[Un alt] Umor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
caracole
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 251
Înregistrare: 31/03/07, 22:05
Locul de amplasare: Castellon (Spania)




de caracole » 21/12/07, 16:36

„Pentru a obține pacea interioară, trebuie să termini întotdeauna ceea ce ai început”

M-am uitat în jur pentru a vedea toate aceste lucruri pe care le-am început fără să le termin.

Așa că azi am terminat

- o sticlă de vin alb,
- o sticlă de vin roșu,
- o sticlă de Baileys,
- o cutie de Pharmaton,
- cutia mea de Prozac,
- un pachet mare de crocante,
- și un caz de bere.


Nu ai idee cât de bine mă simt!
0 x
Windows este un sistem de operare al omului de către calculator.
Linux este opusul ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79115
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 21/12/07, 16:51

caracole a scris:Nu ai idee cât de bine mă simt!


Așteaptă să vezi mâine : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
caracole
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 251
Înregistrare: 31/03/07, 22:05
Locul de amplasare: Castellon (Spania)




de caracole » 21/12/07, 17:43

MÂINE?

Din cauza marii trageri la Loteria Națională? (aici în Spania)

O voi câștiga : Mrgreen:
0 x
Windows este un sistem de operare al omului de către calculator.

Linux este opusul ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79115
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 21/12/07, 17:58

Nu din cauza MULTEI BUNE DE LEMN pe care o vei avea : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 21/12/07, 21:45

Imagine
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79115
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 21/12/07, 22:55

Există șeminee la elisée și la interior? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 22/12/07, 11:48

Am fost amabil Moș Crăciun !!! : Mrgreen:

L-am deranjat puțin pe Christophe : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 22/12/07, 22:47

MATEMATICILE SEXULUI
Om inteligent + femeie inteligentă = romantism
Om inteligent + femeie proastă = lovitură bună
Om prost + femeie inteligentă = căsătorie
Beast man + femeie fiara = sarcina

ARITMETICĂ LA BIROU
Șef inteligent + angajat inteligent = profit
Șef inteligent + angajat prost = producție
Șef prost + angajat inteligent = promovare
Șef idiot + angajat idiot = ore suplimentare.

CUMPĂRAREA MATEMATICII
Un bărbat va fi dispus să plătească 200 de euro pentru un bibelou în valoare de 100 de euro de care „are nevoie”.
O femeie va fi gata să plătească 100 de euro pentru un bibelou în valoare de 200 de euro de care nu are nevoie.


ECUAȚII GENERALE ȘI STATISTICI
O femeie își face griji pentru viitorul ei până când își găsește un soț.
Un bărbat nu își face griji niciodată pentru viitorul său până nu își găsește o soție.
Un bărbat de succes este un bărbat care câștigă mai mulți bani decât cheltuie soția sa.
O femeie de succes este o femeie care a reușit să găsească un astfel de bărbat.


FERICIRE
Pentru a fi fericit cu un bărbat, trebuie să-l înțelegi mult și să-l iubești puțin.
Pentru a fi fericit cu o femeie, trebuie să o iubești foarte mult și să nu încerci deloc să o înțelegi.

LONGEVITATE
Bărbații căsătoriți trăiesc mai mult decât bărbații singuri, dar vor să moară mult mai mult.

PROPENSIUNEA PENTRU SCHIMBARE
O femeie se căsătorește cu un bărbat sperând că se va schimba, dar el nu.
Un bărbat se căsătorește cu o femeie sperând că nu se va schimba, dar o face.

DISCUȚIE TEHNICĂ
O femeie are întotdeauna ultimul cuvânt într-o dispută conjugală.
Cel mai mic cuvânt pe care un om îl poate spune ulterior devine începutul unui nou argument.

CUM SĂ PREVENIȚI OAMENII DE A VĂ ASOCIA LA CĂSĂTORIA VIITORĂ POSIBILĂ
Mătușele mele veneau întotdeauna la mine la nunți și spuneau, ciupindu-mi șoldurile: „Vei fi următorul”. S-au oprit după ce am început să le fac același lucru la înmormântare.
TRIMITE-I ACȚIUNE O FEMEIE SMART, care are nevoie de o râsă și către ghicitorii care vor ști ce să facă cu ea.
MEDITAREA LUNGĂ ESTE NECESARĂ SAU A
ACTUALIZARE FOARTE BUNA.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 23/12/07, 08:12

Fii grijuliu, acest lucru este frumos și obraznic !!!

Ce spunem unei femei care are doi ochi negri ???

Nu-i spunem nimic, am încercat deja să-l facem să înțeleagă de două ori !!!

Vreau să clarific faptul că dacă prind o pula care ridică mâna pe o femeie din alt motiv decât să-i ofer mângâieri tandre, îl omor încet și cu durere scumpă !!!
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 23/12/07, 10:52

Mai jos, versiunea unei întrebări „bonus” pentru chimie dată Universității din Montreal.
Răspunsul unuia dintre elevi a fost atât de neplăcut, încât profesorul l-a împărtășit colegilor săi, prin internet, și de aceea avem plăcerea să-l citim ...

Întrebare bonus: „Este iadul exotermic (disipează căldura) sau endotermic (absoarbe căldura)?" Majoritatea studenților și-au exprimat convingerea folosind Legea lui Boyle (dacă un gaz se extinde se răcește și invers) sau variantele sale.

Cu toate acestea, un student a avut următorul răspuns:
„În primul rând, trebuie să știm cum variază masa iadului în timp. Așadar, trebuie să știm în ce ritm sufletele intră și ies din iad. Cred că putem presupune în siguranță că, odată în iad, sufletul nu va mai ieși din nou.

Deodată, nu iese niciun suflet.
În mod similar pentru calcularea numărului de intrări de suflete în iad, trebuie să analizăm funcționarea diferitelor religii care există în jurul lumii. Majoritatea acestor religii susțin că dacă nu sunteți membru al religiei lor, atunci veți merge în iad.
Întrucât există mai multe religii care exprimă această regulă și ca oameni

nu aparțin mai multor religii, putem proiecta ca toate sufletele să meargă în iad ...
Acum să ne uităm la viteza schimbării volumului iadului, deoarece Legea lui Boyle specifică că „pentru ca presiunea și temperatura să rămână la fel în iad, volumul iadului trebuie să se extindă proporțional cu intrarea sufletelor .
»
Prin urmare, acest lucru oferă două posibilități:
* Dacă iadul se extinde cu o viteză mai mică decât intrarea sufletelor în iad, atunci temperatura și presiunea în iad vor crește la nesfârșit până când iadul va izbucni. * Dacă iadul se extinde cu o viteză mai mare decât viteza cu care sufletele intră în iad, atunci temperatura va scădea până când iadul îngheață.

Care să alegi?
Dacă acceptăm postulatul pe care colega mea de clasă Teresa mi-a răspuns în primul meu an de student: „Va fi frig în iad înainte să dorm cu tine” și ținând cont de faptul că am dormit cu ea aseară, atunci presupunerea trebuie să fie adevărată. Deci, sunt sigur că iadul este exotermic și deja s-a înghețat ...

Corolarul acestei teorii este că, așa cum iadul a fost deja înghețat, rezultă că nu mai acceptă niciun suflet și, dintr-odată, nu mai există ... lăsând astfel Paradisul singur și dovedind existența unei Ființe divine care explică de ce, aseară, Teresa a strigat Oh, Dumnezeul meu! ... "(El este singurul student care a primit nota 20/20)
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 251