[Un alt] Umor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 08/12/07, 13:34

Cum am reușit să supraviețuim?

https://www.econologie.info/share/partag ... nfants.pdf

De fapt nu este atât de mult umor ca acesta ...

Dacă săpăm, vedem că societățile noastre arată din ce în ce mai mult risc zero și mai presus de toate „noi” căutăm vinovații pentru fiecare incident (cu evident ca $ h ca primă motivație, la modul american ...) ...uitând că trăirea este un risc prin definiție!

Controversa „pseudo-verde” asupra picturilor „periculoase” ale jucăriilor chinezești mă face să râd: am tolerat-o timp de 35 de ani, generația noastră a trebuit să suge și să mănânce kilograme, dar din moment ce știm „este rău "," trebuie să ne protejăm copiii ", bla, bla ... cam limitat ca raționament nu?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
caracole
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 251
Înregistrare: 31/03/07, 22:05
Locul de amplasare: Castellon (Spania)




de caracole » 08/12/07, 20:12

Christophe a scris:Nu este o eroare ... am citit că a fost o lovitură de hacking .. iar Google este, în mod evident, deja conștient (dar nu fac nimic că nu îi deranjează, deoarece : Lol: ...)


Nici hacking-ul nu este.

Este o tehnică SEO concepută pentru a influența clasamentul unui „Google Bombing " (vezi în wikipidia)

Cei / Oricine se află / sunt în spatele acestei „glume frumoase” face parte din companie .. „veruci mici” simple în software-ul Google .. nimic rău; dar poate fi mai rău!
0 x
Windows este un sistem de operare al omului de către calculator.
Linux este opusul ...
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 09/12/07, 17:20

Duplicarea personalității sau dezbaterea ecologiei capitalismului.

https://www.econologie.com/fichiers/partager/nonose.wmv
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 09/12/07, 22:24

Archi este cunoscut, dar râde mereu:

BRAVO INGINERII

Înțelegerea inginerilor: încercarea nr. 1

Doi studenți de inginerie se plimbă de-a lungul campusului lor când unul dintre ei îi spune celuilalt, admirând:
- Unde ai găsit această bicicletă magnifică?
Al doilea răspunde:
- Ei, de fapt, ieri mergeam pe canal, întâlnesc o super fată pe o bicicletă care se oprește în fața mea, își pune bicicleta pe pământ, se dezbrăcă complet și îmi spune:
- Ia ce vrei.
Așa că am ales bicicleta lui.
Celălalt se gândește o clipă și spune:
- Ai făcut bine să iei bicicleta, hainele probabil că nu ar fi fost de dimensiunea ta.

****************

Înțelegerea inginerilor: încercarea nr. 2

Pentru o persoană optimistă, paharul este pe jumătate plin. Pentru o persoană pesimistă, este pe jumătate goală.
Pentru inginer, este de două ori mai mare decât este necesar.

****************

Înțelegerea inginerilor: încercarea nr. 3

Un paroh, un doctor și un inginer joacă golf. Aceștia așteaptă în spatele unui grup de golferi deosebit de lente. După un timp, inginerul explodează și spune:
- Dar ce fac? Am așteptat acolo un sfert de oră!
Medicul intervine, de asemenea exasperat:
- Nu știu, dar nu am văzut niciodată oameni făcând asta atât de rău!
Pastorul spune atunci:
- Stai, iată cineva din golf. Trebuie doar să-l întrebăm.
Spune-mi, există o problemă cu grupul din față. Sunt destul de lente, nu-i așa?
Celălalt răspunde:
- O, da, este un grup de pompieri orbi. Și-au pierdut vederea încercând să salveze golful de flăcări anul trecut, așa că de atunci li s-a permis să joace gratuit.
Grupul rămâne tăcut o clipă, iar pastorul spune:
- E atât de trist. Voi spune o rugăciune în special pentru ei în această seară.
Medicul adaugă:
- Bună idee. Și voi contacta un prieten în oftalmologie pentru a vedea ce poate face.
În acest moment intervine inginerul:
- Dar al naibii! De ce nu se joacă noaptea?

****************

Înțelegerea inginerilor: încercarea nr. 4

Un inginer merge pe marginea unui iaz când îl cheamă o broască.
- Ehh ... pssst ..., dacă mă săruți, mă voi transforma într-o prințesă magnifică.
Inginerul ridică broasca și o pune în buzunar.
Broasca reia:
- Dacă mă săruți, mă voi transforma într-o prințesă frumoasă și voi rămâne lângă tine o săptămână.
Inginerul nu clipește.
Broasca insistă:
- Dacă mă sărutați, mă voi transforma într-o prințesă frumoasă, voi rămâne alături de o săptămână și voi face TOTUL dorit!
Inginerul încă nu tresare.
Broasca îl întreabă apoi:
- Îți spun că sunt o prințesă frumoasă, că voi rămâne lângă tine o săptămână și că voi face orice vrei și nu vei reacționa! Unde este problema?
Inginerul răspunde:
- Nu există. Sunt inginer asa ca nu am timp sa am o prietena. Pe de altă parte, o broască vorbitoare este mișto!

****************

Înțelegerea inginerilor: încercarea nr. 5

Un jurnalist pune întrebări unui țăran corsec:
- Spune-mi, cum faci traseele aici?
- Ei bine, am dat drumul unui măgar, ne uităm pe unde merge în munte și acolo lăsăm drumul să treacă.
- Dacă nu ai măgar?
- Ah .... bine acolo, desigur, luăm un inginer.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 09/12/07, 23:28

Mai rău decât inginerul ... există poli-tehnicianul.

Vei participa la demonstrație ... vezi, iau un cip (de ordinul sifonapterelor) care are 6 picioare. Îi spun cipului: „săriți!” Și cipul sare.

Îmi iau cipul înapoi, îmi iau penseta și Hop! Îmi smulg o labă! Îi spun cipului: „săriți!” Și cipul sare.

Îmi iau cipul înapoi, ... îmi iau penseta și Hop! Îmi rup un al doilea picior! Îi spun cipului: „săriți!” Și cipul sare.

Îmi iau cipul înapoi, ... îmi iau penseta și Hop! Îmi rup un al 3-lea picior! Îi spun cipului: „săriți!” Și cipul sare.

.....

Demonstrația continuă până la ultima din cele 6 etape.

Îmi iau cipul înapoi, ... îmi iau înapoi penseta și Hop! Îi smulg a 6-a labă! Îi spun cipului: „sare!” Și cipul nu sare. Prin urmare, vine în mod natural și, cu posibilitatea de a generaliza că: Când scoatem 6 picioare dintr-un purice, acesta devine surd!
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 10/12/07, 22:50

0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 11/12/07, 22:38

0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 13/12/07, 23:49

Uneori este mai bine să ai un MIC! ...

Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 13/12/07, 23:59

Ei bine, este întotdeauna mai bine în acest domeniu, nu-i așa?

La ce te gândeai? : Roll: : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 14/12/07, 18:19

0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 253