Un nou nume pentru injecția de apă cu pantone?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 11/11/07, 09:51

pluesy a scris:de fapt, atunci când tastați pantone în google, întâlniți mai întâi graficul de culori.
Motor pantonizat da ... motor panton nu ....

Și eu mă enervează, blestemată diagramă de culori. Dar este nevoie de tot pentru a crea o lume.
Reactorul G Pantone sau Pantone-Gillier, care ar putea să o facă.
Cred că ar fi bine dacă am ajunge la un acord cu Quant'Homme. Deocamdată nu au răspuns încă.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
pluesy
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 291
Înregistrare: 26/11/04, 22:39
Locul de amplasare: saint mor 88 vosges
x 1




de pluesy » 11/11/07, 10:23

pantone și-a denumit invenția PMC (procesor multi combustibil)

am putea numi versiunea galică WTC (Water Transit Carburation)

și dacă punem un D în față pentru dopaj, ar face DWTC
dar riscăm să avem CIA pe spate : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

(Distruge World Trade Center) .... : Hopa:
0 x

"Sunt doar două lucruri infinite, universul și prostia umană ... dar pentru univers, nu am absolută certitudine".
[Albert Einstein]
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 11/11/07, 10:43

Cuicui a scris:Și eu mă enervează, blestemată diagramă de culori. Dar este nevoie de tot pentru a crea o lume.
Reactorul G Pantone sau Pantone-Gillier, care ar putea să o facă.
Cred că ar fi bine dacă am ajunge la un acord cu Quant'Homme. Deocamdată nu au răspuns încă.


Ben, graficul de culori Pantone a existat de mult mai mult timp și, prin urmare, mult mai răspândit, logic că este primul și mai ales în legăturile comerciale.

+1 cu înțelegeri pentru termenul „motor”, trebuie doar să te uiți la definiția acestui cuvânt pentru a vedea că nu este deplasat.

Găsiți un nume nou pentru a diferenția dopajul cu ... apa sistemului de gazeificare a combustibililor lui Paul Pantone și o idee care are sunt interesante, dar și dezavantajele sale (a se vedea postările cuicui), pe lângă acest subiect fusese deja deschis aici .

Întrebarea unui nume compus sau nu cu Gillier depinde doar de autorizația pe care Antoine Gillier însuși ar putea să o dea.

acronimele care funcționează cel mai bine sunt cele care au sens, cum ar fi AVEC
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 11/11/07, 12:48

bonjour,
doar o mică amintire a începutului ideii care a început într-o altă postare:
Copiați și lipiți motivul acestei idei:
Bună Christophe, și ceilalți.
S-ar putea să fie timpul să numiți cercetarea pe care o faceți.
Deoarece, în general, numele de panton este evocat, zgomotul se dispersează și oamenii introduc acest nume pe motoarele de căutare.
Rezultat, ei descoperă că Dumnezeu este în circuit, o spargere după poli, adăugăm și cocacola; pe scurt, acest nume aruncă un teribil discredit asupra muncii tale.
Drept dovadă, domnul care este probabil profesor ne vorbește despre o mașină de tuns iarba ... asta înseamnă că a tastat pantone pe un motor de căutare.
Mai degrabă, veți da acestei cercetări un nume, cu cât pantonul va deveni mai repede o fantomă.
Nu am niciun motiv?

Deci, când văd „Pantone” în propuneri, sunt trist :strigăt:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/11/07, 11:48

Numele sistemului va fi acum Gillier Pantone, pentru a fi în acord complet cu site-ul Soares al Quanthomme!

Prin urmare, această discuție poate fi blocată.

Încep un altul pentru a anunța știrile!

ps: Soarele tocmai au adăugat câteva imagini (preluate dintr-un videoclip) ale vizitei mele din 2001 (bărbatul chel cu o jachetă mare de motocicletă sunt eu : Cheesy: ):

Imagine

http://quanthomme.free.fr/qhsuite/GillierAntoine.htm
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 12/11/07, 12:24

Nu crezi că ar fi bine să ceri părerea poporului, care „se udă” în această superbă aventură, înainte de a decide?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/11/07, 12:30

Recunosc că decizia lui Quanthomme mi-a forțat puțin mâna, dar acest nume nu părea să deranjeze mulți oameni de pe forums dacă? În plus, este cel care se lipeste cel mai mult de adevăr Nu? Deci, să-i dăm înapoi lui Cesar ... etc ...

În plus, „sistemul GP” nu strică?

Am creat un subiect pentru a face publicitate:

https://www.econologie.com/forums/systeme-gi ... t4280.html

ps: pentru adăugarea termenului "motor" pkoi nu ... dar nu este un motor în sine ...

repetări: alte idei nu sunt rele, dar se țin mai puțin de originea sistemului decât „GP” ... și atunci trebuie să fii de acord cu quanthomme ...
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 12/11/07, 13:09

Christophe
Pe pământ fiecare are calitățile și defectele sale.
Mi se pare că opera lui cuicui este ... foarte valoroasă.
I-ai dat o responsabilitate și, la prima vedere, te hotărăști să termini „cercetarea sau munca”
Nu-l cunosc mai mult decât atât .... dar are o mulțime de idei bune și a fost investit cu un loc de muncă ... și ... o face cu ... bun simț, voi spune
Voi, observ că sunteți permanent conectat la econologie, se pare că este treaba dvs...ok, nicio problemă.
Nu este cazul tuturor ...
Așadar, vreau să spun foarte moale, moale, pentru că acest subiect este foarte important ....
Dacă greșesc în analiza mea, puteți șterge postarea mea.
Alain
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/11/07, 13:11

Cuicui nu pare să fie de acord cu alegerea sistemului GP ...

Nu sunt conștient de conținutul exact al mesajului trimis lui Quanthomme ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 129