personale, deoarece în acest caz specific, nu a avut nicio influență.


Cod: Selectați toate

Message bien reçu mon commandant, je tenterais la manoeuvre des que l'occasion se presentera.


Ooops, cred că tocmai am făcut altul : Cheesy:
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Avatar de l'Utilisateur
Jean-Francois
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 27/11/04, 00:18
Locul de amplasare: Poitiers în Viena




de Jean-Francois » 30/08/06, 23:34

buna seara Christophe ....... ca forum s-a schimbat de la lunga mea absență și cum a evoluat pe aici (nu mă mai întorc niciodată acolo) și este plăcut să văd niște porecle pe care nu le mai văzusem de mult : Cheesy:

donc finalement il trace plus vite ce serveur là :D :D

aici ești :P
0 x
me jeff născut cu o tijă într-o mână și un post de sudura în cealaltă :-)
... ______
... / ______ \
. (00 = H = 00)
.. IiI "" "" "" IiI .. Vraoummm !!!!!
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 31/08/06, 09:13

delnoram a scris:Mesajul l-a primit bine pe comandantul meu


Dar uhhh, oprește uhhhh
Nu am spus asta ca să fiu șeful meu, ho celălalt : Mrgreen:
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044




de Christophe » 14/11/06, 09:35

Normalement j'ai (un peu) optimisé la vitesse de chargement du site et du forum... Vedeți o diferență?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044




de Christophe » 14/11/06, 09:44

ps: Am profitat de ocazie pentru a actualiza sondajul.

Vă mulțumim pentru participare și pentru orice întrebare legată de viteză sau acces la site, contactați-mă prin acest subiect :)
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 14/11/06, 09:57

Christophe a scris:ps: Am profitat de ocazie pentru a actualiza sondajul.


da, dar dintr-o dată, toate răspunsurile sunt la 0% și cei care au răspuns la vechile întrebări nu pot răspunde la cele noi ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044




de Christophe » 12/07/07, 23:08

Mic pentru noul server
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 393